Skocz do zawartości

zx6r, gsx600r a moze 750...?


Rekomendowane odpowiedzi

zx6r, gsx600r a moze 750...?

co o nich myslicie? mowa o nowych modelach.wczesniej myslalem o gsxr1000 albo r1 ale po rozmowach z ludzmi na forach doszedlem do wniosku ze chyba sa to moto za silne i ze zbyt duzym temperamentem jak na nowego kierowce. Chce kupic cos co bedzie sluzylo mi na dojazdy do pracy, wypady za miasto i czym bede mogl jezdzic na wakacje np do Polski. Lubie emocje ale rozsadek tez mam. Co myslicie o tych sprzetach?

Pozdrawiam...Osek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zx6r/2005 i jestem naprawde z niego zadowolony. Silnik 136KM ciagnie równo z dołu szybko sie wkręca, zawieszenie bardzo przyzwoite w pełni regulowane, hamulce - bajka promieniowe zaciski i pompa, wiec co wiecej chciec, pozycja kierowcy wygodna bo siodło nie jest zadarte, wg mnie boski. Miałem jego poprzedniczke i musze stwierdzić ze ten jest szybszy, mniej nerwowy i łatwiej sie prowadzi. Ma jednak jednego minusa i dlatego sie go pozbywam - nie jest dziesiątką ;). Jestem w trakcie dogadywania sie z salonem co do rozliczenia mojego sprzeta i łykam 10.

 

Moje zieleniny : http://www.bikepics.com/members/dziur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1 nakrecilem 1000km po polskich drogach - piekny design, dobry moment - moc nie do wykorzystania na polskich drogach. ZX6 wydaje mi sie byc lepszym wyjsciem ale nie da sie ukryc ze jest jedna z ostrzejszych 600 w swojej klasie. 3,2 do 100 to nie zarty:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziur...ladny sprzecik:) Ale szczerze mowiac predzej pomyslalbym o czarnej. Z tego co mi sie wydaje to kawasaki jest wieksze od suzuki i to tez za nia przemawia.

Wojtas...juz zrezygnowalem z litrow. Jak narazie nawet o nich nie mysle.

Co jeszcze sadzicie na temat w/w moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie predkosci 600 i 750 nie odbiegaja znacznie od siebie. Przyspieszenie to juz inna bajka :P

Zastanawia mnie tylko jeszcze ktory bedzie "wygodniejszy" i mniej dajacy sie we znaki przy dluzszych trasach. Staram sie wyciagnac ogolne wnioski i wtedy podjac decyzje. Teraz czekam jeszcze az dotra do dealer'a Suzuki nowe modele:)

Timac...a co sadzisz o gsxr750 2003? Tez jest do kupienia za calkiem rozsadna kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed72 GSXR 750 z rocznika 2001 niejest szybsze od R1.

Ja mowilem o roczniku 2006 takze ten model mozna porownywac ale nie 01.

 

Osek22 sadze ze lepiej dolozyc i kupic 2004 gdyz jest juz w nowym stylu.Przednia lampa ,tyl w diodach o wiele lepsza prezentacja niz starsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac ty wiesz swoje ja swoje, mialem obydwa motocykle, owszem R1 ( '03) ma lepszy start za sprawa wiekszej pojemnosci i tego nie ma co porownywac, zawsze moment obrotowy idze w parze z pojemnoscia silnika. Widzialem tez kilka filmow z udzialem tych motocykli , R1 jechala z predkoscia 176 mil/godzine , GSXR750- 185.

W 2002 na torze w Hiszpani najwieksze japonskie potentaty wystawily swoje "perelki", wszystkie mialy na sobie gumy Metzeler Sportec (wtedy byla to nowosc) a motocykle ( zadnych przerobek, orginaly) to Yamaha R1 i R6, Honda CBR 600 i 954, Kawasaki ZXR 600 i 900 oraz GSXR'y 600, 750 i 1000 ktory byl wtedy najbardziej extremalnym sportem. Jednak najlepsze czasy wykrecano na GSXR 750, dodam ze nie testowal tych motocykli jeden facet, tylko ludzie z calego swiata. Byly opinie ze jednemu jezdzilo sie lepiej na R1 , innemu na CBR 600 lecz wiekszosc opowiedziala sie za GSXR 750 ze na tym torze charakterystyka obrotow, mocy, itp. jest idealnie dobrana. Wszystko to mozna bylo przeczytac w amerykanskim MOTOR CYCLE.

Oczywiscie tor torowi nie rowny i byc moze na innym torze zwyciezca bylby inny motocykl, tak czy owak Suzi 750 bedzie zawsze groznym konkurentem dla 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego że nie miałem doczynienia z żadnych wyżej wymienionych motorów :P Ale jak sie patrze na te nowe konstrukcje motocykli to myślę że głównym atutem który by decydował o wyborze tych motorów jest prywatny gust (wyglad). Osiągi wszyskie mają znakomite i napewno w 100% nie da sie wykorzystać tej mocy 8) Potrzebujesz motocykla sportowo-turystycznego z dużym momentem obrotowym i dużą wygodną kanapą :P Przy tej konfrontacji wypada najlepiej suzuki ( turystyk to nie jest lecz siedzenia ma duze i poj. silnika ma swoj moment obr. )

PZDR :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic cos co bedzie sluzylo mi na dojazdy do pracy' date=' wypady za miasto i czym bede mogl jezdzic na wakacje np do Polski[/quote']

 

nie wiem jakie koledzy mają doświadczenia z jazdy po Polsce, ale ja daję rade do 500 km, później to męka, gsx-r600 jest typowym sportem i pozycji na pewno nie nazwiesz komfortową :P

 

a może GSR600:

 

photo-main.jpg

 

albo bandyta:

 

photo-main.jpg

 

o GSR600 wiele nie powiem, ale b12 to porządny sprzęt, do 200 km/h żadną szóstką na trasie nie uciekniesz, a za to jaki komfort :P

 

a sport to sport i tylko sport, ale niektórym o to właśnie chodzi :P

 

 

 

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...