Skocz do zawartości

jaki olej do silnika 2t


alien162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do skrzyni to zalej kaiegos Motula przekłądniowego tylko dowedz sie od lepkosc do twojego motocykla zeby sie przezgło nie kleiło ani nie slizgało, a jezeli interesuje cie olej do mieszanki to rozwniez polecam motula do 2T :) to jest chba najlepszy olej do motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest dobry.... i nie taki tani

 

ja do mieszanki leje polsyntetyk MOBIL

 

a w skrzyni bede zmienial dopiero wszyscy polecaja MOTUL 10W40 jezeli masz sprzeglo smarowane olejem, a raczej napewno takie masz, bo te 75W90 sa za geste do sprzegla, zobacz co masz w serwisowce napisane , bo do mnie w serwisowce pisze 75W90 a w danych diagnostycznych 15W40 ,teraz mam jakis rzadki a wszytsko chodzilo ok wiec wleje 15W40 i bedzie git :)

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zaproponować olej so 2T MIDLAND , 3,5k km na nim przejeździłem nie odczułem strat na mocy, dzisaj cylinder ściągne to obejrze ścianki, ale po samym denku tłoka mogę stwierdzić że jest on super i nie zostawia nagaru (bez problemu dało się odczytać napisy na tłoku i świeca była jasno brązowa) i co najważniejsze kosztuje ok 10zł za 0.6 L więc można jeździć i jeździć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaji a najlepszy to 800 ale on sie do dozownika nie nadaje.
Bo jest on zalecany do wysilonych jednostek wysokobrotowcyh gdzie smarowanie musi byc stałe wiec dozownik sie wyjmuje :) Heh Szkoda ze taki olej jest holernie drogi;/ Ja Yzywam Husqvarny czerwonej i sobie chwale :)Nagar sie nie osadza,okna są czyste :D to do mieszanki a do skrzyni mibil jakis albo valvoline jest wiele marek i duzy wybor wiec z tym nie ma problemu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o olej do skrzyni to polecam HIPOL GL-4(1l -> 10zł) - jest olejem przystosowanym do wyższych obciążeń ale równie dobrze nadaje się tez motorowerów, nie narzekam na niego, utrzymuje silnik w bardzo dobrej czystości, sprzęgło działa poprawnie :)

 

a jeśli chodzi o olej do miesznki paliwa to kiedyś jeździłem na Esso (1l -> 22zł)jednak ostatnimi czasy niema go w sklepach i teraz używam oleju Makita(cenowo podobnie) i jest dobrze. Niebardzo sprawdza mi się jednak olej MIXOL poniewż silnik zaczyna się dziwnie zachwywać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaji a najlepszy to 800 ale on sie do dozownika nie nadaje.  

Bo jest on zalecany do wysilonych jednostek wysokobrotowcyh gdzie smarowanie musi byc stałe wiec dozownik sie wyjmuje Smile

 

Tam gdzie jest przeznaczony dozownika nie ma seryjnie.

Co do dozowników to PRODUCENT napsial, ze jest za gesty i dlatego jest stosowany tylko do mieszania wstepnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu cylindra mogę powiedzieć że midlamt jest niezłym olejem. na cylindrze 0 rys , na tłokutylko w miejscu zaworu wydechowego, i śładowy nagar na tłoczku, można powiedzieć że wygląda to jak przebarwienie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...