Skocz do zawartości

kombinezon ( kurtka ) TSCHUL? opinie


Rekomendowane odpowiedzi

O tyle, o ile sytuacja, gdy ktos szuka czegos do 1000 zl i 'znawcy' doradzaja 'doloz (jedynie) 500' mnie smieszy, to tutaj naprawde warto dolozyc nawet 200 zl. Nowki alpiny sie nie wyrwie, ale na jebaju mozna kupic za, czasami, nieco ponad pol ceny kombi zalozone kilka razy. Trzeba szukac.

 

Haha, rozbawiliście mnie lekko. Zaczynacie niebezpieczną pętle, chłop ma 1000 zł na kombinezon, a Wy (jest w tym trochę racji :icon_mrgreen: ) doradzacie dołożyć 500 zł na lepszy. Za chwilę jak już będzie miał 1500, napiszecie "zostaw ten badziew, dołóż 500 zł i kup ten". I tak dojdziemy do superkombi za 8000.

Autor wątku pytał o opinie na temat wyrobów firmy Tschul, ewentualnie jakaś propozycja innych firm w tej cenie.

A teraz do rzeczy. Co prawda nie kupiłem kombinezonu, ale od połowy sezonu latam w kurtce 820. Rozmiar i fason sprawdziłem w sklepie który miał w swojej ofercie produkty tej firmy. Po sprawdzeniu który model i rozmiar, myk na e-bay i kurteczka wraz z przesyłką kosztowała 150 zł mniej niż w realnym sklepie.

Jakość! Niestety, ale tak jak i cena jest poniżej średniego poziomu. Z zewnątrz wszystko OK, gruba skóra, dobry krój, ale wewnątrz już nie jest tak różowo. Protektory są do natychmiastowego wyrzucenia, kieszenie na nie, szyła chyba pijana szwaczka, latają w nich jak żyd po pustym sklepie. Ja rozumiem, że powinny być lekko luźne żeby ułożyły się do konkretnej osoby, ale jakoś nie pasuje mi kiedy protektor barkowy ląduje na łopatce. Wymiana protektorów (niespełna 25 euro za zestaw) plus drobne przeróbki kieszonek i.... wszystko gra. Gdybym od razu wytwórca to zrobił to polecałbym z czystym sumieniem.

 

Podsumowując, tanie (nie przy obecnym kursie euro niestety) prawie porawnie wykonany produkt. Jeśli w kręgu swoich znajomych masz kogoś kto wie jak nawlec nitkę na igłę, możesz sobie dopasować kombi i podnieść komfort użytkowania.

 

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak offtopujemy o promocjach i innych takich, to przeglądam właśnie ofertę Spyke i dwa modele mają w konkretnej promocji (z 2900 zl na 1500), ale tylko rozmiar 54 i 56 ale może akurat ktoś takich szuka

http://bemotor.com.pl/towary.php?id_towaru...oria=305#srodek

http://bemotor.com.pl/towary.php?id_towaru...oria=305#srodek

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się do Krakowa za niedługo.

może wie ktoś gdzie w Kraku można przymierzyć takie kombinezony tzn tschul`a modele 107, 303

Cena nie jest istotna strasznie bo jak się okaże że gdzieś wyszukam taniej to sobie tylko pomierzę i będę mógł bez obaw kupić coś na necie podając po prostu rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to przy zakupach przez internet powstal problem rozmiarowki;/ Z tych tabelek ktore podaja niektore stronki np ta:

http://www.louis.de/_20c1912c4aea43a2c2dff...ssen.php?GTYP=4

Wychodzi ze powienienem smigac w rozmiarze 50. Zas na innych ze w rozmiarze 52;/

Jesli kto moglby siebie pomierzyc i odniesc sie jakos do danych z tej tabeli bylbym bardzo wdzieczny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tschula rozmiar 52. Wzrost 180 waga 90(jak kupowalem :)). kombiak na poczatku sprawial wrazenie za ciasnego pozniej ciuitke sie uciagnal i nadal jest bardzo opiety no ale tak kombiak musi lezec. Generalnie uwazam ze 54 bylby idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis odebralem swoje kombi;)

Pierwsze wrazenie bardzo dobre... Calkiem fajne wykonanie i jakosc materialow. Zobaczymy jak bedzie wygladalo w jezdzie.

