Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

acha, na przednim blotniku mam taka super; nie plaska ale wypukla, gruba; super wyglada. jak taki plastikowy emblemat...plaskie to kazdy ma a Melvin to przeciez artysta :)

tak tylko wspominam, zeby cie do intensywnego myslenia zmobilizowac hehehe

 

a mozesz je spokojnie bezbarwnym pociagnac

ps

te mam na zadupku - najlepsze naklejki jakie widzialem. sa przezroczyste i widzisz tylko wieniec i flage bo reszte sciagasz. on jest super gosc, rozgladnij sie po jego "sklepie" on przygotowuje szate graficzna do wszystkich australijskich superbikes

 

 

Co do tej na przednim zderzaku - o takiej właśnie myślałem - guba mięsista, ale jak popatrzyłęm na ceny w Ducati to mi szczena opadła - prawie 70 EUR za 1 szt z dostawą, kupując ze strony internetowej - absurd. Nie wiem ile koszuje w Australii. Co do wieńca - to widziałem również naklejany na osłonę sprzęgła :)

 

Melvin jak możesz sprawdzić jaki byłby koszt takich naklejek to bym był zainteresowny 2 z wieńcami i 1 (może 2) tymi znaczkami Ducati, choc nie wiem czy nielepiej jest zrobić na miejscu wykorzysując pomysł zamówienia w agencji z wykorzystaniem grafiki wektorowej

 

ozdrawiamm

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melvin jak możesz sprawdzić jaki byłby koszt takich naklejek to bym był zainteresowny 2 z wieńcami i 1 (może 2) tymi znaczkami Ducati, choc nie wiem czy nielepiej jest zrobić na miejscu wykorzysując pomysł zamówienia w agencji z wykorzystaniem grafiki wektorowej

 

popatrz sobie tutaj; te wience przychodza w dwoch typach i dwoch kolorach. ja mam 2 zlote na motorze i jeden srebrny z "1" na tyle kasku. bardzo delikatne, wygladaja jak namalowane. te i ta na blotniku to sa jedyne naklejki jakie mam bo nie lubie naklejek. nawet usunalem "marchesini" z felg bo mnie wkurzaly

im mniej tym lepiej

 

http://www.cutgrafix.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Muminek, żarty się Ciebie trzymają, szybka na razie leży na półce, po tym jak monsterowi wpadło do głowy łąki zwiedzać, hihihi...

W Wieliczce i w Krakowie rano była mgła tak gęsta, że skraplała się na szybce kasku od zewnatrz, - chyba trzeba jakąś irche kupić czy coś takiego...

Pozdro :)

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wieliczce i w Krakowie rano była mgła tak gęsta, że skraplała się na szybce kasku od zewnatrz, - chyba trzeba jakąś irche kupić czy coś takiego...

 

u mnie bylo 27C i ani chmurki :) ......tyle ze toche wiaterek wial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dla odmiany okolo 7 stopni (jak od kilku dni rano) i wilgotno - mgła też, ale głównie przy Wiśle

 

Gdzieś w katalogu Louisa widziałem fajny patent zakładany na palec rękawicy (lub bez jak ktoś lubi :) ) który wyglądał jak część pióra wycieraczki z opaską, który to wynalazek miał służyć jako pomoc przt sytuacjach opisanych przez Sebę. Inny patent - rekawiczki dla snowbordzistów z wstawką gumową, która ma służyc jako wycieraczka i skrobaczka.

Może Seba coś dobierżesz?

 

Złośliwy?

Muminek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - fajne sa niektóre. Niestety teraz jadę na spotkania na tzw miasto. Pewnie dopiero weiczorem sobie postudiuję.

 

Napierw kupię naklejki http://www.cutgrafix.com/Bayliss%202006%20Xerox.htm a potem dobiore sobie sprzęt żeby pasował do nich :)

 

Jak widzę ceny nie sa rzucające na kolana - w porównaniu z cenami ze strony www Ducati

 

pozdrawiam,

krzysztof

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Melvin bajarzu ludowy, wyobraź sobie że przez te 26 lat co się tułasz po świecie nie zdążyli tramwaju do Wieliczki wybudować....

W zimie jeżdże autobusem, ale to o 6.30 trzeba z domu wyjść, żeby na 8 do pracy dojechać, przybyło nam tu trochę samochodów, oj przybyło :)

 

PS. A masz ty w ogóle polskie fonty :)

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejżałem, rysunki złożeniowe monowachacza z katalogu części pt. S2R_eu_05_ed_00 i nie widze tam żadnych łożysk :) wygląda na to że oś wachacza (10) obraca się razem z nim, a uchwyty podnóżków są zamocowane za pomocą specjalnego skrętnego silentblock-a (2), którego brakuje w twoim zestawiku tunerskim.

