Skocz do zawartości

Jak docierać, dotarcie, docieranie, tłok, nikasyl...


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jezeli komus sie nie chce czytac calosci to tu jest z grubsza przetlumaczone i streszczone:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=40287

 

czytałem to i się bardzo zdziwiłem... katować sprzęta na starcie? :| pozatym to 4t

 

 

ja byłem przekonany zawsze do tego co opisał evolis, czekam aż się jakiś mechanik wypowie jeszcze :D

 

 

Dlaczego w przypadku 2t nie hamowac silnikiem?

bo smarowanie jest zależne od odkręcenia manety, a jak hamujesz silnikiem to masz obroty, a nie masz smarowania... tak mniejwięcej, ale o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykla na nikasilu się nie dociera! po remoncie niech pochodzi z 10-15min. na wolnych obrotach i od razu można cisnąć! Ja po każdej wymianie tłoka tak robię i jest dobrze  

 

a poza tym kto by miał czas na docieranie?

Dokładnie

Ja bym jednak dał motocyklowi przejechać spokojnie koło 30min żeby wszystko sie poprawnie ułożyło.

Zaraz ktoś wyleci że nie ale zobaczcie na crossy.

Tam od razu wsiadasz i jedziesz na silniku który chodził 10min bo przecież jakbys chcial docierac to w momencie kiedy by sie go dotarlo na zasadach obowizaujachych przy tulei żeliwnej tlok by sie skonczyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam od razu wsiadasz i jedziesz na silniku który chodził 10min

 

ale crossy chodza po 20 motogodzin a taka nsrka robiac 20 tys km chyba bedzie jezdzic troche dluzej wiec jak ktos bedzie docierał dluzej to napewno nie zaszkodzi

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...