Skocz do zawartości

Kilka pytań o Norwegię


CosmoSquig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako , że pare osób planuje wyprawę do Norwegii podaje namiary http://www.motocykle24.pl/menu/menu_index.htm w grupie rażniej :mrgreen:

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

To ja mam też kilka pytań:

 

1. Jak oceniacie koszty przelotu?: Szczecin - Litwa - Łotwa - Estonia - Finlandia - Norwegia (Nordkapp oczywiście:) ) - Szwecja - Dania - Niemcy - Szczecin? (paliwo,promy,tunele,mosty)

2. Może ktoś miał doświadczenia z przejść granicznych Estonia-Rosja i Rosja-Finlandia?Będąc tak blisko miło by było zahaczyć o Sankt Petersburg :mrgreen:

 

Pozdrawiam ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ako , że pare osób planuje wyprawę do Norwegii podaje namiary http://www.motocykle24.pl/menu/menu_index.htm w grupie rażniej

 

 

Mozna zdecydowanie taniej - odradzam plyniecie do Szwecji i potem do Finlandii - IMHO nie ma sensu. Dluzej i drozej - wykorzystajcie ten czas na Norwegie.

Lepiej bujnac sie via baltica do Tallinna i przeskoczyc za 40 eur (moto z kierowca) w 100 minut do Helsinek.

 

Promy tutaj:

www.njl.fi

www.tallink.fi

www.silja.fi

www.eckero.fi

 

Via baltica naprawde jest super. Nocowac proponuje w Suwalkachw Domu Nauczyciela.

 

Generalnie to jest trasa ktora jezdze samochodem do Polski - moze troche nudna ale da sie przezyc.

 

W samej Finlandii odradzam droge nr 4 na polnoc. Proponuje jechac przez Kuopio do Rovaniemi - czyli omijajac Oulu, itp.

 

A skoro juz o wyprawie mowa - mieszkam w Espoo wiec ew. moge zaoferowac darmowe kimanie. PW i ustalimy szczegoly.

 

Pozdrooffka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kochacie drogi proste bez zakrtetu, chcecie ominac najpiekniejsze rejony Finlandii jadac zachodnim wybrzezem to prosze bardzo. Ja zrobilem obydiwe trasy - jadac 4 omalze nie zanudzilem sie na smierc . Naturlnie wybor nalezy do Was :-)

 

Przeczytaj mojego posta z wczoraj w tym samym dziale - znajdziesz tez kilka innych ciekawych info nt. Suomi.

 

pozdroofka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cender Wielkie dzięki za pomoc :lol: :P

Pozdro.

Kodi.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...