Skocz do zawartości

BMW R-72


Pompka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krótkie pytanie do znawców tematu weteranów. Czy BMW produkowało (tak mniej więcej w latach 30-tych) model oznaczony R -72 :?: Rozmawiałem z kimś kto twierdzi, że była to wojskowa wersja modelu R-71. Czy ktoś moze mi coś powiedzieć na ten temat? Poniżej fotka która na której podobno jest R-72.

 

bmw5ok.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyczytałem gdzies kiedyś, że była wstepna wersja Sahary z dolniakiem od R12/R71. Ale nie pamiętam czy nazywała się R72. Wygląda na to że tak. Ale to był za cienki silnik, więc szybko opracowali górniaka i nazwali to R75.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamietac też że rostaw szpilek mocujących silnik nie zmienił sie przez kilkadziesiąt lat produkcji. Dlatego mozna zamieniać silniki montując dolnozaworowe w miejsce górnozaworowych mozna tez zamontowac rosyjskie silniki typu boxer one też maja ten sam rozstaw szpilek. Swojego czasu widziałem K750 z zamontowanym silnikiem od Zundappa KS750

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamietac też że rostaw szpilek mocujących silnik nie zmienił sie przez kilkadziesiąt lat produkcji. Dlatego mozna zamieniać silniki montując dolnozaworowe w miejsce górnozaworowych mozna tez zamontowac rosyjskie silniki typu boxer one też maja ten sam rozstaw szpilek. Swojego czasu widziałem K750 z zamontowanym silnikiem od Zundappa KS750
.......rozstaw szpilek w r75 ks 750 i roskich zmotach jest...DIAMETRALNIE INNY....wiec bez znaczacych przerubek te silniki nie sa wymienne......

 

[ Dopisane: 20-01-2006' date=' 16:45[/i'] ]

ja wiadomo....ruskie silniki sa montowane na dwuch szpilkach przechodzacych przez blok........natomiast silnki r75 na szpilce w bloku i w przednim deklu.....a piec ksa 750 jest montowany z jednej strony na szpilce przechodzacej przez dekiel.....a z drogiej na skrzyni bigow ktora to dopiero jest przykrecana do ramy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...