Skocz do zawartości

...M-72 oryginalne malowanie, chromy, siodła, szczegóły....


IRBIT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tylko pytanie odnosnie aluminiowych kol o ktorych tu piszecie  8O  bedny to byly ale o kolach to w zyciu nie slyszalem....

:mrgreen:

 

MOC - dobrze wisz o czym piszą, a teraz łapiesz ich za słówka

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj widziałem następującą Emkę

 

Nie była sprowadzana w ostatnim czasie ze wschodu tylko stała gdzieś w szopie. Niestety ktos kiedyś zaczął przerabiać ją na choppera 8O więc została z niej tylko rama i dyfer :)

 

Ma polski dowód rejestracyjny, kupiona była gdzieś w Polsce "ze stodoły" i rejestrowana na podstawie starego dowodu. Jej rok produkcji 1960, ale najciekawsze jest to, że ma trzycyfrowe numery ramy i silnika. Przyznam się, że z czymś takim spotkałem się po raz pierwszy. Może to był jeden z pierwszych egzemplarzy z Kijowa :?: :roll: Sam nie wiem co o tym mysleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot blac dobra skladanka..widzialem kiedys te zdjecia ale za cholere z tematem nie skojarzylem ich...az do teraz.

tzw ``firmowy skladak `` :mrgreen: :mrgreen:

pozdr.

 

[ Dopisane: 09-02-2006, 03:43 ]

http://ural.hu/www/gallery.php?album=235

 

cos podobnego . nie wiem czy firma czy zlepiany ale jest sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

odswiezam temat-

 

potrebuje zdjec siedzenia tzn pestki :) (najstarszy typ)

ja po prawie 3h szukania sie poddaje..

(prosze mniej jednak by zdj bylo w miare ok :biggrin: )

 

btw- wie ktos z was cos o siedzeniach z faktura tych wiekszych pesteczek/listkow? mam bol do glowy..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-zawsze mozna pytac

..jak cos to ciebie do muru przycisne :crossy:

 

btw- ze stacyjkami juz temat troche przerobilam :)

 

Goska

 

opanować tematu starych emek nie da sie za pomoca katalogów

a ja sie nie dam przycisnać do muru - jestem twardy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat-

 

potrebuje zdjec siedzenia tzn pestki :) (najstarszy typ)

ja po prawie 3h szukania sie poddaje..

(prosze mniej jednak by zdj bylo w miare ok :) )

 

btw- wie ktos z was cos o siedzeniach z faktura tych wiekszych pesteczek/listkow? mam bol do glowy..

 

Goska

 

dokładnych dat zmian w lampach Ci nie podam bo nie chce mi się szukać ,a swoją wojskową Biblię w języku rosyjskim z fotkami sprzedałem rok temu pewnemu fanatykowi ( teraz żałuję bo było tam dosłownie wszystko opisane rok po roku i z miejscem produkcji ) ale po krótce :

 

Najważniejsza zmiana dotyczyła szkła i odblasku reflektora , zmiana z płytkiego na glębsze co spowodowało ,że lampa świecila bardziej na boki i oświetlała szerszy pas jezdni . Spowodowało to zmianę głębokości "rafki" chyba o ok 3 mm . W lampie zmieniono mechanizm zmiany świateł długie/krótkie z takiego "blaszkowego" na mechanizm znany nam obecnie i dostępny na bazarach . Sama stacyjka zmieniła się nieznacznie , najbardziej zmienił się kluczyk z wzoru Bosh na "radziecki " . Wspomnieć trzeba też o szkle lampy z tzw "soczewką" ale nie mam pewności czy było one stosowane jako zamiennik czy jako seryjna część latarni .

Osobną kwestią jest sam licznik który przeszedł drobne modyfikacje .Najważniejsza z nich to Okm umieszczone na górze , po zmianie na nowszy typ nie odbiegający od tych nam znanych reszta modyfikacji nie jest zauważalna bez rozebrania licznika i nie ma praktycznego znaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...