Skocz do zawartości

Derbi GPR50


Baku20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest drogi motorower. I warto kupić odrazu przerobiony na 80cc. Ja bym wybrał TZR 125/50 lub coś tego typu w Twoim przypadku.

 

Nie kupuj takiej przeróbki, mozesz od razu zbierac na remont silnika ( korbowód, łozyska )

 

Ja mam Derbi GPR 2004 r i jest zadowolony. Plastiki fakt - słaba jakosc, ale z silnikiem nie mialem zadnych problemow. Czesci bez problemu dostaniesz w motor-landzie albo w Olek Motocykle.

 

Jednym slowem - Polecam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derbi siln ik ma bardzo dobry a co wy pieprzycie ze pada korba lub lozyska czy skrzynia ja mialem zalozony kit malossi 80 cm3 i nie padly tak szybko tylko zaklada sie lozyska lepsze a nie jakies gowna za 30 zl za 1 szt czesci jest pod dostatkiem na allegro na mieloch.pl i inni moga ci sp[rowadzic nie jeźzilem na gpr ale jeźzilem na Derbi Sendzie wiec polecam jak go sam nie spierdolisz to bedziesz jeździl bardzo dlogo....:biggrin: ogolnie silnik bardzo mi sie w nich podobal łatwo rozwiazany i trwały pod wzgledem osiagow polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu Derbi GPR model 1999 od pierwszego właściciela. Założony kompletny kit Malossi 80ccm Replica (głowica, tłok nie żeliwo) + wydech. Malowanie srebrno-czerwono-czarne. Silnik ma taką kompresję, że rozrusznik nie ma siły i trzeba odpalać z dwójki (nawet nietrudne :biggrin:. Brak jest tylnego siodełka, opony oryginalne (czyli 6 lat). Moto w stanie nieco zaniedbanym wizualnie ale do domycia. Przebieg oryginalny 10tys, w tym 3tys na tuningu. Właściciela znam osobiście - on na prawdę zna się na motocyklach i lubi tą maszynę (ostatnio zakochał się jednak w swoim nowym DRZ 400 :icon_mrgreen:

 

Właściciel (masa 60kg) zamyka licznik (140km/h). Silnik osiąga maks 14tys RPM.

 

Maszyna idzie jak strzała - nie spodziewałem się takiego kopa. Bałbym się odkręcić to na maksa na razie ;-) Zmierzone 14KM na kole, co przy masie Derbi (<100kg) oznacza ... no wyobraźcie sobie.

 

Pozostaje kwestia: kupić czy nie? Właściciel chce sprzedać za 5tys, dorzuca serwisówkę, łożysko wału firmy Malossi oraz korbowód (a także oryginalny tłok).

 

Z mankamentów:

- tylny amor był regenerowany 5tys km temu - nie wygląda jakby miał paść, bo patent jest niezły; tyle że ja ważę 20kg więcej niż właściciel

- opony do wymiany (bieżnik ok, stare są)

- zapalanie na pych, osiągi to rekompensują ale czy ktoś to potem kupi ode mnie?

 

Powiem Wam szczerze, że mam zagwozdkę. Z jednej strony super sprzęt do nauki, nie znudzi się szybko, wspaniałe odczucia podczas jazdy. Z drugiej odpalanie z marszu...

 

Co myślicie? Brać? Ja jestem prawie na tak.

 

PS: aktualnie robię prawo jazdy A i mam 27 lat, więc bez morałów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz prawko to po co za taką wielka kase chcesz kupic to lekkie plastikowe gó**o przeciez tam nawet bak jest z plastiku :biggrin: :icon_mrgreen: POczekaj do prawka i kup ce jąkąś 400 albo 600 polecam suzuki albo honde

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 5 tys za 99r to troche duzo... Ja za swoj 2005 r dałem 6500 w tamtym roku, teraz takiego upolujesz za 6 000. No i ten rozrusznik..... Potarguj sie :icon_mrgreen:

 

Maj friend. Sześć tysięcy za nówkę sztukę igłę nieśmiganą? SZEŚĆ? Niezła okazja powiem Ci ;-) Uwzględnij jednak specyfikę mojej sytuacji:

- pierwszy właściciel, który bardzo dbał (np. olej lał od wyczynowych crossów)

- tuning taki, że Honda CBR 125 teoretycznie wysiada; nawet jak za 6tys kupię, to kitów Malossi nie sprzedają obok pomarańczy na staganie - części i montaż kosztują (ok 2tys zł z tego co wiem, bez robocizny)

- bardzo mały przebieg jak na 6 lat - niektóre 2-3 letnie mają więcej

- trafiła Ci się okazja, nieczęsto sprzęt traci na wartości 50% w ciągu roku od zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno w twoim wypadku 50ki to totalny niewypal. Nie pakuj sie w dwusuwy jesli prawko juz w drodze

Ta 50tka ma osiągi dobrej 125 4T ;-) A prawka jeszcze długo miał nie będę. W sczególności jak niczym nie będę jeździł to mam niewielkie szanse po "gołych" 20h kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz prawko to po co za taką wielka kase chcesz kupic to lekkie plastikowe gó**o przeciez tam nawet bak jest z plastiku :buttrock: :buttrock: POczekaj do prawka i kup ce jąkąś 400 albo 600 polecam suzuki albo honde

pozdr

 

 

Wk***iają mnie tacy ludzie jak ty! W życiu pewnie nie widziałeś takiego moto i pierdzielisz głupoty!

Co myślisz ze twoje rg jest lepsze?... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wk***iają mnie tacy ludzie jak ty! W życiu pewnie nie widziałeś takiego moto i pierdzielisz głupoty!

Co myślisz ze twoje rg jest lepsze?... :lapad:

To sie grubo mylisz GPR ma mój kupel i wiem co to jest brak elastczności w dolnych obrotach wszystko z plastiku raz mu sie przewróciło i bak pękł hehheheheh a juz nie powiem o siedzeniu siedzi się jak na desce a po

godzinie jady to sie d*py nie czuje moje RG ma 25 tyś a ciekawe ile to DERBI

aha jeszce dzwięku to trzeba pogratulować :cool: :) w komarku miałem lepszy hhehehe

POZDR

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostane ostrzezenie ale - ZAMKNIJ MORDE. Twoje RG nie dorasta do pięt naszym Derbi, jak mialbys choc troche kultury to bys nie pisal takich glupich komentarzy... a tak w twoim stylu - RG wyglada jakby owiewke zalozyli od motoru 1000 cc , opone z tylu ma jak w rowerze i ogolnie n/c.

 

Moderator - sorka, pewnie w tym poscie pokazalem ze jestem dzieckiem, ale wrzuty na motor, na który ciezko pracowalem i odkladalem pieniadze blisko 3 lata , no sorka ale nie wytrzymalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...