Skocz do zawartości

JAki kupic lancuch i zebatki??


Rekomendowane odpowiedzi

Zębatki zdawcze z Larssona sa tragiczne. Lepiej zapłacić 20 zł więcej i kupić Sunstara lub PBR. Natomiast tylne zębatki from Larsson są dobre, tak jak łańcuchy RK. I za przyzwoite pieniądze, szczególnie gdy ma się zniżki lub kumpla ze zniżkami. Nawet 20% - spora różnica.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: było już 1000 razy - polecam opcje :arrow: szukaj

po drugie: dobierz zestaw napędowy adekwatny (trudne słowo) do pojemności i mocy motocykla

po trzecie: jeśli mozesz wybierz najlepiej: D.I.D, RK, DC (Dyna Chains), Sunstar, AFAM.

Po czwarte i ostatnie: nie oszczędzaj, dobrego zestawu za mały cash nie kupisz....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam sie z Tomkiem, mam zestaw z Larssona lancuch RK+kola zebate JT. Po 11 tys km przebiegu nie wygladaja za dobrze. Nastepnym bedzie zestaw DID z Louisa, za niewiele wieksza kase, a na pewno lepszej jakosci :P

dziwne...

albo do waszych sprzętów są jakieś dziwne, albo nie wiem.

ale mi starczają na 20-25kkm i jest dobrze.

trzeba tylko smarowac czasem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareriał jaki jest używany na zębatki zdawcze przez poddostawcę Larssona jest gówniany. Zębatki wycierają się i tracą zęby szybciej niż się człowiek spodziewa. Nie ma jeszcze połowy naciągu łańcucha wykorzystanej, tylna zębatka wygląda bardzo dobrze, a przedniej już nie ma. Dobry układ jest wtedy gdy całośc zużywa się równomiernie i osiąga duże przebiegi.

Jakość materiału można porównać przeprowadzając dwie próby: iskrową i udarową.

Wystarczy dotknąć do kamienia szlifierki zębatkę z Larssona i np. PBR. W pierwszym przypadku zobaczymy czerwone iskry, w drugi, BRAK ISKIER.

Druga próba: bierzemy punktak i młotek, próbujemy napunktować zębatkę. W larssonowej uzyskamy wyraźny punkt, w gatunkowej ślad może być ledwo widoczny.

Zębatki zdawcze dobrej jakości jakie wypraktykowałem to Sunstar i PBR.

Łańcuchy: DID i RK i co ciekawe mam w jednym motocyklu zakuty O-ring'owy IRIS który sprawuje się znakomicie, wbrew obiegowej opinii. Może jednak jest to jakaś lepsza (droższa) wersja.

Łańcuchy Regina można sobie darować, zbyt słabe jak na cenę porównywalną z RK - jak wynika z praktyki warsztatowo-szkółkowej.

 

Ciekawostka: kumpel do jajka 600 zakuł łańcuch i zębatki od 750, czyli łańcuch 530 O-ring. Grubszy łańcuch w słabszym motocyklu żyje dłużej, wymaga rzadszego naciągania, jednak podnosi opory jazdy. Trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw takiego agrotjuningu.

W opisywanym przypadku jest to per saldo opłacalne, gdyż właściciel maszyny jest kurierem.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry układ jest wtedy gdy całośc zużywa się równomiernie i osiąga duże przebiegi.

ofkoz.

ale mi się tak właśnie zużywa :).

Bo Ty wolno jeździsz, tak jak mój brat z Targówka :P

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...