Skocz do zawartości

Wady i zalety zlotów motocyklowych organizowanych w polsce.


atrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie organizacji zlotów.Można wyodrębnić zloty,które są zorganizowane profesjonalnie,czyli miejsce ogrodzone z dobrą ochrona obsługa straży pożarnej ,pogotowia ratunkowego i policja.Miejsca namiotowe i park maszyn jest oddalony od sceny i placu na którym szaleje się i bawi ,czyli niema takiej możliwosci bezposredniego wjechania motocyklem w namioty.Natomiast zloty mniej profesjonalne to każdy z nas zauważy sam.Każda impreza wymaga armi ludzi odpowiedzialnych za organizacje i trzeba pamietac ze jesli organizujemy zlot ,to sami musimy byc trzeżwi żeby niebyło że sie spijemy i będziemy szukać zaczepki jak to było na jednym ze zlotów w WIELKOPOLSCE . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat zastanowiałem się nad takim zjawiskiem które ma miejsce na zlotach, czy ludzie z zewnątrz którzy przychodzą na miejsce zlotu wpłacając te 5 - 10 zł mogą przebywać i poruszać się po polu namiotowym.

Tak jest na wielu zlotach____________ czy tak powinno być?????

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 12:05 ]

sorry???? ( zastanawiałem się )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat zastanowiałem się nad takim zjawiskiem które ma miejsce na zlotach' date=' czy ludzie z zewnątrz którzy przychodzą na miejsce zlotu wpłacając te 5 - 10 zł mogą przebywać i poruszać się po polu namiotowym.

Tak jest na wielu zlotach____________ czy tak powinno być????? [/quote']

 

a tu się zgodzę bo albo robi się zlot dla motocyklistów albo dla kasy i gawiedzi.Wzrasta też ryzyko przyjścia amatorów suwenirów ;-).Niestety jak piszesz na większości zlotów tak jest.Dobry temat do przedyskutowania jak dla mnie przed czerwcowym zlotem organizowanym przez nasz klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu się zgodzę bo albo robi się zlot dla motocyklistów albo dla kasy i gawiedzi.

 

Racja Fabio ale nie pękaj słyszałem, że jeszcze trafiają się imprezy gdzie rózni degeneraci moga przyjechać i spokojnie degustować aż do utraty przytomnośći ;) .

 

Ja bym zrezygnował z obowiązkowego kupowania koszulki, talonów na żarcie, znaczka i innych pierdołów. Czasem człowiek groszem nie śmierdzi wjeżdza na zlot a tu opłata większa niż koszty dojazdu na zlot. W zamian tandetna koszulka, brzydki znaczek i talon na piwo. Znacznie lepiej jest IMHO zrobic symboliczny wjazd (albo w ogóle bez opłat :roll: ) a chętni i tak kupią koszulki i znaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej jest IMHO zrobic symboliczny wjazd (albo w ogóle bez opłat

 

Zgadzam się w przypadku zlotu ogólnego.Ale jeśli jest impreza " only for member ", lub w tym stylu , to wczesniejsza wpłata wg,mnie jest konieczna.Nie organizuję zlotu na 200 czy więcej osób,ale za to browar będzie kosztował o połowę mniej niż na zlocie ogólnym.Jedzenie będzie przygotowane przez kucharza -motocyklistę i na dodatek będzie jadalne.Będzie full innych atrakcji , a nie tylko bania i huczenie sprzętami po nocy.Hardcore też mam w planie , ale o tym cicho sza.

Wiadomo ,że na ogólnych zlotach czasem jest bydło i dlatego wolę tego uniknąć.Gdybym robił ogólny , to musiała by być ochrona i mnóstwo innych pierdół.Nie mam zamiaru zapieprzać tylko się bawić razem z moją ekipą ( czyli EKG ).A jeśli kogoś nie stać ????. Sorry , na to wpływu nie mam.Poczytajcie temat dot.mojego Zlotu - tam jest dokładnie opisane co i jak.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Fabio ale nie pękaj słyszałem, że jeszcze trafiają się imprezy gdzie rózni degeneraci moga przyjechać i spokojnie degustować aż do utraty przytomnośći.

 

Pompka przeca wiem więc wpadaj i oczywiście na drugą edycję tydzień później również czuję się zaproszony do Was kochane bardzo "Wściekłe Łosie" hihi

 

Stary SierżantNie mam zamiaru zapieprzać tylko się bawić razem z moją ekipą ( czyli EKG ).

 

jak by Ci to powiedzieć tak się nie da a przynajmniej jeśli chcesz robić zlot.

Bo jeśli robisz "spotkanie przyjaciół" tylko chcesz hucznie by nazywało się "zlot" to oczywiścię jak najbardziej się da :-) Oczywiście będziemy obserwować Twoją karierę ;-)

 

 

p.s.

coś mi się pomyliło z tymi cytatami i nie tak wyszło hiihii

 

[ Dopisane: Niedziela Luty 26, 2006 6:40 pm ]

Fabio ja nie pisalem o normalnym piciu tylko o zapijaniu sie ... a to zasadnicza roznica!!! Moje zdanie to : jak pic to z glowa - a jesli ktos nie ma glowy do picia to niech lepiej nie pije...  I to tyle...  

