Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ETZ 250 1981 rok!

 

Mam taki problem:

Etka nie chodzi jak powinna. Dodaje gazu troche się wkręca i zaczyna zdrowo przerywać! Eliminuje wszystko co mogłoby to być a i tak wciaż tak robi! Zapłon ok,paliwo też,gażnik jak trzeba iskra jest.pra ma!

 

Ciekawostka:

Po wymianie simmera chwile chodzi normalnie(ładnie się wkręca itd) i znów to samo! Kolejna wymiana i znów normalnie przez chwile i od nowa! Raz może się zdarzyć simmer ale 3 razy pod rząd??? Jestem przekonany że to simmer(ten od strony sprzęgła) Zastanawia mnie tylko co się z nim dzieje skoro wygląda dobrze jak go ściągam! Zaznaczam że znam się na tym bo prowadze warsztat regeneracji motocykli dawnych! Mało tego sam jestem szczęsliwym posiadaczem takiego sprzętu...

 

A z jedną upartą ETKA nie moge sobie poradzić Hehe:)

Jets na coś chora a nie wiem na co;(

Może ktoś już tak miał lub zapoda jakieś pomysły bo powlekanie wciąż tego samego jest bezsensowne a klient się upomina o motocykl...

 

Pozdrawiam

JURAND 791 010 967

 

a nie spada Ci czasem sprężynka jak zakładasz ? W każdym bądź razie to musi być coś prostego... spróbuj też gdzie indziej kupić simmering trafia się czasem na to że schodzi dziesiątki sztuk spieprzonych a i tka to potem sprzedają ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie że jest gdzie trzeba i na wygląda tak że dośc mocno okała wał.Też mi sie wydaje że to coś prostego ale takie "coś" właśnie najtrudniej wyłapać;/

 

Weź kogoś i popatrz dokładnie... potem się bedziesz z tego śmiał... może jakieś pękniecie w okolicy simmeringa że jak włożysz nowy to nachwile zakrywa je a potem zostaje wydmuchane

 

Na marginesie kiedyś WSK dławiła mi się na jedynce a na 2 biegu już w ogóle mocy nie miała i gasła pół dnia spędziłem okazało się że podnóżka była poluźniona i gdy kładłem noge pod wpływem ciężaru opadała naciskając tym samym tylni hamulec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam - perwszy raz tutaj!!

Mam problem z regeneracją wału motocykla Mz ts 250, wersja z 4-biegową skrzynią. Kupiłem zestaw naprawczy w formie korby z łożyskami i resztą. Problemw tym, że nowa korba jest o jakieś 2 mm szersza od starej. Nie wiem teraz jak kazać to składać. Czy rozwiązaniem będzie szlifowanie przeciwwag, czy może lepiej poskładac go bez podkładek dystansowych?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał nie ma bicia simmer się nie otwiera! Kręciłem wiertarką i patrzyłem jest ok... Odrzutnik oleju zdemontowany nie wpływa na pracę silnika! Simmer założony wedle mojego uznania! Oryginalnie jeżeli się choc troche wypracuje to przestaje spełniać swoja role! Sprawdzone!!! Choć też już myślelem że to przez to ale nawet jak pozakładam tak jak ma mieć fabrycznie dalej to samo się dzieje dlatego powróciłem do mojej koncepcji! Simmery najlepszej jakości n ie jakieś polskie czy chińskie szajsungi! To chyba nie jest to;/

 

 

To ja zapytam - perwszy raz tutaj!!

Mam problem z regeneracją wału motocykla Mz ts 250, wersja z 4-biegową skrzynią. Kupiłem zestaw naprawczy w formie korby z łożyskami i resztą. Problemw tym, że nowa korba jest o jakieś 2 mm szersza od starej. Nie wiem teraz jak kazać to składać. Czy rozwiązaniem będzie szlifowanie przeciwwag, czy może lepiej poskładac go bez podkładek dystansowych?

Pozdrawiam

 

Oczywiście że lepiej bez podkładek dystansowych! Nie ingeruj niepotrzbnie w przeciwwagi!!!!! Swoją drogą zapytaj sprzedawcy dlaczego takie coś sprzedaje??? Możę sam nie wie że coś z tym nie tak! Nie powinno tak być! Podkładki dystatnsowe są bardzo ważne,dzięki nim korbowód nie ociera o powierzchn ie przeciwwag a tak to może być różnie;/

UDAJ SIĘ NAJPIERW DO SKLEPU!!!!!

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak udanie się do zakładu gdzie posiadają magnesówkę i zebranie po 1 mm z każdej strony korby! Dzięki temu będziesz mógł założyć podkładki dystasowe:)

Edytowane przez Jurand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko, gdzie można kupić w okolicy KĘPNA przednią opone do etz 250 (2.75-18)??? Nawet przez allegro nie można takiej dostać.

 

W Kępnie naprzeciwko PZU koło starego LO jest sklep drogeryjno-motoryzacyjny to jedyny ale ogólnie nie polecam koleś ma ceny z kosmosu... we wtorki i piątki zawsze na targu stoi właściciciel sklepu motoryzacyjnego z wieruszowa (ma czesci do komarka, jawki, WSK, MZ itp), stoi zarówno u nas jak i na giełdzie w wieruszowie gdzie też tam mieści się jego sklep jeśli nie ma to sprowadzi Ci albo sam przejedź się do wieruszowa ;), bo na targu zwykle ma więcej części do roweru.

 

Słabo szukałeś na allegro ;)

http://allegro.pl/item741099404_opona_szos...75_18_nowa.html

Edytowane przez radziok16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałem częsci w Wieruszowie i niemoge nażekac na jakość. Ostatnio kiedy kumpel kupił w kępnie przerywacz do komara i prosił mi żebym go wymienił, to omało nie doznałem szoku!! Niedość że cena zabójcza za pierywacz, to jeszcze był krzywy o jakieś 1-2mm. Kąpletny złom tam koleś sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałem częsci w Wieruszowie i niemoge nażekac na jakość. Ostatnio kiedy kumpel kupił w kępnie przerywacz do komara i prosił mi żebym go wymienił, to omało nie doznałem szoku!! Niedość że cena zabójcza za pierywacz, to jeszcze był krzywy o jakieś 1-2mm. Kąpletny złom tam koleś sprzedaje.

 

Dokładnie to co jest w Kępnie nie ma porównania mi się jeszcze nic nie zepsuło a zawsze kupowałem w Wieruszowie bynajmniej koleś się zna a nie udaje tak jak ten w Kępnie, w okolicy nic raczej nieznajdziesz pozostaje Ci allegro i sklepy internetowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu jest spoko, ale czesci ma takie sobie. Dzięki za pomoc.

 

Nie kupuj takiej pieskowatej opony na przód. Moto trudniej się prowadzi po kamieniach i piasku. Daj albo zwykłą 3:00 a nawet 3:25.

Też mi się nie podoba. Z tyłu mam własnie taką i zamierzam ją równierz zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...