Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:x UWAGA' date=' Iglica w zaworku od pływaków ma na końcu taki malutki element ze spreżynką. Jeżeli nie działa ta sprężynka to kicha. Trzeba wymienić - bez tego gaźnik źle chodzi ma tendencje do przelewania.

[/color']

 

Tak sobie czytam to wszystko i ja w etz150 nie mialem zadnej sprezynki na zaworze plywakow???

Czy powinno tam cos takiego byc w tym modelu i czy mozna too ew. dorobic??

W modelach 250 i dalej takie zjawisko jak sprężynka wystepowało. Tyle że nie jest to dokładnie sprezynka którą widać. Znajduje się ona w iglicy zaworu. Wystaje z końca iglicy zaworu pręcik o troszkę mniejszej śrdnicy niż sama iglica. Ta koncówka jest właśnie podparta miniaturowa sprężynką.

A propo lancucha to co znim jest jak pekaja srodkowe tulejki?

 

Wyrobiony łańcuch, wyrobione zębatki. Sprawdź jaki jest stan zębów.

I tak na koniec: jak radzicie sobie z kontrola ilosci paliwa w zbiorniku??

Jak sprawdzic ile go jest tam w danej chwili, moze ktos wymslil jakis patent na to???

Na oko pewnie większośc tak robi. Można zastosowć patent z Trabanta. Bieżesz metalową linijkę lub pręcik . lejesz litr czy 2 i oznaczasz poziom na ww linijce, potem nastepne 2 i tak do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czasem to jest raczej gówniano. Rzecz ma się zupelnie inaczej. Otóż mnie w życiu kilka osób pomogło. Uważam że i ja mogę pomóc zwłaszcza jak nie wymaga to inwestycji. Chętnie podziele się tym co wiem i potrafie.

Gdyby ktoś poszukiwal taniego i dobrze zaopatrzonego sklepu to polecam u mnie w Koszalinie. prowadzi go sympatyczna babka która może poradzić bo zna się na motorkach.

 

oto namiary:

 

SKLEP MOTORYZACYJNY 75-211 KOSZALIN UL BOHATERÓW WARSZAWY 2

tel. 094 3407036 można zamówić - wysle.

Hej.

PS. Dzieki za słowa uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie robimy z naszymi MZ na zimę? Wyjmujemy akumulatory ?? :)

 

Spuszczamy tylko benzynę i wypalamy resztę z gaźnika, żeby olej w nim nie osiadł i wstawiamy do garażu. Akumulator naładujesz prostownikiem, lub odpalisz z pychy na Wiosnę.

 

Ale jeszcze chyba nie czas chować MOTO :( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Czyśbyś już się poddał? jeszcze do zimy to kupa czasu.

Ja jak dozyje to dziś wiedzorem wrzucam silnik w swoją MZ-ete i odpalam. Pędzie chwila prawdy..............

Jak będę mial problemy z czymś to napiszę :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Czyśbyś już się poddał? jeszcze do zimy to kupa czasu.

Ja jak dozyje to dziś wiedzorem wrzucam silnik w swoją MZ-ete i odpalam. Pędzie chwila prawdy..............

Jak będę mial problemy z czymś to napiszę :)

Pozdrawiam.

 

TAK JEST TRZEBA JEŹDZIĆ PUKI POGODA DA, DO OPORU, bo w zimie to tylko PIWKO zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie robimy z naszymi MZ na zimę? Wyjmujemy akumulatory ?? :)

Na mojej stronicy domowej jest dział zimowanie. Ale myślę, że przynajmniej przez cały wrzesień będziemy jeździć.

http://www.motozloty.com Informacje o zlotach motocyklowych

 

https://www.facebook.com/motozloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...