Skocz do zawartości

Czy liczycie biegi? Robię sondaż.


Rekomendowane odpowiedzi

mam od paru dni honde mbx i przesiadlem sie z rometa na poczadku sie gubilem w biegach ale po 3 dniach jazdy juz jest ok .nie licze biegów po co liczyc moze kiedys zalapie 7 :) A jak nie to bede simigal na 6 teraz juz wiem po obrotach i predkosci na jakim jade biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie liczę zależy jak kto jeździ i czy jest czas na to "liczenie" Najważniejsze by nie żyłować niepotrzebnie. Trzeba z wyczuciem ale to kwesia przejechania na moto kilkuset km. a jedynka... mhy zalezy jak chce ruszyć i czy chce się "rozbujać" na niej ale mi szkoda sprzętu na ciągnięcie na czerwone pole;) za duzo czasu poswieciłem na zbieranie kaski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Liczę biegi tylko w ekstremalnych sytuacjach tzn. podczas jazdy w tłoku po miescie. Generalnie uważam, że słychać czy obroty są OK szczególnie jak sie nie ma obrotomierza i silnik V 800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sobie liczę biegi...

 

Wyświetlacz biegów uważam że fajna sprawa chociaż można się obejść (i tak patrzę głównie na obrotościomierz :) )... Wg mnie przydatny w mieście gdzie się czasem człowiek nawhaluje biegami i już sam nie wiem który jest ;)

Wg mnie brak info o przełożeniu nie wpływa na ekonomikę, od tego jest obrotościomierz...

 

Przydatne wg mnie to jest do redukcji, żeby wiedzieć kiedy już jest jedynka albo luz...

Bo jak mam czas spojrzeć na zegary to wiem na jakich obrotach jaka prędkość na szóstce jest, ale czasem wrzucam po kolei "do góry" aż do oporu (czytaj "siódemki :banghead: )...

 

Jedynka czasem jeszcze do przeciskania się w korku :mrgreen:

 

U mnie jedynka ( w FZ oczywiście :mrgreen:) tak do około 105 [km/h]...

 

A na szóstce tak spoko to około 80 [km/h], akurat ma wtedy około 3000 obr/min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielicze biegów

wyświetlacz- zbędny wydatek

po glosie silnika mozna poznac kiedy zbic bieg a kiedy wzszy wbic

jedynka sluzy nietylko do ruszania

na 6 lece 80 km/h

Warszawa pozdrawia Toruń :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie licze, a 6 pare razy zapinalem 2 razy

gorzej jak schodze na dol, wtedy staram sie liczyc, bo boje sie by nie zapiac 1 hamujac silnikiem ;p

wyswietlacz? jesli jest seryjnie to fajnie, ale imo nie ma sensu go sobie montowac dodatkowo.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...