Skocz do zawartości

Odblokowanie YAMAHY YZF 750R


jacek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Mam nadzieje, ze na tym forum mi ktos pomoze, bo fachowcow bylo duzo. Chodzi mi o odblokowanie z 98 KM YAMAHY YZF 750R wersja 4HN ( Niemcy ) 1993r. Ten moto mam juz 6 lat i nikt nie wie jak go mozna odblokowac. Zmienilem krucce ssace bo stare mialy zwezki. Gdzies czytalem, ze sa mniejsze dysze w gaznikach, ale nie wiem czy tylko glowne. Modul ma inne oznaczenia jak w innych wersjach. W glowicy tam gdzie przykreca sie kolektory wydechowe sa do polowy zalane otwory. Nie wiem, czy tak ma byc, czy tym moto jest dlawione. Czy wystarczy kupic same dysze, czy tez modul, a nie chce sie bardzo pchac w koszta. Moze ktos mial podobny przypadek, albo ktos sie wie w czym rzecz. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawione niegdyś pytanie w sprawie odblokowania FZR 1000, dostałem taką informację:

..."I tak kolejno...

Skandynawia i Wielka Brytania...

Zastosowano ‘’stan darty wydechowe’’..

Kryzy w układzie wydechowym...Katalizatory w łączkach między przewodowych..Lub bezpośrednio w tłumikach....Przewężone średnice na kolektorach głowicowych... lub tuleje środkujące..

 

Niemcy Austria po Gibraltar...

Zastosowano ‘’stan darty gaźnikowe ‘’...

Kryzy w łączkach między gaźnikiem a dolotówką do cylindrów..

W wielu odmianach,zawężania,lub tuleje w gaźnikach..Zawężone całe kanały ‘’pajpasy’’ między dolotowe..Dysze paliwowe i powietrzne pod wymiarowe....Iglice i sprężyny nad przeponowe innej twardości i kształtu,przepony z twardym kołnierzem,przepony z sztuczna odmą...

 

Szwajcaria...

Zastosowano ‘’w modułach zapłonowych’’,zmienione.Rozwiedzione fazy rozrządu....Inne wałki sprężyny zaworowe, nawet przypadki pod wymiaru na gniazdach i zaworach...I niezwykle ostre rygory, co do czystości spalin... A za tym idące sondy,katalizatory to sprzężone z elektroniką motocykla...

 

Co tak naprawdę to w tym wszystkim najgorsze to mieszano tym jak ‘’cygan słońcem?’...Znajomy, co się tym roz blokowywaniem parał wytrzasnął informator.... Rocznikowo i numerowo, co, do jakiego kraju było importowane i można było przynajmniej wiedzieć, co i z czym"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bread za informacje. ale to jest wszystko bardzo popieprzone. Czy ty doszedles jak jest blokowane twoje moto?

Dziki napisalem ci wczoraj pare zdan na twoj adres, widocznie nie odczytales. Jak chcesz pogadac mozesz gg 883917. Masz takie samo moto jak ja 4 HN i z tego samego rocznika. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest ciekawy. niby w briefie jest to napisane ale jeszcze nie rozszyfrowałem .mam zamiar wybrać sie również na hamownie

która wykaże wszyskie mankamenty

jednak obawiam sie że może być w module coś namieszane skoro napisali na nim 4HN a pełna wersja to chyba 4FM mój kumpel miał zdławiony do 27 kW!!! i wymieniał moduł ale 4HN inny trudno dostać masz może foto tych zaślepionych wylotów? nie sprawdzałem tego u siebie . będe pisał jak by co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie mam, żeby ją zrobić musiałbym wykręcać kolektory. Wygląda to tak, że otwory w głowicy nie są okrągłe tylko do połowy zalane ( jakbyś wsadził tam pół jabłka :) ). Gadałem kiedś z ,,fachowcem" i kazał mi to wypiłować, drugi powiedział, że w YZF tak musi być. Zgłupiałem i wolałem się tego nie czepiać. Żeby dorwać serwisówkę, to byłoby wiadomo. Ściągnąłem kiedyś ( już nie wiem z jakiej strony ) oznaczenia wersji silnikowych:

4HD 125 KM

4HN D,S,SF (kraje)

4HT 750SP, D

Takie same oznaczenia są na modułach i nie wiem czy mają wpływ na blokowanie mocy modułem. Co wiedziałem napisałem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Prawdopodobnie do wyjęcia będą zwężki w kanale dolotowym i/lub wydechu.

Dodatkowo możliwe że trzeba będzie obejrzeć gaźniki, pod kątem dysz i ich rozmiaru.

Dalej też do sprawdzenia CDI. Szczegółowych informacji szukaj na sieci. Jest tego trochę ale zazwyczaj w obcym języku.

 

PS

Mówimy o YZF750? w profilu masz FZ750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Mówimy o YZF750? w profilu masz FZ750.

 

zapomniałem uaktualnić w profilu ;>

Standardowe procedury z YZF znam, zastanawiałem się tylko czy przy zdławieniu moto do 50HP nie będzie jeszcze namieszane np w rozrządzie, inne fazy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...