Skocz do zawartości

dziury w baku ...


grasser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przegotowany kwas solny (cynkiem) taki jakiego używają dekarze mocna lutownica cyna bezołowiowa taka jak do instalcji miedzianej co, oczyścic do czystej blachy pocynowc i zalutowac dziurki 100% trzyma jak nie wiem , potem zpiłowac nadmiar , podkład i lakier podkład musi byc mocny nap. do ocynku

Pozdr.

P.B.

Podczas twardego lutowania wymagana jest większa temperatura często robią się wieksze dziury może się okazac że trzeba odtwarzac większą powierzchnie a to wymaga wprawy i doświadczenia ale też polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poza lutowaniem jest jakas inna metoda ?? prostrza ? niemam mocnej lutownicy a problem z reszta skladnikow tez bedzie ... no i inny mocny lakier i podklad ... no i jeden minus ... niedam rady zalutowac teghp pod mocowaniem gumy baku ... reszta dziorek jest nap[rawde niewielka srendicy ponizej 1 mm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrze wyczyść zbiornik od środka. Metoda była opisywana na forum (garść nakrętek do zbiornika i okręcać i potrząsać nim). Ja też miałem kilka dziurek, ale większość była pod blachami. Problem rowiązałem usuwając te blachy (małą szlifierką) tak aby ich nie zniszczyć bo będą potrzebne. Jak już nie masz blach ze zbiornikiem możesz zrobić co chcesz, polutować mosiądzem lub cyną. Jak już masz wszystko zrobione wystarczy przylutować po dwie nakrętki na stronę do zbiornika i przykręcić blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyc palnika na butan wtedy cyna wpłynie ci w każdy zakamarek jak dobrze oczyścisz tylko pamiętaj o wypłukaniu zbiornika płynem do mycia naczyń kilkakrotnie - opary benzyny i płomień = urwane jaja to naprawde jest proste i nie trzeba z tego robic problemu, bierz się do roboty bo wiosna za pasem a podkład w spreju kosztuje jakieś 12 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju wypłucz bak gorąca wodą z płynem do naczyń, dla pewności. Co do dojścia do zakamarków, to jak wspomniano wyżej palnik na propan-butan jest dobry.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...