Skocz do zawartości

Hydrauliczne sprzęgło - Shadow1100; po odpowietrzeniu d...


shadok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się do sezonowej wymiany płynów.

Hamulec - bez problemu, płyn zlałem, nalałem (nowy ofkors) odpowietrzyłem.

Srzęgło - płyn zlałem, nalałem (też nowy ofkors) odpowietrzyłem i d...

Sprzęgło nie działa. Powtórzyłem - to samo.

Ki czort? Na starym płynie działało, na nowym nie? Może to się inaczej robi niż hamulce? Ma kotoś pomysł/doświadczenie/sposób/poradę?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej się robi. Po kilku pompnięciach (1) puszczasz klamkę (2), odkręcasz odpowietrznik (3), wciskasz ją (4), zakręcasz odpowietrznik (5), kilka pompnięć (6)(nawet nie do końca, lekko, czuć dźwignia "rośnie"). I tak do skutku. Jak zapowietrzyłeś układ, to warto zaatakować go od tylca (czyli wcisnąć płyn przez odpowietrznik, strzykawką).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z przykładów lekceważenia podstaw mechaniki motocyklowej.

Akurat w tym przypadku to tylko sprzęgło a gdyby to się stało z hamulcem i przy częściowym zapowietrzeniu oraz pierwszej próbie sprawdzenia na trasie hamulec nie wyda ?

Serwis za wymianę bierze kilka złotych i daje gwarancję na wykonaną pracę.

Już kilka razy pisałem że prawdziwy motocyklista powinien zarabiać kasę w swoim zawodzie i część tej kasy zostawiać w serwisie bo czasy złotej rączki powoli mijają a teksty typu sam se naprawiłem i nie dam zarobić naciągaczom z serwisu swiadczą o kulturze i wychowaniu a także braku szacunku do innych.

Napisz kolego na PW to Ci podpowiem gdzie zrobiłeś błąd podczas wymiany płynu.

pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teksty typu sam se naprawiłem i nie dam zarobić naciągaczom z serwisu swiadczą o kulturze i wychowaniu a także braku szacunku do innych.  

 

pozdro

 

...o kulturze i wychowaniu a także szacunku do innych , to świadczy Piotrze ale bynajmniej nie "naszej" tylko tych serwisów które robią partyzantke i naciągają ...

 

...z całym sacunkiem dla Ciebie oczywiście i dla Tojego serwisu :)

 

to tak tylko off topic coby Cie ściągnąć troche na ziemię :lol:

jak przyjdą czasy profesjonalnych serwisów to wtedy Twoja sugestia stanie się bardzo przydatna, narazie.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. "Lewatywa" pomogła - jak to zwykle lewatywa, od reki mijają dolegliwości. Mam na myśli przepompowanie płynu od tyłu czyli przez odpowietrznik. Wszystko OK. Dzięki Paweł!

Koledze Piotrowi chciałem również podziekować za porade na PW.

Do spraw mechaniki podchodzę bardzo poważnie, dobre serwisy szanuję i z nich korzystam kiedy trzeba. Zaś grzebanie przy motorze to wlaśnie odskocznia, doskonała, od mozolnego zarabiania kasy w swoim zawodzie...

Żarówki i cieknące krany w domu też sam naprawiam, wiem... Powinienem zlecać fachowcom...;-)

Pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...