Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam problem z moim simsonem, mianowicie podczas zchodzenia z wysokich obrotów strasznie dzwoni coś w okolicach cylindra (pierścionki są nowe, cylinder tęż wydaje się wpożądku, łożyska na wale też są nowe) i ma problemy z wejściem na wysokie obroty. Stało sie tak po tym jak odkręciła się śruba w gaźniku, po przykręceniu było ok ale jak ujechałem jakiś 1km zagrzał się i stracił siłę. Prosze pomóżcie bo niemam już siły do niego.

 

aaaa............ co jeszcze rura tłumika (kolanko) na wyjściu przy cylindrez, niedawno kupiłem nowe zminia kolor. na siny ciemny :evil: co to może być pomooooooooooocy.....!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonia pierscionki, i nic na to raczej nie poradzisz, czesci mamy jakie mamy wiec tym sie nie przejmuj.

Jak odkrecila ci sie sruba od regulacj miesznaki, to wypadla sprezynka i teraz ustawiac dobrze i tak sie przestawi, muszisz kupoic sprezynke.

A kolanko zmienilo barwe od temperatury, normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pierścionki siedzą wmiare ciasno, natomiast mój brat ma siemka s53 kupił nowe kolanko i niezmienia barwy a poza tym chodzi jak zegareczek. to raczej nie to. czy nikt nie może mi pomóc?!

[/quo

kolanko zmienilo barwe gdyz zapewne stales nim w miejscu i grzebales w gazniku ustawiajac go dodawales gazu penwo nie raz do maxa rura sie zagrzala pewno nie zle i to normalne ze stracila kolor. To ze dzwoni to jest od pierscieni (pochwal sie ile dales za pierscionki :biggrin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znajomy ma problem z simsonem, może jest jakis spec. Problem objawia sie tak. Jak odpalę to na wilnych obrotach chodzi. Ale jak dodam tylko gazu nie wchodzi na obroty, przerywa, zdarza mu sie strzelić. Wymieniane były uszkodzone simeringi w silniku, kondensator, świeca, cewka, platyny, wymiana kilku gażników, regulacja zapłonu. Stan cylindra i pierścieni bdb.jest jeszcze takie coś. Aby w ogóle odpalił musze mieć minimalna przerwe na świecy.Ma ktos jakies pomysły

Edytowane przez przemas22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim simsonem, gdy stoi na postoju wkręca sie normalnie na obroty daje mu gazu na maxa i się dobrze wkręca, wrzucę mu bieg to jedzie jak by chciał a nie mógł jedzie ale szarpie i przerywa co mu może być?, wyczyściłem gaźnik zdjęłem cylinder i wszystko tam jest wporządku. Czego to może być przyczyna dodam że stało sie to niedawno, jechałem sobie i zaczął mi dziwnie przerywać i szarpać jak się rozpędził to jechał już normalnie ale jak mu puściłem trochę gazu to zaczynał przerywać aż prawie stawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale jak dodam tylko gazu nie wchodzi na obroty, przerywa, zdarza mu sie strzelić. Wymieniane były uszkodzone simeringi w silniku, kondensator, świeca, cewka, platyny, wymiana kilku gażników, regulacja zapłonu. Stan cylindra i pierścieni bdb.jest jeszcze takie coś. Aby w ogóle odpalił musze mieć minimalna przerwe na świecy.Ma ktos jakies pomysły

 

U mnie w simsonie był taki problem . Wymieniłem najpirw kondensator i to nic nie pomogło .. Ale po wymianie cewki butelkowej bylo wszystko ok :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ! Mam pytanie w jaki sposob zdemontowac korbowod z walu korbowego w simsonie s51 ?

 

Juz pytanie jest nieaktualne gdyz znalazlem odpowiedz mianowicie wal trzeba rozkuc.

 

Jezeli admin uwaza ze post nie wniosl nic do tematu to prosze o jego usuniecie.

Edytowane przez andziafront
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...