Skocz do zawartości

Suzuki Freewind vs Aprilia Pegaso


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że na dniach moja Virago znajdzie się w garażu nowego właściciela, postanowiłem porozglądać się za nowym motocyklem. Na choppery na razie przestałem chorować.

Zacząłem rozglądać się za motocyklem cenowo w granicach 10kz.

W oko wpadły mi dwa motocykle: Suzuki XF 650 Freewind i Aprilia Pegaso 650. Oba te motocykle bardzo mi podeszły: wygodna pozycja, bardzo dobry stan techniczny, itp, itd... Cenowo niewiele się różnią, oby dwa są z rocznika '98, sprowadzone z Niemiec, przebiegi bardzo podobne.

W związku z tym, mam do Was pytanie: który z tych motocykli byście polecili :?:

Trochę poczytałem o nich na łamach ŚM i Internecie, aczkolwiek nie są to chyba motocykle aż tak popularne w naszym kraju i informacji na ich temat nie ma za wiele. Chodziło by mi głównie jakie wady ujawniają się przy ich eksploatacji, na co należy uważać przy zakupie, etc... :?:

 

Motocykl ma mi służyć głównie na dojazdy do pracy, oraz krótkie weekendowe wyjazdy. Nie zamierzam jeździć w terenie, tylko po drogach asfaltowych. No, może czasem trafi się jakaś droga szutrowa.

 

Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam, Draco F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdziłem ani tym ani tym... ale od czasu do czasu pewnie będziesz musiał zrobić jakiś przegląd i kupić jakąs część a wtedy na dowolną częśc suzuki w serwisie czekasz max. tydzien (teoretycznie w 2 dni), a do aprilli poczekasz moze miesiac, moze dwa... a naprawde to najstarsi górale nie wiedzą ile... na reparaturke do pompy hamulcowej w Aprilii rx czekałem 3 miesiace i nie doczekałem sie... a na boczek do suzuki wyprodukowanego 22 lata wczesniej który musiał byc sprowadzony z Japonii czekałem 10 dni.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Pegaso jest także w miarę nowym motocyklem i ma salony z serwisem w polsce, raczej na nie też nie można nażekać. Aprilcia musi być wygodna i tak samo poręczna jak Suzia. Gabarytowo są identyczne, no prawie, w każdym bądź razie założenia konstrukcyjne były do siebie bardzo zbliżone. Przypuszczam, że jakiego wyboru byś nie dokonał będzie dobry. Freewindy są tak mniej popularne w Polsce niż Pegaso. rzeglądałem ogłoszenia sprzedaży i stąd moje porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdziłem ani tym ani tym... ale od czasu do czasu pewnie będziesz musiał zrobić jakiś przegląd i kupić jakąs część a wtedy na dowolną częśc suzuki w serwisie czekasz max. tydzien (teoretycznie w 2 dni)' date=' a do aprilli poczekasz moze miesiac, moze dwa... a naprawde to najstarsi górale nie wiedzą ile... na reparaturke do pompy hamulcowej w Aprilii rx czekałem 3 miesiace i nie doczekałem sie... a na boczek do suzuki wyprodukowanego 22 lata wczesniej który musiał byc sprowadzony z Japonii czekałem 10 dni.

pozdr[/quote']

DOSC BEZSENSOWNEGO GADANIA ZE JEST KLOPOT Z CZESCIAMI DO APRILI. Ponizej przedstawiam kilka serwisow z czesciami do Apy.

 

BIELSKO BIAŁA

MOTOBOX

tel. 033 810 43 97

 

KATOWICE

CENTRUM MOTOCYKLOWE "ENDURO"

tel. 032 206 40 99

 

KIELCE

MOTOCYKLE JANASZEK

tel. 041 361 03 93

 

KRAKÓW

CENTRUM MOTOCYKLOWE "RIDER"

tel. 012 655 42 00

 

LESZNO

RAPID MOTOCYKLE

tel. 065 529 05 64

 

LUBLIN

SOKÓŁ

tel. 081 746 40 76

 

POZNAŃ

RAPID MOTOCYKLE

tel. 061 8 720 720

 

 

TARNÓW

BDG

tel. 014 622 38 70

 

WARSZAWA

MOTOTECNICA

tel. 022 814 21 45

 

WARSZAWA

RAPID MOTOCYKLE

tel. 022 632 42 22

 

MOTOROMA - 0226449349

 

Dzwonisz i zamawiasz czesci. W wiekszosci przypadkow czesci sa dostepne (w ciagu kilku dni wysylka za pobraniem) Na jakies nietypowe sprowadzaja z Wloch i sa u nas po ok 2tyg.

POLECAM APRILIE ;), ale mysle ze do Twoich celow warto tez wziac pod uwage Yamahe TDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, dzięki... :P

Ja coraz bardziej skłaniem się ku Aprilii właśnie ;)

 

lechu: myślałem też o TDM'ce :D , ale jakoś nie umię trafic na egzemplarz, co do którego nie miał bym żadnych zastrzeżeń :?

