Skocz do zawartości

nie chce odpalić :[


tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam problem z odpaleniem sprzęta.

mam SUZUKI GS 550 T i nie wiem czemu nie chce zagadać myslałem ze to świeczki ale nie bo kupilem nowe i dupa zbita. dalej nie chce odpalić.

fajnie jakby ktoś mi odpisał i poradził mi co mam dalej nim zrobić. już nie moge sie doczekać kiedy do mnie przemówi... z góry dzieki i pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile jest możliwości nie zagadania sprzęta.....Jak byś bardziej opisał od kiedy tak się stało ,może po jakich czynnościach "obsługowych"...czy inne spostrzeżenia to nie była by to taka zgadywanka :) .

Narazie to można powiedzeć tak uniwersalnie:

-sprawdż ukł zasilania

-ukł zapłonowy i rozrząd,

-jak silnik jest z suchą miską olejową to czy olej nie zostaje>po zime mógł zgęstnieć;

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja to znów ja.

a wiec iskra jest ale bardzo kiepska. podobno mam problem z przerywaczem, ale nie wiem czy to jest tego wina czy nie. Nawet nie wiem jak sie to naprawia bo jestem w tych sprawach świerzy. No i jeszcze jedno jak był w miarę sprawny to samoczynnie wchodził na bardzo wysokie obroty nie wiem dlaczego, słyszałem ze może niedostawac paliwa i dlatego tak dziwnie sie zachowuje. fajnie jakby ktoś pomógłby mi opisując krok po kroku co mam sprwadzić.

Aha i silnik ma przebicie bo kopie mnie od czasu do czasu. :) z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze masz problem z przerywaczem ?

Masz ogolnie problem bo kupiles stara japonie bez wystarczajacej ilosci kasy aby ja dac do warsztatu do przegladu czy doprowadzenia do porzadku i teraz myslisz ze na forum damy ci korespondencyjny kurs mechaniki motocyklowej za darmo ?

I tak bez kasy sie nie obejdzie bo z tego co napisales wynika ze trzeba wymienic krocce gumowe mocujace gazniki do glowic ( samoczynne wchodzenie na wysokie obroty ), przewody wysokiego napiecia ( " kopanie od silnika ") i wydech ( " czy pusty wydech bedzie pasowal" ).

Oprocz tego mozliwe ze wiele innych czesci.

Jak nie masz kasy i pojecia o mechanice to kupujesz MZ, czy Jawe i jezdzisz za male pieniadze, ale masz z tego radoche.

Obecnie radze sie zamienic na taki, koniecznie dobrze jezdzacy i wygladajacy motocykl i zapomniec o Suzuki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Adamie, nie kazdego stac na nowego sprzeta a kazdy chcialby jezdzic nie koniecznie bzyczaca MZka czy JAWA, choc to moto moge polecic kazdemu poczatkujacemu motocykliscie 8) Czytajac i weryfiskujac twoje spostrzezenia nasuwaja mi sie nastepujace mysli: Sprawdzilbym po pierwsze cisnienia w cylindrach, jak pisal Adam wymienilbym krocce, wymienil przewody WN wraz z fajkami, ustawil i wyregulowal zaplon jak rowniez gazniki, dopiero pozniej o ile nie przyniesie to wymiernych skutkow zaczal sie porzadnie martwic....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla czystego cwiczenia zadzwon do dealera Suzuki i zapytaj o cene kroccow, mozesz rowniez sprobowac Larsona z tym ze kupno uzywek nie wchodzi w gre - stara guma oprocz twardnienia zmniejsza wymiary i w stare krocce nie wlozysz gaznikow.

Przewody WN sa w Suzuki GS integralne z cewkami, tak ze cena tez jest powalajaca, chyba ze chcesz sie pobawic z demontazem i montazem nowych przewodow. O wydechu juz nie mowie, GS tez najlepiej chodzi na oryginale.

Tak jak pisalem w innym watku o GS550 - jak masz wolne jakies 5K zl oprocz ceny zakupu i stale dochody to stara japonia ma sens.

W dodatku podstawa sukcesu to kupienie motocykla w jak najlepszym stanie wizualnym i technicznym.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oj tam, od razu chlopaka dolujecie... :icon_rolleyes:

niech grzebie, rozkreca, pyta sie kumpli, to moze za 6 miesiecy odpali sprzet :icon_rolleyes:

 

a na powaznie: ja zaczalem od ogarka i to mi b. duzo dalo jezeli chodzi o amatorskie mechanikowanie. polecam kazdemu zaczac od jakiegos demoluda

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...