Skocz do zawartości

Nie zapłacony mandat- konsekwencje?


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu około 3 miesiące dostałem mandat w wysokości 200 zł za wjazd do lasu pojazdem silnikowym. Niestety nie zapłaciłem go z prostego powodu brak pieniędzy Wracam dzisiaj do domu a w skrzynce mam Raport poborcy skarbowego Urzędu Skrabowego że nie zastał nikogo w domu i mam się zgłoscić do Urzędu Skarbowego Moje pytanie jest takie co mi za to grozi tzn jaką kwote doliczyć mogą do tych 200 zł

Z góry dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie co mi za to grozi tzn jaką kwote doliczyć mogą do tych 200 zł  

 

6% i ani grosza więcej :!:

 

 

a BTW w tym temacie masz wszystko dokladnie opisane nawet przeze mnie.... :arrow: http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=36397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na tym świstku napisali, że mam się zgłosić do Urzędu Skarbowego Czyli musze zapłacić u nich czy moge na druczku który dostałem od policjanta?

 

[ Dopisane: 25-01-2006, 21:41 ]

Dzięki TUREK czyli teraz niezwłocznie muszę udać się do Skarbówki i zapłacić u nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na tym świstku napisali, że mam się zgłosić do Urzędu Skarbowego Czyli musze zapłacić u nich czy moge na druczku który dostałem od policjanta?

 

ja tak jak mi poradziła babka w US zapłaciłem na poczcie..

 

pees. a poborca przychodzi dlatego, że ma z tego % dla siebie jak wyegzekwuje należność.

 

Pozdrawiam Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim czasie dostalem 2 mandaty... i policjant powiedzial mi ze nie naliczaja zadnych odsetek... po prostu zglosi sie pan w czapce z daszkeim do domu po kase... drugi natomiast powiedzial ze po 2 miesiacach przychodzi komornik...

 

i kto mial racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa zakończona zapłaciłem u poborcy skarbowego 200 zł plus 15 zł kosztów egzekucyjnych dziwi mnie to że tak szybko się zgłosili po swoje Zaznaczam że mandat dostałem w listopadzie Pozdrawiam i zyczę jak najmniej wizyt poborców i mandatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa zakończona zapłaciłem u poborcy skarbowego 200 zł plus 15 zł kosztów egzekucyjnych..

 

no to jestem bardzo ciekawy dlaczego niby 15 zł :roll: a spisał może na miejscu jakiś protokół o stanie majątkowym czy coś w tym stylu :?: -bo to by może wyjaśniło dlaczego 15 zł a tak... :notworthy: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15 zł to koszty egzekucyjne Nie było mnie w domu zostawił kartke a numerem telefonu wiec dzownie z roboty a on mówi ze moge zapłacic jest teraz w okolicach ryku więc wsiadam w auto i do niego sprawe załatwilismy w samochodzie Odsetek nie naliczono a 15 zł tyle kosztuje jego praca czyli koszty egzekucyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15zeta bo to są koszty egzekucyjne mandatu. takie same dla wszystkich mandatów - koszty egzekucji, wezwania, itd. niezależne od kwoty (swoją drogą, kiedyś płaciłem chyba 6 czy 8zeta..? ale to kilka lat temu)

mandat nie ma żadnych odsetek

mandat ściąga komornik skarbowy, który w przeciwieństwie do komornika sądowego nie ma żadnych procentów od odzyskanych kwot. nie ma więc nic, poza tą stałą opłatą za egzekucję

 

od razu info: jak się nie zapłaci mandatu, to ściągają z nadpłaty podatku, z rozliczenia rocznego. jak jest się zgłoszonym płatnikiem podatku - mają np. numer konta, które mogą zająć. nie wiem, jak jest np. w przypadku osób nie posiadających dochodów, albo niepełnoletnich

wezwania zazwyczaj trafiają do egzekucji skarbowej około 3 miesięcy po wystawieniu mandatu (termin płatności zawsze 7 dni). czasami jednak dopiero na koniec roku - nie ma reguły

ciekawostka: można płacić przelewami po trochę, np. co miesiąc stałą kwotę. ja tak prawie spłaciłem mandat wystawiony na 300 - po 30zeta co miesiąc, łatwiej przełknąć. do egzekucji trafiła niespłacona końcówka po kilku miesiącach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15zeta bo to są koszty egzekucyjne mandatu. takie same dla wszystkich mandatów - koszty egzekucji, wezwania, itd. niezależne od kwoty (swoją drogą, kiedyś płaciłem chyba 6 czy 8zeta..? ale to kilka lat temu)

 

i tu się grubo mylisz kolego :roll: bo koszty egzekucyjne są tylko i wyłącznie uzależnione od kwoty mandatu !! i wynoszą dokładnie 6 % ( 5% + 1% ) tej kwoty w tym konkretnym przypadku - jakby Ci sie chcialo poczytać to wyżej masz link do ustawy i wszystko masz tam wyjaśnione tylko trzeba chcieć... :)

 

 

Te 15 zł to koszty egzekucyjne .....Odsetek nie naliczono a 15 zł tyle kosztuje jego praca czyli koszty egzekucyjne

 

wszystko się zgadza ale powinieneś zapłacić dokładnie 12 zł :!: a nie 15 zł i oto mi chodzi :roll:

 

pees. mam prośbę mógłbyś mi podać numer na PW do tego poborcy :twisted: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pees. mam prośbę mógłbyś mi podać numer na PW do tego poborcy Exclamation

 

:lol:

 

no to jak już to sobie z nim wyjaśnisz, to możesz potem nas oświecić - dlaczego było 15 a nie 12zeta

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...