Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ha zwycięstwo!!!! Dziś zamontowałem tą cholerną pokrywkę od gaźnika i poskładałem ręsztę i motor zapalił. Co prawda jeszcze nie na kopa, lecz na pych, ale to też duży sukces jak na mnie. A juz się zaczynałem wkurzać na siebie. A propos zapalania na kopa. Jak przy kopaniu dźwignia odbija tak, że można se nogę złamać to jest to za wczesny zapłon, tak? A czym sie reguluje ów zapłon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pare pytanek do mistrzów:

 

1) Jaki wydech w ETZ ?? Mój wydech jest po glebie, Sportowy tłumik odpada, myślałem nad tym wegierskim, ale niewiem czy mocy on nieobniza i czy szybciej nie rdzewieje. Czy ktoś z was ma może taki węgierski tlumik w ETZ??

 

2) Jaki tłok do etz, wiadomo najlepiej niemiecki, ale jak sie nienaciąć jak sprzedawca bendzie chciał wcisnąć tłok polski zamiast niemieckiego. A co sądzicie o tłoku z gorzyc http://www.fmgorzyce.pl/ (niejestem pewien czy mają do etz ale zadzwonie i sie dowiem jak co to napisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm beben czy tarcza to czujnik raczej mile widziany On dziala na zasadzie podnosisz klamke to czarne sie wysuwa i stop swieci.Co do kabli to nie wiem. widocznie tak ma byc :) PS nie pamietam czy w modelach z hamulcem bebnowym on jest takze niech sie wypowie ktos kto wie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jestem tu po raz pierwszy...

Dotychczas jeździłem Jawą 350, i aktualnie poszukuję innego motocykla (najprawdopodobniej MZ 150) czy uważacie, że MZ 150 jest odowiednim motocyklem na dojazdy do pracy (dzień w dzień dystans 2 razy po 40-45km)?

Jakie jest spalanie tego motocykla na trasie oraz średnie?

Jaka jest prędkość podróżna, większość trasy pokonuję poza terenem zabudowanym (trasa szybkiego ruchu)?

 

Dzięki serdeczne za ew. informacje.

pozdrawiam serdecznie, klanger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj MZ 250 ewentualnie 251 skoro głównie jeżdzisz poza miastem(no chyba że głównie pykasz 70-80km/h jak więcej to na 150 też pojedziesz ale to będzie koniec jej możliwości a na 250/1 130km/h jak trzeba też polecisz.Co do spalania to przy ok 100km/h to jest to ok 5-5,5 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

MZ 150 pali 5 litrów czy MZ 251?

Szczerze mówiąc głównym powodem zmiany jest właśnie wysokie spalanie Jawy...

 

Szybkość jest mi obojętna (powiedzmy około 80-90km/h).

pozdrawiam, klanger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pali 251,150 troche mniej(ok1 litra)-z tym że na dobrej 150 polecisz max 110-115 a to czasami troche za mało.Jeżdziłem i taką i taką i czuć różnice na korzyść 251(a spalanie da się przecierpieć)ale jeżeli ma to głównie środek lokomocji do jazdy 80-90km/h to 150 może być :)Choć przy tych prędkościach 251 więcej niż jakieś 4,8l też nie powinna palić a może mniej gdyż póżniej jest duży skok w spalaniu A jeżeli jeżdzisz czasami z pasażerem albo bagażem to też radziłbym z silnikiem 250.

ps.Jeżeli planowałbyś pare tyś km na niej nakręcić to po zamontowaniu gażnika Bing do 251(koszt ok.430zł)to z tego co się orientuje to jakbyś nie jechał nie spali ci więcej niż 5litrów a przeciętnie i tak mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pasażerka odpadła po tym jak zmieliłem skrzynię biegów przy prędkości 70km/h :) i stanęłiśmy w miejscu tak szybko jak nigdy Jawa z bębnami nie potrafi zahamować!

 

Jakiś tam ząbek się zaklinował i po skrzyni biegów :)

 

Gdy jeździsz dziennie około 100km (dzień w dzień) to jednak litr na spalaniu ma dość duże znaczenie (przez miesiąc wychodzi około 20litów!, to prawie 100pln zysku na paliwie a raptem 10 minut dziennie straty na czasie)

 

Choć wiem, że mocy nigdy nie zamało. ale coś za coś...

 

Pozdrawiam,klanger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że na dobrej 150 polecisz max 110-115

No i tutaj sie nie zgodzę, kumpel jechał swoją etz 150, 130 km/h a po splanowaniu głowicy 135 km/h mierzone wedlug licznika mz-ty i hondy xl :)

 

Mam pytanko: jaki akumulator polecacie bo etz 150 tzn. ile Ah :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...