Skocz do zawartości

Disovery - Builder Off - Martin Bros vs Zero Engeenering


Gothcrust
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Włąśnie ogłądałem na Discovery zmagania tych dwóch tytanów. Ech, wierzy się nie chce, że takie cuda można stworzyc. Bardzo jestem ciekaw, jak się takiemonstrum jak ten Joego prowadzi. Moim zdaniem jednak na 1 miejsce winien się wdrapac moto od japońców.

 

Joe Martin - człowiek orkiestra. Blacharz, lakiernik o komiksowych umiejetnościach, spawacz, mechanik, projektant. Podziwiam.

 

http://www.martinbrosbikes.com/

http://www.zerochop.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sprzęty zajebiste. Ja także jestem za chopperem Zero, szwajcarski zegarek w japońskim wydaniu, zegarmistrzowski majstersztyk. Powala ilością detali i wyrafinowaniem. natomiast Joego moto jest dopracowane wizualnie, z technicznie już tak nie rzuca na kolana, czego nie można powiedzieć o japońcu-nogi się same gną. A tak w ogóle to pełem szacunek dla chłopaków ;) Złapię oddech to jeszcze coś napiszę :buttrock:

 

[ Dopisane: 10-11-05,11:24 ]

Maszyny Shiny'i wyróżnia surowość w wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem na discovery jakiś kolejny odcinek tej serii... kolesie zastosowali w hardtail'u silnik S&S. V2 o pojemności 2,5 litra 8O . do tego po 2 wałki rozrządu w głowicach, naped rozrządu paskiem zębatym na zewnątrz silnika oraz kompresor (również pędzonym paskiem). napęd na sprzęgło również paskiem. po odpaleniu silnik normalnie żył, ruszął się i nie przypominał hałasującej bryły metalu :twisted: . jestem ciekaw jak taki litraż się prowadzi i co się dzieje, gdy się odkręci tak konkretnie na prostej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten odcinek, Roland Sands zbudował naprawdę odjechany motocykl, pomagał mu Wink Eller - konstruktor i mechanik motocyklowy (pamiętam go z "Monster Garage"). Szkoda że nagrodę otrzymał Arlien Ness, ale głosowanie to głosowanie.

 

Szefem konkursu Biker Build-Off jest Hugh King - zawdzięczmy mu filmy dokumentalne o West Coast Choppers (Motorcycle Mania 1,2,3) oraz to że Jesse James stał się gospodarzem programu "Monster Garage"

 

hugh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś była 10 najszybszych motocykli :?

nic tego nie rozumiem, ale sami wiecie że amerykanie to dziwny naród :notworthy:

na pierwszym miejscu jakiś twór skuteropodobny zlat 70-tych

potem Y2K z silnikiem odrzutowca gdzie spaliny mają 650 stopni gorąca i jak w korku stoi za nami jakieś auto to błotnik normalnie stopiony

była też Honda CB 750 i Ducati 916 - no to ew. mogę zrozumieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie obejrzałem odcinek w którym budowali motocykl poświęcony pamięci Indiana Larrego, pamiętam go z filmu dokumentalnego "Motorcycle Mania 2" - Larry, Jesse James i Chopper Dave pojechali razem na zlot motocyklowy do Sturgis w południowej Dakocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem Y2K z silnikiem odrzutowca gdzie spaliny mają 650 stopni gorąca i jak w korku stoi za nami jakieś auto to błotnik normalnie stopiony

 

i jechał na nim facet w zestawie dżiny+t-shirt+czapka bejsballówka... hameryka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...