Został on zastąpiony jakimś patentem z tulejkami (podkładkami) :)

W tej sytuacji zostaje Ci modyfikacja tego ustroju, tak aby coś Ci tłumiło drgania, o których piszesz i nie powodowało tarcia pomiędzy płytką mocującą podnóżki a śrubą monowachacza.

Ze swej strony mogę doradzić:

1. Wyrzuć te tulejki za psem sąsiada;

2. Rozwierć płytkę mocującą (nr 7 i 9 z postu#243);

3. W powstały otwór wciśnij wspomniany wyżej Silentblock;

4. Skręć to wszystko do kupy i daj znać czy działa;

5. Jak nie działa to znaczy, że pomyliłeś kolejność wykonywania punktów, Hihihihi...

 

Życzę miłej działalności ślusarskiej w garażu :)

Pozdrowienia Seba :D

 

Seb nie chce na swoim monsterze zadnych takich bajerów, no najwyżej jedna mała naklejeczka znaczka Ducati corse na bak i druga: leję na JAPAN, na tylny błotnik

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jezu.......ale zem se bidy napytal; ja myslalem ze ty mi dasz latwe rozwiazanie a ty mi kazesz sie w Pana Slodowego bawic :) :)

powiem ci tylko, ze nim kaze rozwiercic dziury w plytach, to bede organizowal konsylium; pamietaj, ze ten zestaw podnozkow kosztuje US$600 i nie mam ochoty go spoierdolic niepowracalnie :D

wg mojego speca, to ta czesc Nr14 jest powodem piskow; ja tez tak mysle - ale co ja tam artysta wiem

wiem ze zestaw przyszedl w komplecie, wiem ze dzialal bez zarzutu przez wiele m-cy

 

gdy zestaw jest przykrecony luzniej i tulejka Nr14 nie docira do wachacza - nie ma problemu, tyle ze niebezpiecznie jezdzic. owa tulejka Nr14 powoduje podobno frykcje jako ze jest z innego materialu niz reszta

cholera wie, pisalem do Sato Racing ktorzy to robia i skosne oczy na mnie wywalili

 

ps

.............poszukiwanie rozwiazania trwa, ale jutro przekaze twoje wywody memu chief mechanic :)

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinna dociskać do wachacza!!! Płytka jest nieruchoma, bo przykręcona drugą śrubą :) więc łożyskuje się tą własnie podkładką (nr 14 czy 15), która jest pomiędzy płytką a wachaczem. Smarowanie nic nie daje bo wszystko musi być skręcone. Tak jak ktoś napisał wcześniej można by wykonać podkładki z jakiegoś brązu, ale też będzie skrzypiało bez smarowania, jedynie pozostaje włożyć tam jakieś tworzywo sztuczne np rezoteks... napisane wcześniej.

Jak już uradzicie jakie kroki trzeba podjąć to daj znać, mogę Ci skombinować takie podkładki, tylko musisz mi podać wymiary - w miarę dokładne +/- 0,1 mm

 

Melvin nie łam się my tu w Polsce to nawet Ci te podkładki pokryjemy azotkiem tytanu, żeby pasowały pod kolor przedniego widelca :D Hihihi...

 

Podejrzewam, że powodem skrzypień jest wyschnięcie elektrolitu pozostałego po anodowaniu tych podkładek, a aluminium ma skłanność do zacierania się!

Najlepszym smarowidłem w wypadku nieanodowanego aluminium jest pomoczenie polączenia wodą (może być morska :) ), ale nie wiem czy to działa w przypadku anodowanych podkładek :)

 

Pozdro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Melvin bajarzu ludowy.....A masz ty w ogóle polskie fonty :)

 

widze wasze "ó" i temu podebne ale nie mam ich na klawiatórze - generalnie nie mam na nie potrzeby

 

 

...przybyło nam tu trochę samochodów, oj przybyło

 

to ja wiem; od '00 roku jestem co roku; w tym opuscilem bo sie nie zlozylo

2 lata temu spedzilem w "kolorach" na zydzie 6 m-cy i z endziorem jestesmy kumple; nawet mu bumerang podalem przez kolege. ach, te jego kotlety z kapucha yum, yum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC ty nie zbieraj pierdołek, tylko pakuj d... w katamaran i łowy, na łowy....

Pozdro

 

hehe ostatnio tak katamarana szukalem, wydalem na poszukiwania mnostwo kasy, przejechalem 2 tys km i znalazlem guzik, oczywiscie ogladalem same bezwypadkowe w bdb stanie :) w koncy kupilem jakiegos sztrucla, zeby sie miec czym po miescie turlac.

 

pozdr

KFC ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...