Skocz do zawartości

Jak zamontować końcówki kierownicy?


Bacher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....f04ea7e0be95f5f

 

Jak zamontować takie końcówki do kierownicy Simsona :?: Proszę o pomoc, bo rozmawiałem ze znajomymi, ale nie mieli z tym wcześniej do czynienia :buttrock:

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu prawdopodobnie nie ma gumek ktore sa w zestawie.

Wsadzasz to w koniec kierownicy i krecisz srubka (klucz imbus), a gumka sie rozpecza i rozpiera w kierownicy - i cala filozofia.

Wazne aby gumka zalaczana do zestawu pasowala do wewnetrznej srednicy Twojej kierownicy.

 

Wydaje mi sie jednak, ze w przypadku Twojego sprzeta beda one pelnily wylacznie funkcje dekoracyjna :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak mówi figer - wkręcasz to w gumę, śruba rozpiera gumę i odważnik się stabilizuje.

Inna sprawa, że są zestawy w sprzedaży bez tych gum, bo liczą, że jak zamieniasz, to stare masz w kierownicy. Coś takiego kupiłem kiedyś.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Na zdjeciu prawdopodobnie nie ma gumek ktore sa w zestawie.

Pewnie dlatego nie miałem pomysłu nazałożenie :roll:

 

są zestawy w sprzedaży bez tych gum

Dobrze wiedzieć :idea:

 

Wydaje mi sie jednak' date=' ze w przypadku Twojego sprzeta beda one pelnily wylacznie funkcje dekoracyjna[/quote']

Masz rację, to na pewno jeden z powodów, ale nie jedyny...pomyślałem o tym ze względów praktycznych, a że znalazłem "ładne" końcówki to...mam ochotę je założyć :buttrock:

 

 

Jeszcze jedno...jakie one mają wymiary, bo na stronce nie pisze (ile "wystają") :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeszcze jedno...jakie one mają wymiary' date=' bo na stronce nie pisze (ile "wystają") [/quote']

 

To nie ma znaczenia, ile wystają (chyba, że chcesz załozyć jakieś mega-szerokie, utrudniające jazdę :buttrock: Znaczenie ma ciężar. Odważniki na kierownicy niwelują przenoszenie drgań silnika nia kierownicę (drżenie, mrowienie przy określonych obrotach, itd.). Postaraj się dobrać ciężar podobny do tego, który zamontowała fabryka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a ja ci powiem ze mam takie same w GPX'e i one są przykręcane do śrubki która jest przyspawana do kierownicy to zalezy czy dostaniesz gume bo jak nie to musisz miec gwint w kierownicy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakladalem swoje to pokaze:

Prosze sie nie przejmowac gumka, ze obdarta, bo musialem ja troszke spolerowac papierem sciernym, bo sie okazalo, ze mam niestandartowa srednice wewnetrzna w kierowniczce :P

Tak wyglada gumka, ktora sie rozpiera w kieroniczce

Gumka.jpg

 

A tak balancer zamontowany

Balancerek.jpg

 

Efekt koncowy

Balancery.jpg

 

Powodzenia w przyozdabianiu Simaka :!: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki figer...swoją drogą masz fajny sprzęt ;)

 

Odważniki na kierownicy niwelują przenoszenie drgań silnika nia kierownicę

A co do tego, to jak sądzicie...takie jak chcę założyć będą "działały"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co do tego, to jak sądzicie...takie jak chcę założyć będą "działały"?

 

W Simsonie? Moim zdaniem nic nie "popsują" i nie nie "dadzą". Będzie kierownica ładniej wyglądać.

PS - nie wiem jak z rollgazem w simsonie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...