Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no chodzi mi o tą "uszczelke" okrągłom bo bee wyjmowal simmer bo mi na owrót załozyli :P (odrzutnikiem do środka..) Dobra zrozumiałem dzieki ;)

nie zrozumiałem dobrze, ale simer ma być sprezynką do sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem jaskołki w ktorą wsadziłem juz dwa lata zdrowia;) a nadal nie chodzi zmieniłem zapłon mam prawie nowy zapłon od mz ts 250 i teraz gdy odpalam zalewa swiece czy miałby ktos z forumowiczow gaznik do jaskołki?? na sprzedaz? w starym gazniku jest ukręcona dysza i mysle ze to jest jednym z powodow jej nie palenia. ma rowniez słabą iskrę czym to moze bys spowodowane?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieorginalny zapłon moze zle podawac iskre itd. Ja radze kupic sprawny ale orginalny,no chyba ze ten od TS pasuje bez sastrzezen. A słaba iskra moze byc spowodowana przypalonymi stykami(wyczysc delikatnie papierem sciernym,bardzo drobym) moze byc tez winny kondensator,ewentualnie jest zle wyrególowany zapłon.A jakiego koloru masz iskre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz iskra jest znikoma bardzo słabiutka taka fioletowa jak powinna byc ale strasznie słaba możliwe ze to wina przerywacza poniewaz jest troszke brudny;)

sprawdze i będe pisał jak by był jakis problem jeszcze;) i poszukuje gaznika do jaskołki bo ten juz jest nadgryziony zębem czasu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczysciłem styki przerywacza i okazało sie iż iskra jest zdecydowanie lepsza :biggrin: ale to nie jest to co powinno byc jeszcze zmienie kondensator zeby upewnic się czy jest dobry. Poprzednio jak ustawiłem gaznik to dostawał taką dawkę ze ze swiecy leciało a teraz nie jest nawet wilgotna od paliwa . i co do ustawienia to ile ma sie otwierac przed GMP jaka przerwa na przerywaczu i jaka na swiecy??

 

a moze ktorys z forumowiczow ma serwisowke na kompie do mz es 250/1 lub wie skąd mozna ową serwisowke sciągnąc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Poszukuję kompletu uszczelek do silnika ES 250/2.(szykuje mi się rozbórka po tym jak wypadł wałek zmiany biegów i tryby opadły) Jak wiecie gdzie mogę je kupić lub dorobić to piszcie.

jesli nigdzie nie kupisz to mozesz dorobic z tektury,ja tak robiłem,tylko żeby nie była za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam MZ ts250 i problem ze sprzęgłem w tym motorku, a mianowicie ciężko je wyregulować a co najgorsze często mi się zawiesza (zazwyczaj gdy wcisnę sprzęgło na zgaszonym silniku bądź zgaszę motor trzymając wcisnięte sprzęgło). Jest to dość uciążliwe bo jedyny sposób żeby je odwiesić to uderzenie czymś w okrągły dekielek ten od regulacji ;) Mam zamiar wymienić tarcze ale nie jestem pewien czy to pomoże... :flesje: Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi doradził coś w tej sprawie ;) Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do "kupy" złorzę na silikon (już taki kupiłem do olejów i smarów o wytrzymałości do temp.300 C) zalezy mi na uszczelce cylindra i głowicy, ale cały komplet też bym przytulił.

A jak ktoś by mi napisał, lub dał jakieś instrukcje serwisowe jak i w jakiej kolejności rozbierać i składać silnik od ES 250/2 (NA CO UWARZAĆ, A CZEGO NIE RUSZAĆ) oraz jakich narzędzi będę potrzebował (motorek stoi w garażu mojego Taty 300 Km odemnie i chcę się przygotować na remont) będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do "kupy" złorzę na silikon (już taki kupiłem do olejów i smarów o wytrzymałości do temp.300 C) zalezy mi na uszczelce cylindra i głowicy, ale cały komplet też bym przytulił.

A jak ktoś by mi napisał, lub dał jakieś instrukcje serwisowe jak i w jakiej kolejności rozbierać i składać silnik od ES 250/2 (NA CO UWARZAĆ, A CZEGO NIE RUSZAĆ) oraz jakich narzędzi będę potrzebował (motorek stoi w garażu mojego Taty 300 Km odemnie i chcę się przygotować na remont) będę wdzięczny.

uszczelki do cylindra i głowicy powinnes dostać w sklepie z częściami do motocykli. W ostateczności pod cylinder możesz dorobić z tektury :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam MZ ts250 i problem ze sprzęgłem w tym motorku, a mianowicie ciężko je wyregulować a co najgorsze często mi się zawiesza (zazwyczaj gdy wcisnę sprzęgło na zgaszonym silniku bądź zgaszę motor trzymając wcisnięte sprzęgło). Jest to dość uciążliwe bo jedyny sposób żeby je odwiesić to uderzenie czymś w okrągły dekielek ten od regulacji :( Mam zamiar wymienić tarcze ale nie jestem pewien czy to pomoże... :icon_question: Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi doradził coś w tej sprawie :notworthy: Z góry dziękuje

 

Jak w TS 250 jest sprzęgło? idzie osobno łancuszkiem na wał? czy jest osadzone prosto na wale jak w ETZ 250?? Jesli jest tak jak w MZ ETZ 250 (bo w 150 jest łancuszek,niejest osadzone prosto na wale) to bardzo mozliwe ze masz krzywy wał. Ale spróbój najpierw je rozebrac,wyczyscic, załozyc nowe tarcze i niezapomnij o tych przekładkach metalowych z ząbkami,są bardzo wazne. Ale jesli wymiania tarczek sprzęgłowych i tych metalowych przekładek niepomoze, to raczej jest wał do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ale mam nadzieję że nie będzie to wał bo nie chce mi się znów rozbierać silnika. A co do sprzęgła to jest ono osadzone bezpośrednio na wale, identycznie jak w ETZ. Narazie wymienię tarcze i te przekładki metalowe i zobaczę co będzie (mam nadzieję że to wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...