Skocz do zawartości

yamaha diversion xj600 czy xj900?


Rekomendowane odpowiedzi

IMHO - i nie tylko - xj600 jest bardzo dobrym wyborem na 1 sprzęta. niewiele mocniejsza od dwucylindrówek kawy, hondy i suzuki, ale jednak na trasie wyraźnie widać przewagę 4 garnków. czyli na dłużej "wystarczy" - znaczy chęć zmiany na mocniejszy pojawi się teoretycznie przynajmniej nieco później. dla osób o większym wzroście również polecam - mimo wszystko te trzy 500 są po prostu małe - chłopisko powyżej 185cm będzie trochę... odstawać :D

mimo wszelkich zalet xj900 mimo wszystko odradzałbym zakup jako pierwszej maszyny. charakter dość spokojny, ale jednak moc trochę duża jak na naukę jazdy

jsz

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 192 cm wzrostu i na XJ 600 wygladam jak dostawca pizzy na skuterku :D Pomysl jak Ty bedziesz wygladal :D

Jak juz jezdziles na jakims moto i masz choc troche pojecia i co najwazniejsze poukladane w glowie to bierz 900. Tak jak pisal kol. Beliar po kilku dniach sie przyzwyczaisz i emocje opadna. Pierwsze jazdy zapoznawcze radze zrobic gdzies moze na zamknietym terenie, za miastem. Chodzi o to aby polatac i wyczuc moto, a w miescie na swiatlach bedzie ciezko. No i ten bezobslugowy wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mam ogromną ochotę na XJ900, ale będzie to pierwszy motocykl, i nie wiem, czy to dobry pomysł.

 

Witam,

Powiem tak; na pierwsze powazne moto poszukiwalem ktorejs z 500 (ER, CB, GS, GPZ). Trafila sie XJ600S Diversion i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Odrobine powazniejsze moto i wieksze od pozostalych, mocniejsze rowniez. Ale przy twoim wzroscie najlepiej sie nada i z masa (pow 200kg) tez nie bedzie problemu. Ja mam 183cm i idealnie. Tylko proponuje szukanie wersji z owiewka, bo praktyczne. Nie wiem, czy XJ900 jest wieksza, ale pewnie i wieksza i ciezsza. Natomisat wiem na pewno, ze nie wzialbym jej bo jest sporo mocniejsza, jak na pierwsze moto dla mnie za duzo. Nawet XJ600 po przekroczeniu 8-9 tys obr pokazuje niezly pazur :D

 

Moje odczucia sa takie, XJ600 to imho ladne, wygodne i dosc sprawnie jezdzace moto. W miescie super, na trasie z owiewka do 150 km/h spoko, na malego turystyka sie nadaje (rowniez z pasazerem). Moc wystarczajaca zeby nawet w trasie wyprzedzac na luzie. Oszczedne i niezawodne (a to juz bardziej z doswiadczen kolegow zaczytane tu i owdzie). Chyba najwieksze z popularnych 500-600tek nadajacych sie na pierwsze moto.

 

Pozdro i zycze udanego wyboru.

paveire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak masz troche oleju w głowie to xj600 będzie dobra, natomiast xj900 jak na pierwsze moto niestety za duza...

 

Pozdro :icon_twisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________

 

3x ogar200 - 2x WSK125 - 2x JawaTS350 - MZETZ250 - Jawa Style - Kawasaki gpz 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrkam sobię czoperkiem ale miałem przyjemność :) przejechać się xj900 i powiem tak na pierwsze moto stanowczo odradzam piękny sprzęt ale trzeba mieć doświadczenie

 

 

A ja jeżdże drugi sezon XJ 900 div i jest to moje pierwsze moto

900 wcale nie jest takie ostre, dla przykładu jeśli chodzi o 600setki

z innych modeli np.cbr 600 zzr 600 to jedna i druga jest bardziej ostra

od xj 900.

 

Troszke już pojeździłem i powiem że idzie się szybko przyzwyczaić do w sumie nie

dużej mocy w stosunku do wagi 90 kM i 265 kg wagi, prowadzi się bardzo łatwo

zwłaszcza w zakrętach. Masz słuszny wzrost i jeśli jesteś rosądny to dasz rade z xj 900.

Spalanie jest porównywalne do xj 600 ale wybor należy do ciebie.

Zycze przemyslanej decyzji i udanego kupna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie!

 

Ciekaw jestem Waszej opinii, jako że dopiero zacznę na poważnie przygodę z moto. Myślę o dłuższych trasach pokonywanych z bagażem i pasażerem.

 

Szukam swojej pierwszej maszyny - bardzo podoba mi się pomysł Yamahy Diversion z końca ubiegłego stulecia. I tutaj pytanie: kusi mnie trochę 900, bo to już wałem pędzone, a więc przynajmniej teoretycznie lepsze? A może z jakichś powodów powinienem jednak zapomnieć o wale i wziąć mniejszą 600?

 

No i jeszcze dość kluczowe pytanie przy dłuższych trasach i cenach paliwa: czy duża jest różnica w spalaniu między tymi maszynami? Zamierzam w tym sezonie zrobić parę km ;)

 

Ogólnie co sądzicie o przydatności obu wersji do turystyki, chociaż nie tylko, i na pierwsze moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! argument wagi moto mnie przekonuje i będę się rozglądał za div600 ;) Chyba, że zaproponujecie jeszcze coś fajnego? (tzn. musi się nadawać na dłuższe wypady w dwie osoby i mieć możliwość założenia dużych kufrów).

Jest sporo fajnych maszyn i trochę mi się już kręci w głowie... zaczynam się zastanawiać również nad transalpem, albo czymś podobnym - co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki dylemat. Po przymierzeniu się do obu motocykli wybór padł na Div 900 i by l to również mój pierwszy moto. Nawet przez chwilę nie żałowałem tej decyzji. Motocykl faktycznie sporo waży. Na początku trzeba do tego przywyknąć. Najwięcej problemów właśnie ze względu na wagę jest przy wyprowadzaniu motocykla z garażu i przy prędkościach manewrowych chociaż o dziwo całkiem nieźle sobie w korkach radzi ( ma bardzo wąską kierę). Jeśli chodzi o czynności serwisowe to podobnie jak w XJ600 tylko dostępność części jest trochę mniejsza. Co do dalekiej turystyki to za takie pieniądze nie znajdziesz lepszej maszyny

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...