Skocz do zawartości

Wypełnienie siedzenia


Rekomendowane odpowiedzi

a jak juz skombinujesz sobie gabke i bedziesz sie zastanawial nad obiciem siedzenia to bron borze nei kombinuj z jakimis przeszywaniami itp! no chyba ze twoj tapicer ci zagwarantuje dobre i pewne uszczlenienie szyć!nie ma nic gorszego od przesiakajacego przez szwy siedzenia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Już myślałem, że nie znajdę takiego tematu.

To mój pierwszy post także witam wszystkich.

Z motocyklami nie mam dużo wspólnego (żeby nie powiedzieć że nic), ale dawno temu w głowie zrodził mi się pomysł żeby wykonać siedzisko. Jako, że w pracy ze skórami mam jakieś doświadczenie postanowiłem się w końcu za to wziąć. Kupiłem gotową bazę pod bobera, ale problem pojawił się przy wyborze pianki/gąbki. Jaka powinna być jej grubość i twardość przy takim siedzeniu oraz przede wszystkim jaka to dokładnie pianka? Poliuretnowa? Wymiary siedzenia to 280 x 350 mm, więc wystarczyłby mi trochę większy kawałek. Wiem, że coś takiego http://img89.imageshack.us/img89/2969/wp002802cgw.jpg by się nadało, ale co to jest dokładnie to już niestety się nie orientuję. Mogę powiedzieć tylko, że na wierzch pójdzie sztywna i dosyć gruba skóra (2,5-3mm) blankowa, roślinnie garbowana. Ktoś się orientuje gdzie mogę dostać takie pianki? Mieszkam w okolicach Kozienic/Zwolenia (Mazowieckie), ale jako że sam na motocyklu nie jeżdżę to nawet nie wiem gdzie tutaj jest tapicer motocyklowy (u meblowego byłem, ale to co u niego dostałem raczej się nie nada, miękka pianka 20mm - grubość była by dobra, ale potrzebuję czegoś bardziej zbitego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...