Skocz do zawartości

skrzynia biegów jawa ts 350


Rozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś skrzynia biegów w mojej jawie odmówiła posłuszeństwa :cry: tzn biegi 3 i 4 zaczeły przerywać, szarpać. Stało sie tak po ok150km od złożenia silnika 8O wcześniej przez ponad 15kkm nie było problemów z biegami.

Jak domniemywam wodzik sie je..ć poszedł. Tyle że nie wiem dlaczego.

Wcześniej silnik był złozony z uszczelką pomiedzy karterami, ja złożyłem na samym silikonie (wg. katalogu cześci uszczelki tam nie ma). Czy to może być przyczyną?? Powinna byc ta uszczelka między karterami czy nie??

Co oprócz wodzika będe musiał wymienić (zębatka przesówna??)co jeszcze mogło spowodować awarie?? od razu pisze ze oleju była odpowiednia ilość, biegi włączałem delikatnie, zadnego kopania po dzwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna byc ta uszczelka między karterami czy nie??

Nie, ja skladalem kiedys na Hermetic teraz sa odpowiednie silikony.

Co moglo byc przyczyna ? Jak nie rozbierzesz nie zobaczysz, obstawiam kolo przesowne, napisz czy mialem racje. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwarłem silnik i oto co tam zastałem :

 

1. złamany wodzik, widoczne ślady przegrzania po stronie zębatki zdawczej

http://www.forum.motocyklistow.pl/album_pa...php?pic_id=2624

 

2. zębatka przesówna ma jakieś zadziory (resztki wodzika??) na powierzchni współpracy z wodzikiem.

http://www.forum.motocyklistow.pl/album_pa...php?pic_id=2625

 

3. wygięta prowadnica wodzików

 

Co mogło być przyczyną całego tego burdelu?? musiałem coś żle zmontować , tylko nie wiem co (jedyne to ta uszczelka która wcześniej była a ja zgodnie z książką jej nie dałem), części przed montażem były oczywiście sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląda na to że faktycznie błąd montażowy. Wodzik pracował cały czas w stanie naprężenia stąd przegrzanie i złamanie a następnie zniszczenie zębatki.

Jakoś nie wierzę żeby uszczelka grubości milimetra spowodowała taki sajgon. Wodzik był prosty przed montażem? Czy mógł się zdeformować przy montażu?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to zgięta szpilka wodzików dociskała za mocno wodzik i stąd te zatarcia,nazebatce-dośc czesta przypadłość jaw, jesli to był w dodatku wodzik polski !blaszany

a najważniesze zła regulacja sprzęgła prawdopodobnie spowodowała "wbijanie" biegów a nie prawidłową zmianę co mogło trwac nawet dłuższy czas- zmęczenie materiału i efekty gotowe

 

nadmienię, że znajomy przesiadł sie na CZ z WSK i nijak go nie przekonac było, ze tzw sprzegło nożne jest tak samo wazne( regulacja) jak ręczne, co 2-3 tygodnie albo łamało wodziki, albo wycierało kły w zebatkach a jak wpadł na pomysł by napawać i obszlifować kły wodzików to po kilku km, zgrzało wręcz zebatki z wodzikami, problem skonczył się gdy: zamontował orginalne wodziki, porządną szpilke wodzików a nie chińską oraz wyregulowalismy nożne i ręczne sprzegło- śmiga od roku i gra :buttrock:

 

Mirek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy bedziesz skladac sinik, zrob to z kims doswiadczonym

hmm, wydaje mi się że Rozio jest wystarczająco doświadczony w tych sprawach ;)

 

a co do części racja.

Rozio, jakie tam miałeś założone wodziki?? odlewane czy blaszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozio' date=' jakie tam miałeś założone wodziki?? odlewane czy blaszane?[/quote']

 

Wodziki były (i są) blaszane giete. Chciałem założyć odkuwany (odlewany??) , ale jakiej okazał sie jakości napisałem wyżej.

 

Silnik już złożony, myśle ,że jak skrzynia miała by sie zaś wysypać to przez pierwsze 1000km , jak tyle przejedzie to myśle że i cały sezon objeździ bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...