POZDRAWIAM!!!

 

e no to git ale ja piję kulturalnie ale zapijam się mało kulturalnie gdyż zapicie się jest z samej definicji dla mnie mało kulturalne. :-)Zaczynam pić z głową ale już jak wypiję to tracę głowę...i to tyle...

POZDRAWIAM!!!

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będziemy obserwować Twoją karierę Wink

Ciekawie to zabrzmiało .Mam nadzieję,że kiedyś WAS zobaczę u mnie na Zlocie Staruchów.Ale musi minąć jeszcze kilka lat zanim dorośniecie do odpowiedniego wieku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Fabio problem "gawędzi" jest ale co z nim zrobić, organizator kasuje

piątaka i jest do przodu. Natomiast taki Biker nakręci np: 200 kilosów żeby dojechać na miejsce zlotu, zapłaci 50 dych za wjazd i praktycznie bawi się tak samo jak "gawędź" słucha tej samej muzy, siedzi przy tym samym stoliku, ogląda koncert jakiegoś zespołu itd.

 

A najciekawsze jest to że taki Biker po nocnej zabawie do rana nie ma czasu kukać na sprzęt który zasadniczo jest koło jego namiotu nie wspominając już

o dodatkowych akcesoriach np: kask czy buty.

 

Sam do końca nie wiem czy "gawędź" powinna być tylko na paradzie i na tym koniec, może wtedy spadnie liczba amatorów cudzej własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podłączam do wypowiedzi Fabia i Pompki, bo niejedno wiadro piwa wspólnie na zlotach oprózniliśmy. Mnie tez nikt nigdy na zlocie nie okradł, nie pobił, nie rozjechał, nie rozebrał motocykla na części. Apropos wpuszczania gawiedzi niemotocyklowej, to ograniczyłbym ten proceder do wpuszczania pań, a i to dopiero po pozytywnej opinii wydanej przez powołany do tego celu specjalny komitet :mrgreen:

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczyłbym ten proceder do wpuszczania pań, a i to dopiero po pozytywnej opinii wydanej przez powołany do tego celu specjalny komitet Mr. Green

 

Pod specjalnym przewodnictwem Korby ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Patrzę na sprawę wpuszczania " gawiedzi " jako organizator.Ponieważ nie robię Zlotu dla kasy , a po to aby się spotkać z przyjaciólmi, więc gawiedzi jako takiej wcale nie przewiduję.Ci którzy przyjadą , będą "swoi".A tzw. obcy wchodzić nie będą , bo i po co.Teren " sypialni " jest ogrodzony i strzeżony w pewnym sensie.Natomiast każdy kto będzie chciał wejść na teren będzie natychmiast wychwycony.

Nie rozumiem organizatorów niektórych zlotów i uczestników niektórych imprez.Wiadomo,że piwo się kupuje hurtowo po max.1.5 zeta za litr.Sprzedaje się je po 7-8 zeta za litr.A jak jeszcze sie uda załatwić barter z Browarem ,lub 4-5 kegów w zamian za reklamowanie danego gatunku, to niestety dochodzę do wniosku,iż robiąc 3-4 zloty w roku można zarobić na bardzo dobry motor.A płacą za to wszyscy ci którzy potem narzekają.Ponieważ nie lubię piwa po 4-5 zeta,starej kiełbasy po 8 zeta za sztukę,huczenia sprzętów po nocy,bydła i rzygania na namiot , więc wolę zebrać przyjaciół i znajomych na moim terenie i dobrze imprezę przygotować.Koszty mniejsze ,atrakcje na max. i w dodatku będą ludzie z dziećmi.Ale jeśli ktoś woli max hardcore - to droga wolna.To wolny kraj.

A poza tym - kasę zarabia się na kim innym , a nie na przyjaciołach.

Przez wielu organizatorów jesteście postrzegani jak klient, który ma zostawić kasę i na którym trzeba zarobić.Poniewaz motocykliści uchodzą za mało wymagających , więc sami niestety powodujemy takie traktowanie przez PODKREŚLAM NIEKTÓRYCH organizatorów zlotów.

Ja to widze trochę inaczej i robię ten Zlot ( bo to jest zlot) na moich zasadach.Najlepsze jest też to,iż wielu ludzi popiera mój punkt widzenia.

;) :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musi minąć jeszcze kilka lat zanim dorośniecie do odpowiedniego wieku.          he he he

 

nie ma się czym chwalić naprawdę hihi.Jak my będziemy "dorośli" czytaj w odpowiednim wieku to Ty będziesz już martwy "staruchu" ze starości ;-) :lol: ... e tam i tak przyjedziemy bo dobrych ludzi i fajną zabawe lubimy a "swoich" z tego co piszesz za drzwi nie wywalisz tylko schronienie dasz ;-) ...zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PANOWIE DWAJ, TEMAT IDZIE W ZŁYM KIERUNKU PROSZĘ NIE ROBIĆ KASZANKI??????

 

NIE ROZMAWIAMY NA TEMATY WIEKOWE ;) :banghead: :banghead: :banghead: ;) ;) :D

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 20:12 ]

Jak będzie taka potrzeba to założę temat << różnice wiekowe motonitów co lepsze 20 czy 40>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...