Ja mam 187cm wzrostu i 82kg wagi i wszyscy sprzedawcy na allegro zgodnie twierdzili ze rozmiar 50 bedzie idealny. Kupilem 52 i jest strasznie ciasny (mam nadzieje ze troszke sie rozciagnie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozciągnie się na pewno :) Ja miałem podobny problem 2 sezony temu kupiłem Tschula model 107 jak się nie mylę a rozmiar 48 dodam,że mam 180 cm i ważyłem wtedy ok 70 kg i taki rozmiar dobrał mi sprzedawca.Po pierwszej przymiarce szok strasznie ciasny i miałem odsyłać ale po zastanowieniu i opiniach sprzedawcy został i co? i nic super się dopasował elegancko się jezdzi.Jakośc bardzo dobra starannie wykonany.Ktoś wspominał o Sprzedawcy z Allegro i nicku emilia... Ja własnie u niej kupowałem,fakt zamówiłem inny model a po 2 tyg.po stwierdzeniu ze raczej nie będzie miała tego już modelu zdecydowałem się na inny ale poza tym kupiłem kombi za ok 750zł :) więc opłacało się.

Edytowane przez michaelgsx-r600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnie się na pewno :) Ja miałem podobny problem 2 sezony temu kupiłem Tschula model 107 jak się nie mylę a rozmiar 48 dodam,że mam 180 cm i ważyłem wtedy ok 70 kg i taki rozmiar dobrał mi sprzedawca.Po pierwszej przymiarce szok strasznie ciasny i miałem odsyłać ale po zastanowieniu i opiniach sprzedawcy został i co? i nic super się dopasował elegancko się jezdzi.Jakośc bardzo dobra starannie wykonany.Ktoś wspominał o Sprzedawcy z Allegro i nicku emilia... Ja własnie u niej kupowałem,fakt zamówiłem inny model a po 2 tyg.po stwierdzeniu ze raczej nie będzie miała tego już modelu zdecydowałem się na inny ale poza tym kupiłem kombi za ok 750zł :) więc opłacało się.

 

dziwne 48 rozm przy 180cm wzrostu///

to co mam kupić jak mam 170??

normalna dyskryminacja malutkich :biggrin:

 

pozdrowiony

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne 48 rozm przy 180cm wzrostu///

to co mam kupić jak mam 170??

normalna dyskryminacja malutkich :biggrin:

 

pozdrowiony

 

Najlepiej skontaktuj się z któryś tam sprzedawców co sprzedają Kombi i podaj wymiary i niech Ci dobiorą Ja potwierdzałem u dwóch ten rozmiar.Ale i tak sam bym wzioł jeden nr większy.Ps.chyba że masz możliwośc przymierzenia na miejscu ale to tez może się okazać ze kombinezon kombinezonowi nie równy bo uszyty inaczej itp.Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj się z któryś tam sprzedawców co sprzedają Kombi i podaj wymiary i niech Ci dobiorą Ja potwierdzałem u dwóch ten rozmiar.Ale i tak sam bym wzioł jeden nr większy.Ps.chyba że masz możliwośc przymierzenia na miejscu ale to tez może się okazać ze kombinezon kombinezonowi nie równy bo uszyty inaczej itp.Powodzenia :)

THX

 

i tak zrobie, w tym tygodniu jade mierzyć

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

Interesuje mnie ten konkretny model tzn Tschul 727, ktoś ma? jak się sprawuje? Jak jest z temperatura w letnie upały, da się przetrzymać czy jest bardzo gorąco? wszystkie opinie mile widziane.

 

link do tego kombi: http://moto-akces.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=1570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio zanabylem droga licytacji z niemieckiego ebaya kurtke model 817 i spodnie model M70

wszystko wyszlo ok 600zl wiec o wiele taniej niz w polsce to raz i jestem bardzo z tego zadowolony aby.. jest taki maly myk ze zamek na spodniach jest wszyty w odwrotnym kierunku niz w kurtce i nie idzie spiac razem, to raczej nie przypadek bo kumpel kupil podobny zestaw oddzielnie kurtka i spodnie i ma to samo.

jest opcja ze na aukcje trafiaja kurtki z takimi defektami albo.. albo nie wiem co :D

zamek sobie poprawie nie widze w tym problemu ale zastanawia mnie dlaczego tak jest???

co do wykonania to zejbiste wg mnie. bede musial natrzec wszystko tluszczykiem zeby bylo troche miększe i mam nadzieje ze bedzie idealnie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...