Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AD Bauer. Nie znam przypadku MZety która paliła regulatory!!!! TWOJA JEST CHGYBA PIERWSZA. Błąd leży najprawdopodobniej w prądenicy. Opisz cosię w tych regulatorach fajczyło? cewa prądowa? prądu zwrotnego? napięciowa, które styki? Może coś ci pomoge.

AD Sidewinder

Tłumik jeżeli nie liczyć zawartości to zwykły kawal blaszanej rury pokrytej miedzia i chromem. Oczywiście spokojnie możesz ją pochromować zabezpiecz tylko żeby się roztwór chromujący nie dostał bo wylać go z tłumika to sprawa niemożliwa. Jeżeli się zdecydujesz na chromowanie to dobrze jest rozciać go pod spawem który normalnie zakryty jest obejmą łączącą go z ramą. Ten spaw jest dość cienki wystarczy brzeszczotem delikatnie miejsce przy miejscu ciąć lekko naciskając. Jeżeli wnetrze tłumika jest zapchane syfem to można go oczyścić przy pomocy gorącego NaOH lub poprostu wypalić. Ja swój wypalałem poprostu w ognisku., Wiem że to barbarzyństwo ale miałem alternatywę wywalić albo wypalić. Wybrałem wypalenie i dziala bez zarzutu. Może od operadcji pozółknąć chrom ale skoro wplanach jest chromowanie to zero problemu. Część stożkową jak pisałem wcześniej na postach należy udrożnić - kilk aotworów na przegrodzie w stożku wlotowym. Powodzenia. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok 15 wyjechalem w 1 podróż moją MZ ETZ 150e jechalem z L ( jako nauka jazdy ) ale moj licznik przekraczal 70km/h jeszcze nie wiem ile moje moto pojdzie ale silnik jest zdrowy nawet we 2 ma buta Dzis papiery załatwialem i mam już próbną rejestracje L4 0211 a moja ta co będę miał ją za miesiac to LC 126M zajebiscie Teraz tylko zdac 17 IX egzamin i życ nie umierać szkoda ze tak poźno będe mogł sobie pojezdzic ale bede do tego czasu pucował mój sprzęt zreszta i tak sobie w koło garażu jeżdze a probnej to nawet nie zakladam bo i po co Pozdrawiam

 

Do zobaczenia na drodze MZ sux )))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wykupić próbne blachy bo moto nie miało przeglądu..

Ale gdybym wiedział, że to jest tylko poto to zrobiłbym przegląd bez tych tablic na starego wlaściciela (39 zl mniej) Z przegladem dostałbym od razu biale blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z elektryką

 

Czasami nie świeci mi się kontrolka biegu jałowego oraz tylko przy jednym migaczu świeci się kontrolka migaczy. Gdzie przy tym dłubać??

O ile pamiętam masz TS? Z prawej strony pod deklem w przestrzeni łańcuchowej mieści się styk luzu. To taki plastkiwy element zawierający w swym wnętrzu styk plus sprężynkę. Do wystającej części w dość kijowy sposób jest mocowany przwód który połączony jest z żarówką w liczniku.

Jeżli zdaży się że mimo luzu na skrzyni biegów nie pali się lampka sprawdż zwierająć ten styk pod deklem do masy. Jeżeli to zapali lampkę to masz albo do wawalenia styk albo brak przejścia na kablu przy tym styku.Jeżeli to nie da efektów to sp[rawdź styki w liczniku a konkretniej zobacz czy po włączeniu zapłonu na stopkę żarówy podawane jest 12V.

Powinno być tam zawsze. (czujnik podaje tylko mase).

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesze miałem zapytać:

Czy jest jakiś sposób na naciągnięcie łańcucha pod lewą pokrywą w etz150???

Jeżeli masz na myśli lańcuszek sprzegłowy to tak na 95% nie podlega on regulacji. Ewentualna naprawa - przez wyrzucenie.

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wykupić próbne blachy bo moto nie miało przeglądu..

Ale gdybym wiedział, że to jest tylko poto to zrobiłbym przegląd bez tych tablic na starego wlaściciela (39 zl mniej) Z przegladem dostałbym od razu biale blachy

 

A u mnie właściciel dał mi z przeglądem tochyba ja jeszcze raz nie musze przecież Babka w urzędzie komunikacji powiedziala ze musi cos tam przyjsc i musza byc próbne a i ze przeglad ten co mam będe miał wpisany w dowodzie twardym

 

Boze szkoda ze nie mam prawka jeszcze Kurwica mnie bierze :-

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

nie mam swojej mz

 

ale chcialbym sie dowiedziec

czy mozna do mz zamontowac wozek boczny?

Tak można.

W starszych modelach nie stanowiło to w zasadzie żadnego problemu.

DDRowcy produkowali takie cudo nazywało się "Superelastik" lub "...elastic" nie pamiętam jaka końcówka. Mocowanie było 3 punktowe. Z ważniejszych zmian to należało zmienić przednią zębatkę z 20 luib 21 na 17 lub 19 zębów bo moto robiło się mułowate.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...