Skocz do zawartości

CBR 600 RR 2003 miga kontrolka oleju i temp wody


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w serwisowkach jest napisane ze mozna odczytac jaka jest awaria, poprzez kody blyskowe, tak jak w niektorych samochodach. 9 blyskow to czujnik temp(cbr600rr) jezeli sprawdzisz jego paramety czyli rezystncje. to po podlaczeni "dobrego czujnika" trzeba zresetowac ECU np odlaczajac akumulator na np.15 min i z powrotem podlaczajac. To nie zawsze dziala bo czasami trzeba wykasowac blad z poziomu clipa "komputera" ale warto sprubowac, napewno nie uszkodzisz ECU, odlaczajac aku, czy czunik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisowkach jest napisane ze mozna odczytac jaka jest awaria, poprzez kody blyskowe, tak jak w niektorych samochodach. 9 blyskow to czujnik temp(cbr600rr) jezeli sprawdzisz

i taki tekst mi się podoba jak sobie zepsujesz motocykl to kolega arturoS pokryje koszty naprawy.

trzeba zresetowac ECU np odlaczajac akumulator na np.15 min i z powrotem podlaczajac - dobrze że nie każesz mu wkładać ECU do lodówki tak jak to złodzieje robią z radyjkami aby resetować pamięć.

ńajważniejsza to dobra porada a potem się pośmiejemy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozkodowywania radia to inna bajka Piotrze nie wiem czy sie orientujesz ale w radiach samochodowych jest kod zapisany w szergowej pamieci EEPROM ktrora jest kasowalna elektrycznie (nie termicznie) ;), pamiec EPROM mozna kasowac ultrafioletem ale takich pamieci nie ma w radiach. to jeszcze takie pytanie jak spali sie zarowka swiatel np. postojowych to tez w serwisie trzeba usunać usterke w ecu. :D . Widze pitrze ze co do elektroniki to troche masz zaległości, w nowych pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z żarówką przsadzasz bo Ci się pomyliło z autem.

W mojej 26 letniej babci BMW po wymianie żarówki muszę zresetować komputer pokładowy.

A co do elektroniki to mam swoje zdanie które jest zawarte w manualach Hondy czyli podłączyć HDS sprawdzić usterkę wymienić uszkodzony element i oddać klientowi z gwarancją.

Gdybym potrafił naprawiać elektronikę typu wymiana tranzystora czy procka to nie chodziłbym całe życie z brudnymi od smaru ręcami i naewno więcej kasy w portfelu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych układach odłączanie zasilania akumulatorze nie koniecznie doprowadza do resetu błędów zapisanych w ECU (pomijam tutaj fordy:). Zdarza się tak, że niektóre błędy uda się w ten sposób usunąć a inne nie... Piotr odłączenie zasilania w twojej beci pomoże a w mojej już nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...