Skocz do zawartości

czy da sie namierzyć adres własciciela znając numery pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa tygodnie dwóch gosci zawłaszczyło sobie linke holowniczą z auta mojej mamy- tak można to nazwać.

Popsuło im sie auto, konkretnie padła skrzynia, pożyczyli linke żeby podholować samochód do pobliskiego serwisu, mieli przywieźć zaraz linke.

Do dnia dzisiejszego sie nie pokazali.

Mam ich numery, i dokladny opis samochodu.

Czy istnieje możliwość uzyskania adresu własciciela w urzedzie komunikacji, albo gdzieś indziej.

Linka wprawdzie była warta 25 zł, ale liczą sie zasady, nie warto też w tą sprawe angażować policji, wystarczy pewnie wizyta u ojca jednego z leszczy i postraszenie policją.

 

Prosze nie pisać jakiś nedznych teksów itd, zależy mi na imformacji osób które coś na ten temat wiedzą, np. policjantów, kogos kto pracuje w urzedzie itd

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz oficjalnie pismo do Urzedu Komunikacji, moze Ci podadza a przynajmniej cos odpowiedza.

Gdzies w firmie mam przepisy ktore mowia kto i kiedy jest uprawniony do otrzymania takiej informacji ale w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzic.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalenie danych właściciela pojazdu jest możliwe bez problemu ,ale Tobie jako osobie prywatnej żaden urząd informacji takiej nie udzieli z uwagi na Ustawę o Ochronie Danych Osobowych.Możesz zgłosić sprawę na Policję,będzie to postępowanie dot.wykroczenia.Trochę łażenia,zeznania itp.

za parę miesięcy ( o ile ustalą sprawcę),odbędzie się rozprawa w Sądzie Grodzkim. Po czym w razie wyroku ( upomnienie lub grzywna max.50 zł.)

będziesz mógł kolesia skarżyć cywilnie o odszkodowanie za utraconą linkę i jakieś Twoje koszty.Ogólnie rzecz ujmując : strata czasu,nerwów i łażenie po sądach.Jeśli masz możliwość ustal kolesia prywatnie.Rozumiem,że chcesz tylko załatwić temat w imię zasad,ale wg.mnie olej sprawę i na przyszłość po prostu nie pożyczaj.

Jeśli uda Ci się klienta ustalić, to po prostu zażądaj zwrotu linki.Policją nie strasz , bo nie ma sensu.Jeśli koleś odpowie,że możesz go skarżyć, to wyjdziesz na faceta który robi szum o 25 zeta.Gdyby kolo był w porządku , to dawno miałbyś linkę i 6paq browara.Ale okazał się wałem,więc najlepiej odpuść sobie.Niestety takie jest w Polsce prawo i nic nie wskazuje , że szybko się zmieni.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel poddał mi lepszy pomysł, jego ojciec jest taksiarzem , puścił przez radio info o sprawie, podął namiary itd. dodatkowo znajomy, kierowca busiaka dostawczego dał przez CB opis pojazdu itd.

Mozę ktoś gościa zna i da namiar po tablicach wywnioskowałem, że jest z okolic, wiec nie bedzie trudno.

Przez własne chamstwo i głupote gnojek sie naje wstydu na cała okolicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie pożyczaj

A gdyby tobie zdarzyła się awaria w deszczową noc w lesie 20 km od najbliższej osady i właśnie przejeżdżałby ktoś kto czyta twoją rade i nie pomógł ci ?

Aftys namierz tych kolesi i otwórz im oczy (taksiarze to dobry pomysł, tylko czy się do tego przyłożą). Za pare miesięcy bedzie CEPIK więc namierzanie bedzie troszke łatwiejsze choć wszyscy nie będą mieli dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tobie zdarzyła się awaria w deszczową noc w lesie 20 km od najbliższej osady i właśnie przejeżdżałby ktoś kto czyta twoją rade i nie pomógł ci ?

 

Własnie to mnie wnerwiło, zimno było jak cholera, noc zapadała, śnieg zaczynał padac, każdy by pomógł, a gnojki tak sobie w kulki polecieli, dla chamstwa nie ma litości, .... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...