Skocz do zawartości

Czy używaliście Google Earth do planowania wycieczek enduro?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czołem!!

 

Czy używaliście może programu Google Earth do planowania wycieczek enduro? Ja w enduro wyposażyłem się niedawno (XT600K) i ostatnio siedze i planuje przy pomocy Google Earth gdzie by się tu poszwendać na wiosne. Ku mojemu zaskoczeniu na google earth można znaleźć takie odjechane miejsca których latami by się szukało szwendając się po okolicy.

 

Dla nieobeznanych z programem, jest to program do ogladania powierzchni ziemii z archiwalnych zdjęć satelitarnych (lotniczych?), zdjęcia są sprzed około 3 lat ale za dużo się nie zmieniło. Program mozna zassac za free z netu wpisując w googlach "Google Earth download" i dalej go zainstalowac.

 

Niestety zdjęcia obejmują niewielki obszar polski, ale akurat moje okolice doskonale (np. tor w Strzeniówce), mozna obczaić trasy wzdłuż wisły koło wawy, i inne ciekawostki. Ja znalazłem np kilka ciekawych torów/terenów piaskowych koło grodziska mazowieckiego i tarczyna. Jak coś to podam pozycje.

 

Poszukajcie, może zobaczycie jakies fajne tereny to na wiosne się zbierze ekipe i sprawdzi.

 

Pozdro

Strzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze! xt-ki górą :buttrock:

 

bardzo chętnie z tobą polatam jak tylko warunki pozwolą....( kiedy białe g..no się wreszcie stopi)

 

Google Earth to fajny program, miło było obejrzeć okolice z innej perspektywy, w tym okoliczną jednostkę wojskową dziwne ze jej nie zamazali :mrgreen:

szkoda tylko ze tak mało jest miejsc ze zbliżeniem

 

Jak coś to podam pozycje

chętnie zobaczę te rejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

 

Lokalizacje podam po tym co pokazuje Google Earth.

 

Tor w Strzeniówce: 52*07'26''N 20*48'25''S - ten to sporo ludzi zna.

 

Miejscówka gdzieś w okolicach Grodziska: 52*04'24''N 20*41'28''S

jakies jeziora widac, fajnie by bylo zbadać to miejsce.

 

Miejscówka kilka kilometrów od tarczyna: 51*56'59''N 20*41'44''S

tam to chyba mozna fajnie pobrykać, mam nadzieje że to nie jakaś budowa ;-)

 

Takich miejsc wyczaiłem jeszcze kilka, a znam dobrze jeszcze jedno koło mnie, np 52*06'19''N 20*46'24'' S

dawna jednostka wojskowa na Dębaku, są bunkry i ogolnie całkiem sporo lasu i tam moge być przewodnikiem, moje rejony. Nie wiem czy o tej właśnie jednostce mowileś ale ogolnie polecam wszystim byle tylko sie na lesnikow nie nadziac ;-) :buttrock:

 

Daj znać jak znasz jeszcze jakieś fajne do odwiedzenia miejsca i widać je na Googlach.

 

Jak sie ciepło zrobi to wyciągamy XT-ki i ogień w okolice, ciesze sie że jeden już jest do teamu XT-ków ;-) pozdro

Strzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Gogle Earth, to jest takie zalesione miejsce w Polsce

Gdzie drogi wyglądają tam jak by ufo zrobiło sobie lądowisko :mrgreen:

Drogi są niemal idealnie proste i równoległe do siebie a przecinają się pod kontem 90*

53*41’10.33”N 18*01’14.72”E

a teren to ogólnie płaski jest

Jak przyjdzie lato to trzeba to wybadać :idea: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jesteśmy wstępnie umówieni :buttrock:

chodziło mi o jednostke wojskowa która znajduje się koło mnie 52 16 20N 20 44 09 E (nawet na zdj lotniczych zamówionych przez KPN ten teren jest zamazany-czarna plama a tu.. 8O )

 

fajne miejsce znalazłem w USA ( raczej tam nie mozna jezdzic, albo bardzo krótko :mrgreen: ) namiar 34 57 13N 117 52 18W lub wyszukiwarka "edwards air force base" amerykanie zrobili tam wielka róże wiatrów ala płaskowyż Nasca

 

w okolicach wawy warto odwiedzić 52 24 11N 20 37 00E - poligon ( ale nie ganiają) całkiem fajna piaskownica ale na lżejsze moto, wjazd od N teren nie ogrodzony

 

52 23 42N 20 37 57E tu znajduje sie stary fort chyba carski wjazd na legalu nigdy nie miałem problemów( fajny klimacik)

 

52 18 15N 20 40 27E tu można fajnie poskakać, ale blache warto zostawić w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie drogi wyglądają tam jak by ufo zrobiło sobie lądowisko Mr. Green

Drogi są niemal idealnie proste i równoległe do siebie a przecinają się pod kontem 90*

53*41’10.33”N 18*01’14.72”E

a teren to ogólnie płaski jest

Jak przyjdzie lato to trzeba to wybadać Idea Wink

 

 

Ogolnie dziala jak sie wpisze:

53 41 10N 18 01 14E

 

Super to wyglada !!!

Jak myslice w jakim celu zostalo to zrobione ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslice w jakim celu zostalo to zrobione ??

 

Myślę że to drogi pożarowe, albo coś w tym stylu

 

 

 

U nas jest parę miejscówek oto one:

54* 19’ 33.38”N 18* 34’ 03.42”E

54* 19’ 36.98“N 18* 34’ 45.54“E nie wiem co to

54* 21’ 44.95”N 18* 34’ 02.05”E zajebiście wygląda (pewnie jakaś żwirownia)

50* 27’ 56.55”N 18*33’ 06.76”E zamazane tor MX Gynia Kolibki

godne polecenia są lasy trójmiejskie. Sporo górzyste są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg:

spisałem twoje gg i tel, jak bedzie sie zanosić na przejażdżke to sie odezwe, fajne tereny znalazłeś na googlach, po kampinosie jeszcze nie jeździłem, bo niby czym (wczesniej miałem VFR), ale słyszałem że sa tam fajne okolice, np bunkry przed Kazuniem, się obada ;-)

 

marcel: fajne macie te tereny w okolicach Gdańska. Prawda to że można tam polatać całkiem spore odcinki po plaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi plażami to różnie bywa, dużo ludu tam się kręci.

Straż wiejska na koniach sobie lubi pojeździć w obrębie Gdyni.

Takim wolniejszym miejscem jest mierzeja wiślana. Trzeba uważać, to się da.

Ja lubię miejsce w okolicy ujścia rzeki Reda. Tam to mogę się wyluzować nie tylko na moto. ale z moto na ryby

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78xo1b...iw1lnr31ab.html

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://maps.google.com/ proponuje wam obadac spoko mapa cały świat ale niestety bardzo dokladne są tylko wycinki z reszta to jest to samo tylko nie trzeba instalowac :P

google earth to interaktywna wersja tego, o czym piszesz...

zamontowalem kilka dni temu i niezle sie jaram-strasznie fajna rzecz do obczajania z powietrza interesujacych nas miejsc. szkoda, ze polska nie jest tak dokladna jak stany... a ta baza edwards faktycznie wypas - fajna "roza wiatrow" widoczna z wysokosci 10 km;)

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...