Skocz do zawartości

Czy ktoś coś wie o DERBI SENDA ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Ma Sende R Przelatal nią caly Sezon ;pKupil za 1700zl Przez caly sezon nic sie niedzialo;p Leciala mu 95kmh we dWie osoby:P Zawsze paliła na dryk;p Ale jak juz sie zaczela j*b*ć tak juz koniec;pNajpierw poszedl Modul zaplonowy:P to kupil Nowy(260 zl) Zalozyl i spalil sie ten modul:PKupil drugi(kolejne 260zl) No dobra dziala plus 150 za uzywaną prądnice od RX:PZlozyl to odpalilo ale muuł niesamowity:PTeraz zmienil tlok ale gdzies mu uszczelka nietrzyma i wode siorbie do cylindra:PZnowu Drugi kolega ma to lata juz 2 sezon bez niczego;]Ogólnie To: Dobry Silnik(gdy sie nie zepsuje) o Bardzo dobrych osiągach chyba najlepszych w klasie 50cmm no mysle ze Hm moze jedynie być lepszy:)Części ogólnie są tyle tylko ze drogie;]pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Bardzo dobrych osiągach chyba najlepszych w klasie 50cmm no mysle ze Hm moze jedynie być lepszy:)

Szkoda tylko że HM ma miranelke am6 taką jak rx, dt i różni się koszem sprzęgłowym i w niektórych wersjach wałem....i gdzie masz tu tają różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

nie moge przeboleć tego jak ktos mi mowi ze takie derbi lub inne enduro 50cm3 moze poleciec 100-110km/h

niedaleko mnie mieszka "szczesliwy wlasciciel" takiego motorka i poprostu zal mi go jak opowiada kolega ze to mu leci 110 km/h (jest to wersja enduro z 99 rok), czy to jest mozliwe (nie biorąc pod uwage zrzutu z przepasci) zeby szlo z tego silniczka tyle wydusic?? osobiscie mialem juz kilka tego typu motorkow, dt 80 cislo mi 90-5 kmh z maks wykorzystania tego silnika na zembatkach od mz-ki 250 obecnie moge miec juz 125 ktory leci mi ok 140 km/h a kiedy jade ta stowke to jakos nie wyobrazam sobie przy tej predkosci takiej 50siatki ktora pod zwykla gorke podjezdza ledwo na 3 biegu... czy taka 50tka enduro naprawde tyle leci czy to tylko mit??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu "ścigałem" dwie Yamaszki 50 ccm i jakiś skuter. Jechałem 110 km/h i nie mogłem ich dopędzić.

 

Swoją drogą trochę mnie to martwi, że dzieciaki zap... z taką prędkością w ruchu ulicznym...

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to powiem szczeze ze mialem derbi przez jakies 2-3 lata (senda DRD) i powiem ze przez ten caly czass co ja mialem to nie mialem, z nia najmniejszego problemu silnik to miala naprawde dobry jedyne co w niej wymienialem to wiadomo naped linki itp ale ogolnie derbi sa uwazane za w miare dobre pojazdy ale oczywisc dla dziecka na poczatek kariery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciaki...są teraz bardziej szalone niż stare "konie" haha

 

 

No właśnie... myślą, że są och i ach, nieśmiertelni itd. W te wakacje w mojej okolicy rozwaliło się conajmniej pięcioro nastolatków na skuterach i motorowerach. O tylu wypadkach wiem.

Największe SZALEŃSTWO jest w rodzinie po takim wypadku: Czy w pełni wyzdrowieje? Jak poradzi sobie ze szkoła? Skąd wziąć pieniądze na rehabilitacje? Dlaczego właśnie on/ona?

Ale co tam? Młodość jest do szaleństw a starość do zmartwień. Co nie?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pragnal bym zauwarzyc ze teraz nie wszytkie "motorowery" na malych blachach sa tak do konca motorowerami... rozumiem ze taka 50siatka moze poleciec 80dyszek ale 110 to juz jest przesada... z tego silnika szlo by to wydusic po przez zaplon dyfuzor i tunning ogolnie silnika ale jego żywotnosc spadla by do kilku godzin pracy... nigdy nie jechalem zadna 50 enduro wiecej niz 80 km/h a ni nidy nie wicialem ze jakis tyler jechal albo chociaz mial ochote...

 

No ale pragnal bym zauwarzyc ze teraz nie wszytkie "motorowery" na malych blachach sa tak do konca motorowerami... rozumiem ze taka 50siatka moze poleciec 80dyszek ale 110 to juz jest przesada... z tego silnika szlo by to wydusic po przez zaplon dyfuzor i tunning ogolnie silnika ale jego żywotnosc spadla by do kilku godzin pracy... nigdy nie jechalem zadna 50 enduro wiecej niz 80 km/h a ni nidy nie wicialem ze jakis tyler jechal albo chociaz mial ochote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam na razie Sende ;/ brakuje mi mocy więc wymieniam niedługo na coś większego. owszem, można robić tuning - większy cylinder, gaźnik, króciec, tuningowa membrana, sprzęgło układ wydechowy... ale wolę tą kase dołożyć do nowego motoru, bo tak jak pisaliście silnik za długo nie pożyje, mogą dziać się różne dziwaczne rzeczy z elektryką, a przede wszystkim zawieszenie za słabe i rama może pękać (też słyszałem o takich przypadkach).

Chce kupić jakieś hard enduro 125 lub crossa, zobaczę co trafie i za jaką kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...