Skocz do zawartości

CBR 600F3 (sprzęgło)


Rekomendowane odpowiedzi

witam...

Mam obecnie Honde CBR 600F2 z silnikiem F3. Podczas wkrecania bardzo energicznego z najnizszych obrotow (1.5 tys) słyszalny jest dziwny stukot z koszyczka sprzęgłowego. Trwa on chwile i trzeba sie wsluchac aby uslyszec. Poczatkowo myslalem ze to moze napinacz rozrzadu ale gdy jest wcisnieta dzwignia sprzegła to tego stukotu nie ma. Wiec to napewno od sprzegła. Pytania mam takie... czy to moze byc cos powaznego? czy mam sie nie martwic i spokojnie jezdzic? Generalnie silnik pracuje bardzo regularnie i cicho jedynie ten mankament mnie drazni. Od 2 tys przy dodaniu energicznie gazu rowniez juz nie slychac... jedynie gdy pracuje na biegu jałowym i gdy jest rozsprzęgłone sprzegło.

czekam na podpowiedzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze trzeba to jak najszybciej wymienic.... czy mozne narazie jeszcze jezdzic?

i gdzie to łozysko dokladniej sie znajduje?

pozdrawiam

 

[ Dopisane: 05-03-2006, 12:23 ]

dzieki za pomoc...

czy mozna narazie jeszcze pojezdzic czy lepiej od razu naprawic?

w przypadku tego łożyska to gdzie dokladniej ono sie znajduje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby to wymienic trzeba dowiedziec jak mocno jezt zuzyte. czesto sie po prostu z tym jezdzi. sprzeglo znajduje sie z prawej strony moto i tam tez znajduje sie lozysko oporowe. poki sie go nie wymieni, to nie wiadomo, czy to wina kosza. no chyba, ze ma ewidentne luzy. najlepiej dac to komus, kto to fachowo oceni. inaczej procedura wyglada tak:

 

- rozbierasz i wymieniasz lozysko

- skladasz do kupy

- testujesz

- jezeli halasuje nadal to wina kosza, jak przestalo to bylo po prostu zuzyte lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny piszę że silnika bez obciążenia nie wkręca się na wysokie obroty.

A teraz na temat sprzęgła :

Jeżeli po naciśnięciu dzwigni odgłosy milkną to należy to zostawić i dalej eksploatować motocykl.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...