Skocz do zawartości

Zywotność regenerowanego wału korbowego??


Gremlin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna sam regenerowałem wały. Nic trudnego wtum zajeciu ... narzedzie do centrowania tez miałem proste;) Wały śmigały. Zawsze jednak wymianiałem komplet: korbe, oba łozyska i sworznie. Ale teraz gdy u mnie regeneracja wału od MZ kosztuje 80zł to dalem sobie spokuj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zregenerowałem kiedyś wał w Charcie przy uzyciu młotaka i przecinaka do usunięcia swążnia, zmieniłem korbowód, swążeń i łożysko, nic nie centrowałem, silnik działał przynajmmniej 500 km, potem Chrata sprzedałem.

 

Z Gilerą też do kowala chodzisz?

 

Panowie to forum zwie się "mechanika 2T", a nie kowalstwo artystyczne, więc zachowajmy pewien poziom :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hmm zawsze myślałem że jak regeneracja wału, to mymiana łożysk igiełkowych, korbowodu, czopu... A tu piszecie o wymianie pojedynczych części... Co jak co, ale wg mnie szkłem d*py się nie utrze ;) Jak robić, to robić od A do Z i musi śmigać :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie zywotności regenerowanego wału.W rożnych publikacjach czyta się ( np. odnośnie Jawy Ts 350-regenerowany wał wytrzymuje około 5000 km) Podczas gdy niektórzy mechanicy i ludzie trudniący sie regeneracją mówią ,iż to bzdura.Komu tu cholera wierzyć?? :|

Zastanawia mnie to bo regeneruję sobie w tsce i nie wiem czy to tak do końca opłacalne.

 

 

Witam >> Dobrze zregenerować wał to dosć kosztowna sprawa ale jego wytrzymałość będzie taka sama jak nowego i jeśli masz kogoś komu możesz zaufać ze zrobi to dobrze to nie masz się co zastanawiać . Pozdro.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja wału w 2T

 

Wymiana korbowodu,łozyska stopy korbowodu, sworznia stopy korbowodu, łozyska główki korbowodu, sworznia główki korbowodu;] w jawie dochodzi jeszcze łozysk wału korbowego znajdujace sie na srodku miedzy przeciwagami prawegi i lewego gara;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...