Pozdrawiam, D.F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Pegaso jest motocyklem nowocześniejszym i z lepszymi osiągami. Ma do tego ciekawą stylizację i bardzo wygodną kanapę (sprawdziłem). Do dłuższych tras po polskich drogach nadaję się bardzo dobrze. Siedzi się rewelacyjnie i nawet po dłuższej wycieczce nie ma kłopotów z kręgosłupem. a nie wszystkie motocykle mogą się tym pochwalić.

Freewind to dla mnie taki trochę wykastrowany motocykl. Niby DR, ale jednak nie to samo. Już wolałbym DR w wersji RS z owiewkami (trochę małe na trasę, ale cóż).

 

Niestety na dostępność części do Aprilii narzekają nawet serwisy (kto nie wierzy - Gdynia ul. Morska). Nie jest słodko. Za to do suzi łatwiej się coś znajdzie nawet używanego - oprócz elementów plastikowych, bo widziałem, że z tym bywają kłopoty wśród używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na reparaturke do pompy hamulcowej w Aprilii rx czekałem 3 miesiace i nie doczekałem sie... a na boczek do suzuki wyprodukowanego 22 lata wczesniej który musiał byc sprowadzony z Japonii czekałem 10 dni.

pozdr

DOSC BEZSENSOWNEGO GADANIA ZE JEST KLOPOT Z CZESCIAMI DO APRILI. Ponizej przedstawiam kilka serwisow z czesciami do Apy.

....

 

I to jest takie słodkie.... ;) ja podaję fakt że czegoś nie ma i nie da rady tego sprowadzić w ciągu sezonu a jako kontra pojawia się zdanie kompletnie pozbawione rzeczowych argumentów....

Co z tego że są serwisy jak czesci i tak nie przychodzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco Fisher właśnie miałam ten sam problem co i Ty! Ja także wytypowałam właśnie te 2 motocykle. Wcześniej jeszcze było BMW F 650 GS.

Po wszystkich ustaleniach, zdobytych informacjach i opinii użytkowników tych obu motocykli doszłam do wniosku, że jednak najlepszy będzie Freewind i skutek tego jest taki, że jadę właśnie dzisiaj obejrzeć Suzię ;)

Brałam pod uwagę eksploatację motocykla, komfort jazdy i co najważniejsze-oczywiście w moim przypadku-wysokość, ponieważ nie jestem wysoką osobą, także musi mi być wygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pegaso III 650 z 1997/98 roku. Pokrótce.....w tej kategorii cenowej nie znajdziesz równie dobrego, zaawansowanego technicznie i niezawodnego moto. Pięciozaworowy Rotax - bardzo mocny, nie do zajeżdzenia, chłodzony cieczą, brak tendencji do przegrzewania nawet w upale w korku. Sucha miska, więc mozna sobie troszkę poszaleć.

Rewelacyjne hamulce - dwutloczkowy Brembo z ponad 300 milimetrową tarczą z przodu, jednotloczkowe Brembo z tyłu. Widelec upside down Marzochhi, z tyłu centralny Sachs z regulacją napięcia spręzyny.

 

Przez cały czas eksploatacji.....tylko serwis. Na początku sezonu olej, płyny, reg zaworów, świece, czyszczenie i synchro gaźników - czyli wszystko to co powinno sie robić, i przez cały sezon ZERO problemów. Absolutnie jakichkolwiek - raz tylko musialem poprawić mikroprzełącznik przy klamce hamulca.

 

Jedyne co mogloby byc lepsze to skrzynia....ale w Aprilii to juz tradycja. W RSV Tuono którym mialem okazje troche pojeździć bylo to samo - nie do konca precyzyjna i dośc głośna. To jedyny minus tych moto.....

 

co do części zamiennych - nie wiem. Nie korzystalem bo nic sie nie chcialo zepsuc :notworthy: ale kolega z taką samą po małym szlifie kupował część oświetlenia, plastików i prawą manetkę - czekał na wszystko 14 dni, a zaplacił naprawde bardzo przystepne pieniądze.

 

PS - moja jest teraz na sprzedaż w wydaje mi się doskonałej cenie. świetne moto....ale moim sercem zawładneła Honda VTR

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wybrałbym freewinda. Ten dzwiek jednego gara to jest to no i sprawdzony silnik z Dr 650 SE (kupa czesci zamiennych).

 

PS uczucia ulokowałaś dobrze "To gorsze niż poznanie jakiegoś faceta, cholera!" nie poznałas jeszcze tego jedynego

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a według w ciebie w Pegaso co jest? R4? V2? :lol: Singiel jak się patrzy, tylko duuużo nowocześniejszy.

A i w kwestii dźwięku bije Freewinda - a to przez dwa NIEZALEŻNE układy wydechowe....nie tam jeden marny tłumiczek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie nowa Aprilie Pegaso Trail? Chodzi tam juz nie "papierowy" Rotax tylko sprawdzony silniczek z XTZ 660 z wtryskiem, momentem 60 Nm

i moca calych 50 kucy. Pozatym jest wzglednie lekka. Wydaje mi sie, ze zdeklasuje obydwa powyzsze modele :) Szkoda tylko, ze skoki zawieszen sa na poziomie jedynych 170 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...