Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrkuB to przygasanie lampek faktycznie pochodzi od kierunkowskazów, jeśli masz 251 (to co ja) to sprawdź klosze kierunkowskazów. Jeśli dociśniesz je mocniej to występuje zwarcie plusa z masą (rurka od kierunków), ja tak miałem gdy kupiłem sprzęta i wracałem nim ok.250km do domu.

Jeśli Ci padnie akumulator to 251 łatwo odpalić z pychu, jak miałem problemy odpalałem z pierwszego biegu. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko..

 

Co powinno się znajdować w zestawie podręczych narzędzi przezornego Mzciarza?

Czyli jakie narzedzia wozicie ze sobą w dłuższe trasy? Może jeszcze jakieś części?

 

Chciałbym usuwać większość typowych usterek w czasie jazdy a nie czekać w polu na ratunek.. zwłaszcza w obecnych temperaturach :?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrkuB to przygasanie lampek faktycznie pochodzi od kierunkowskazów, jeśli masz 251 (to co ja) to sprawdź klosze kierunkowskazów. (...)

Dzieki, wczoraj znalazlem chwile czasu i rzeczywiscie, zwarcie bylo w prawym przednim kierunku. Juz cieszylem sie, ze pojade do pracy sprawnym motocyklem, a tu dzisiaj minus 2 stopnie i bialo od przymrozku :(((

Pozdrawiamy,

PiotrekB i ETZ 251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mzzz, teraz to nic nie wożę, bo motorek tyklo stoi, ale kiedyś zawsze miałem:

pompkę, łatki na dętkę, małą łychę do zdejmowania opony, zapasową świecę, oczywiście klucz do niej, z kluczy to 8, 10, 13, 17, chyba 19 do tylnej ośki, wkrętaki, co jeszcze to Krzysztof niech się wypowie. Ja swoich MZtek nigdy nie zostawiłem na drodze, zawsze gdy mi coś nawaliło naprawiłem. Siemanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ ETZ 150 (od miesiąca..)

 

A teraz pytanko:

Z czego można zrobić uszczelkę pod lewą pokrywę silnika? (Papierowa chyba przecieknie)

 

Może ktoś zna jakieś miejsa z częściami do Mz-tek w woj. Śląskim?

Polecam uszczelki w "płynie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam problem :? nie swieci mi sie swiatlo stopu jak hamuje przodem jak tylem to wszystko jest ok gdzie moze tkwic przyczyna prosil bym o jakas lopatologiczna odpowedz gdyz jak wiadomo nie znam sie za bardzo na motorkach bo dopiero sie ucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padł Ci "włącznik" tegoż hamulca. Jest tam koło zbiorniczka wkręcony. Wykręć go, odłącz kabelki, zetknij ze sobą jak jest światło to znaczy że to to. Kosztuje grosze i dostaniesz go chyba w każdym sklepie motoryzacyjnym. :lol:

Życzę powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mznitów!

 

Może mi ktoś wyjaśnić jak kupując orginalnie zalaminowany komplet naprawczy do gaźnika z nadrukawanymi wyraźnymi napisami MZ ETZ 150 dostaję :

 

dwie dysze 120 i 70 (w instrukcji mam 67 i 75)

 

śrubę do regulacji powietrza która w ogóle jest za mała i nieda jej się wkręcić tam gdzie ma być!!!

 

po trzech tygodniach szukania poddaję się.. może ktoś mógłby mi przesłać taką śrubę???

 

Za komplet dałem 30zł!!! Jak to możliwe że na rynku jest coś takiego??? Może jestem idiotą ale jak pisze etz150 to tak ma być nie? Do mocniejszej wersji etz (lux) tez niepasuje..

 

Pozdrawiam i

 

Uważajcie co kupujecie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz-use znam taką MZ TS przerobioną na ETZ i szukam gościa (kumpel), który taką posiadał parę lat temu. Jeśli kupiłeś ją w Wawie daj znać na priva.

 

Zapomniałem, mam problem z czterotaktowaniem, przy lekkim dodawaniu gazu występują stuki dosyć regularne. Zapłon mam wyregulowany, zapala bez problemu, iglica na drugim rowku od góry, MZka nieźle przyspiesza i kurna nie wiem skąd te stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecam raczke od hamulca i cóż widze pęknięcie :D ale nie przeszkadza to na szczescie za bardzo ale bede musial kiedys pomyslec nad kupnem nowej raczki ze zbiorniczkiem :D :roll: ciekawe ile to kosztuje ale slyszalem ze nie malo niestety :( No i jak kiedys wspominalem kopniak moj jest troche do dupy półksiężyce a byc może nawet cały wałek może ktos wymienial ten kopniak albo orientuje sie ile on no i kosztuje nowa raczka hamulcowa ( pewnie komplet ze zbiorniczkiem ) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...