Skocz do zawartości

Szparunki K750


grasser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam wlasny patent na szparunki-robilem u siebie w uralu m-63 i wygladaja spoko. otoz najpierw kupilem zwykla tasme izolacyjna, rozcialem rolke na pol i wyrownalem do szerokosci szparunku. Nastepnie blachy pomalowane podkladem pokrylem bialym lakierem w sprayu w miejscach gdzie beda szparunki. Po dokladnym wyschnieciu lakieru przykleilem tasme tak jak chcialem zeby byl szparunek - taka zwykla tasma swietnie daje sie ukladac po luku i bardzo dobrze trzyma. potem polozylem czarny lakier na calosc. kiedy lakier byl jeszcze miekki odkleilem tasme i to cala filozofia. mozna jeszcze pokryc calosc klarem ale ja tego nie zrobilem a i tak efekt jest swietny mimo ze szparunki mam jakoby "w negatywie":P

Polecam wszystkim ktorzy maja troche cierpliwosci - podobnie robilem napis "URAL" na baku cyrylicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelek za 700zł?? Chyba ze złotym trzonkiem i platynowymi włosami... Albo Picasso go uzywał. Albo ściemniasz, albo ktoś Cię nieźle w balona zrobił. Mnie lakierowanie na gotowo całego motocykla, łącznie ze szparunkami i lakierem wyniosło 700zł. W Warszawie jest sklep dla artystów, pędzelki sa najróżniejsze, małe, duże, wąskie, szerokie, płaskie, szpiczaste, do wszystkiego i ze wszystkiego, ale najdroższy kosztuje chyba z 60zł. Tak więc maluj sobie szparunki pędzlem za 700. Powodzenia, hehehe. Tylko uważaj żeby się nie zesechł z lakierem. Szkoda by było... :lol:

Dawno mie tu nie było to nie odpowiadałem ,oj korba nie będę odpisywał na to co wypociłeś bo miałeś chyba zły dzień , poza tym ,na tym forum chce się czegoś dowiedzieć , może od kogoś czegoś nauczyć ,a nie kłucić. To zaczepki zachowaj dla kogoś z twojej piaskownicy, tylko uważaj bo może ma złego ojca :biggrin: Pędzelka niestety nie mogłem zdobyć w Polsce, jak już to pisałem ( byłem w paru sklepach dla plastyków ,w w Twojej Warszawie też Korba) i dlatego kupiłem go w niemczech ,a tam są troche inne przeliczniki jak unas nie muszę chyba nikomu tego tłumaczyć. Taśma do oklejania ( ktoś sie z was oto pytał) musi byś taka co gdy przeciągasz to się nie zwęża specjalna lakiernicza, jest na allegro ja kupiłem razem z pedzelkiem ( tym cudownym) ,ale mój kolo lakiernik kupował na allegro i mówił ze dobre. Oczywiście że można i izolacją ale to troche trudniej a po co utrudniać . Wszystko tak jak ktoś tu napisał zależy od wprawnej reki , ale i od dobrych narzędzi też :buttrock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z piaskownicy już jakiś czas temu wyszedłem, motocyklem też od wczoraj nie jeżdżę. Jako ignorant skończony nabijałem się z 700 zł za pędzelek, owszem, gdyż dla mnie jest to cena abstrakcyjna. Ale to Ty się na tym znasz, nie ja, i ponieważ nie raczyłeś mi wyjaśnić jakimiż to cudownymi własciwościami się on charakteryzuje, nadal nie rozumiem dlaczego patyk, blaszka i kilka włosów kosztuje tyle co pistolet lakierniczy wysokiej klasy tudzież wylakierowanie motocykla na gotowo. Nadal również pojąć nie mogę, czym się rożni gotowy szparunek wykonany dobrym pędzelkiem artystycznym (nie szkolnym z plastikowym włosem) ewentualnie szparunek malowany pistoletem na klejony szablon- od szparunku wykonanego Twoim Super Pędzlem. Więc jeśli mnie łaskawie oświecisz w tej kwestii- będę wdzięczny. Jak zauważyłes słusznie forum służy do tego, żeby się czegoś dowiedzieć, więc mój post nie był zaczepką, ani jakąkolwiek formą agresji wobec Ciebie, tylko małą złośliwością mającą Cię sprowokowac do objaśnienia wyższości tego pędzla nad innymi. Troszkę więcej luzu...

Edytowane przez Korba

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To masz korba rację i może troszkę nie właściwie zareagowałem . :icon_biggrin: Co do pędzelka ,to jest on bardzo dobry długość samego włosia to 530 mm i co jest takie super to ,to że jak byś go nie układał do malowania to włosy układają się zawsze razem nie rozchodzą się ,tylko tworzą taki bardzo dokładny " dziubek ".A poza tym to nic w nim nie ma takiego extra może tylko te wykonanie ,no jest bardzo precyzyjne .A włosie jest z jakiegoś zwierzaka tyle że nie wiem jakiemu to z tyłka wyrwali. Na drzewcu jest napis PERFEKT-EXPERT nie ma kraju pochodzenia ani numeracji wielkośći. tylko nr 000318578000. Ja jak pisałem nie mam wprawy ręka mi drży ale mój kolo lakiernik to parę razy już nim pracował i wychodzi to bardzo dobrze .rys jest równy i o jednakowej grubości tyle że jemu jeszcze zchodzi trochę ręka i wychodzi leciutka fala .Ale to tylko trzeba poprawić warsztat i będzie dobrze. Ja sie wycofałem całkiem z tej inwestycji ( bo nie mam takiej wprawy) ,ale kolega który go ode mnie dostał musi mi pomalować parę elementów. :icon_biggrin:Przesłał bym Ci zdjęcie ,tyle że to potem bo narazie to czytam jeszcze to forum ,żeby kiszki nie narobić w różnych miejscach, jak nauczę się przesyłać to dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...