Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie zaczyna się tu coś dziać :D Czekamy teraz na resztę Monsterowców: Dominika, Melvina i Pawła, a może jeszcze się ktoś ujawni tak samo zakręcony na punkcie Monsterów jak my...

Janek jak już znitujesz te kominy to skrobnij tutaj też coś o 748, a może Joy wrócił z dalekich wojaży i przebąknie coś o jeżdżeniu Multistradą... :biggrin:

Zbłakane owieczki czekają na przewodników...

 

Pozdrawiam

Seba

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole uzyc sobie forme sebastiana; latwiej bedzie porownac spostrzezenia

 

Model 2005 Ducati Monster S2R 800cc

Okres użytkow. 11 m-cy

Ilość przej. km 8.500 km

Zużycie paliwa +/- 6l/100km miasto/trasa (wariackie jazdy po kretych, gorskich drogach)

Zużycie oleju zadne

Prędkość podróżna - 60-80 km w miescie, 70-120 "po winklach" (highway 110- ~)

Pozycja za kierownicą - rowniez wyprostowana; nawet bardziej dzieki zainstalowanym clip-ons i triple clamp, ergonomia bardzo dobra, widoczność do tyłu minimalna; spowodowana zalozeniem atrakcyjnych lecz absolutnie nie funkcjonalnych lusterak. aczkolwiek nawyk odwracania glowy niweluje poniekad ten mankament. nie-fabryczne piankowe siedzenie z podniesionym tylem gwarantuje maxymalna wygode i uniemozliwia przesuwanie sie do tylu podczas gwaltownych przyspieszen (szczegolnie istotne przy uzywaniu skorzanych spodni motocyklowych)

Zakręty bez problemu. obnizony przod, znacznie podwyzszony tyl, zapewniaja prezyzyjna i szybka jazde; ograniczeniem jest jedynie brak umiejetnisci kierowcy

Zawieszenie fabryczne zostalo zastapione w pelni regulowanym zawieszeniem ohlins z przodu i z tylu

Praca silnika idealna i wspaniale brzmiaca; trwalo to tydzien. potem zostala zagluszona zainstalowanymi wyscigowymi cf tlumikami termignoni

Praca skrz. bieg. idealna i precyzyjna. znalezienie luzu bedac w bezruchu moze byc klopotliwe. lepiej wrzucac luz z dwojki

Co mi się nie podoba

1 brak uchwytu pasażera z tyłu mnie to nie dotyczy; 2 sruby i po tylnych podnozkach; jezdze sam

2 brak podstawki centralnej dla mnie bez znaczenia; to nie jest BMW

3 1 tarcza hamulcowa - spada skuteczność hamowania powyżej 100 fakt, ale da sie zyc

4 brak regulacji przynajmniej napięcia sprężyn w widelcu teleskopowym patrz: zawieszenie

5 brak obrotomierza nie dotyczy - nowy model jest w niego wyposazony

6 brak schowka nie dotyczy; piankowe siedzenie ma schowek pod spodem

7 tłuczenie tylniego błotnika o koło w czasie przyspieszania z niskich obrotów a to juz wina kierowcy

8 bak ma pojemnosc 13.5L a nie 14.5L jak w instrukcji; wiem bo pchalem 2 przecznice oszukany o ten 1L

9 slabe fabryczne swiatla drogowe; konieczna wymiana zarowki na H4 100W

 

Awarie odpukac - zadnych

 

juz wiecej nie pamietam............

 

lista zainstalowanych zmian i ulepszen:

 

custom painted entire bike: different shade of tangerine colour with black stripes painted not applied and positioned in the center rather than off center

painted clutch cover and crankcase to match the colour of the frame

 

 

 

www.ohlins.com

fully adjustable front and rear suspension

 

www.cyclecat.com

top triple clamp CNC-machined of solid billet 7075 aluminum with clip-ons

 

www.termignoni.it

race track use only exhaust

 

www.marving.it

mid-pipe instead the original udder containing pre-silencer, lambda sensor and pollution control units

 

www.rapidbike.it

fully programmable module governing air/fuel ratio

 

www.carbonworld.de

kellerman LED front and rear indicators in satin black

cf front chain guard

cf rear chain guard

cf exhaust shield

cf rear hugger

cf side panels

cf tail

 

www.rizoma.com

invidia mirrors

grips

bar-ends

front sprocket cover

brake & clutch reservoirs

oil filter plug

 

www.satoracing.com

rear sets

 

www.sargentcycle.com

carbon fx seat

 

www.ridinghouse.com

cf/mesh belt covers

crankcase logo

oil cooler billet alluminium cover

 

www.constructorsrg.com (CRG)

6way on-the-fly adjustable brake & clutch levers

 

ducati performance

light-weight 14T front sprocket

ligh-weightt 43T rear sprocket

bellypan

 

www.did.com

520ERV3 light-weight racing chain

 

www.clearalternatives.com

rear LED taillight with clear lens

 

www.oberon.com

billet aluminum rego sticker holder

 

www.piaa.com

H4 super plasma GT-X ultra white front globe

 

STM billet aluminum frame plugs

open air box with K&N filter

 

 

MELVIN's TERMI's

 

Rezultaty Dyno

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty też to widziałeś??? Ja już nie pamiętam dokładnych szczegułów, bo już byłem lekko znieczulony :biggrin:

 

no ja byłem dopiero po 2 piwku - bo też miałem ochotę i pragnienie :D a to akurat zauważyłem i nawet rodzinie "paluchem" pokazywałem co mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

Osobiście zupełnie mi się nie podoba. Pomysł niezły, ale jak dla mnie ten wahacz jest po prostu zbut mały. Moto wygląda jak rower!! :biggrin:

 

Wracając do mycia jeszcze. Jeśli moto naprawdę nadaje się do generalnego mycia wodą, to zalecam kupno Arvy K2, spryskać obficie silnik i okolice wahacza, przednie koło itd. Starać się nie pryskać na plastiki. Po 2 minutach po prostu zmyć woda pod ciśnieniem, ale nie karcherem, duki tego nie lubią (wrażliwa elektryka, regulator napięcia itd).

 

Po wyshcnięciu kupujecie Wax Spray, zajebista sprawa - wosk w sprayu. Nakładasz na plastiki, ścierasz i cieszysz się pięknym połyskiem. Na polerowane elementy oczywiście jakiś siuwax na poler alu.

 

I moto jak nowe :D Ja tak jeżdżę zały sezon. Jedno duże mycie wodą i Arvą, oraz systematyczne czyszczenie woskiem w sprayu. Polecam.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Moto wygląda jak rower!! :flesje:

:biggrin:

:D

:biggrin:

 

idz im to powiedz to cie ukamieniuja; czytales jak piszcza, matoly? ja juz tam rzadko pisze bo raz ze nic nowego, w kolko to samo w te i wewte. a poza tym nie mam powoli cierpliwosci do kretynow

ten norm ktory zrobil ten wahacz to wg nich po wodzie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Melvin, to teraz już wiemy co i jak z Twoim Monsterem :D

kto następny? :biggrin:

 

ps pojawił się nowy model maszyny do kupienia http://www.allegro.pl/item137475395_buty_m...ati_roz_40.html

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps pojawił się nowy model maszyny do kupienia http://www.allegro.pl/item137475395_buty_m...ati_roz_40.html

TO MOJ ROZMIAR :biggrin:

szkoda ze tu zimy nie ma

 

 

.......ja natomiast znalazlem aukcje na inny sprzecik :D

 

 

duc-g.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...