Skocz do zawartości

Lampa K750 i kontrolki ...


grasser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten sam powiedzmy "klopot", w zakupionej przeze mnie emce rowniez wystepuja 3 otwory, dwa ktore sa w standardzie i 3 po prawej stronie pod lampka bezpiecznika :lol: Ktos ma jakis pomysl czy to poprostu radosna tworczasc wujka gienia....

:mrgreen:

 

 

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p...php?pic_id=2631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Aby nie zakładać nowego tematu posilę się tym. Mianowicie chodzi mi o obudowę lampy do M-72. Mam wrazenie że są rózne rodzaje. Niektóre posiadają otwór z lewej strony na linkę od zmieniacza swiateł, inne tego nie mają. Między otworem licznika a stacyjki czasami wybity jest jakiś znaczek "k" czy coś podobnego. Może ktoś mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może żę te lampy beż otworu na linkę są z Iża. Jednak Iz-49 nie miał otworu na stacyjkę bo była ona w puszce prądów. Ale w moim iżu był taki znak K w owalnej obwódce.Rosyjska myśl techniczna sprowadzała się do kompatybilności stąd tyle podobieństw. Pozdrawiam

 

A co do kontrolek w lampie kaśkowej to jezeli jest trzeci otwór to jest to lampa od k-650 albo mt-9. Po prostu kontrolka zaniku ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kurde zarowke kontrolki ładowania mocuje sie w stacyjce. z tego co wiem to jedyna kontrolka w kasce. drugi otwor jest na wkrecany bezpiecznik. trzeci najwiekszy miedzy nimi na najbardziej prostacką i zjeb#@ą stacyjke :notworthy: :biggrin:

pozdr, ms.

 

Są lampy z 4 otworami. Ja w k750 z 1973 mam taką.

Patrząc z siodła od lewej strony:

- pusty otwór na zieloną oprawkę - kontrolka luzu we własnepodłączona z czujnika luzu

- wbudowane szkiełko - czerwona(pomarańczowa) - zapłon (lub ładowanie) żarówka montowana w stacyjce

 

(LICZNIK)

- pusty otwór na obudowę bezpiecznika

- pusty otwór na oprawkę (nie pamiętam koloru ale mogą sprawdzić). oryginalnie zdaje się, że od świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśki miały dwa otwory w lampie (kontrolka ładowania oraz bezpiecznik). Z tego co wiem kachy byly produkowane do 68 wiec najprawdopodobniej masz już Dniepra 9 na dolniaku lub coś w tym stylu

 

Mógłbym się nie zgodzić ale odpuszczę. W końcu nie mam jak sprawdzić autentyczności dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z Dniepra MT9 takie lampy były w nich jak zaczeli ładować te górnozaworowe silniki, bo one miały czujniki luzu w skrzyniach a kaśki mieły krótką rame i tam dnieprowska nie wchodziła z założenia :), a czwarta kontrolka to w wiekszości wypadków od czujnika oleju, potem zaczeli zakładać te ich obecne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UIral-zgora ma racje tam nie powinno byc zadnych oprawek, bo zarówki sa takie hecne wmontowane w stacyjke(jak sie to wymienia?????)i jak zakładasz stacyjke orginalna to masz zapaloe lampki, jak masz dorube to lipa, trzeba powiekszyc otwory i wstawic zamiennik, a powiedzcie mi jeszcze jak wstawic orginalne szkiełka??? Bo mi sie zbiły, a chce troche orginalnie zrobic(czytaj-ładnie bo juz i tak mam puzzle)I gdzie moge je dostac, kto ma????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UIral-zgora ma racje tam nie powinno byc zadnych oprawek, bo zarówki sa takie hecne wmontowane w stacyjke(jak sie to wymienia?????)i jak zakładasz stacyjke orginalna to masz zapaloe lampki, jak masz dorube to lipa, trzeba powiekszyc otwory i wstawic zamiennik, a powiedzcie mi jeszcze jak wstawic orginalne szkiełka??? Bo mi sie zbiły, a chce troche orginalnie zrobic(czytaj-ładnie bo juz i tak mam puzzle)I gdzie moge je dostac, kto ma????

Na motobazarze kupisz. A jak nie chce Ci sieęczekać to wiem, że ma je p.Kądziera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...