Skocz do zawartości

Słowenia na lato


qgel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ja też bym chętnie tam pojechał, kraj fajny klimat spoko, widoki pierwsza klasa, można by też o wegry zahaczyć, najdogodniejszy termin to połowa września, początek października, jest to przełamanie sezonu, ruch troszke mniejszy a i ceny o około 1/3 niższe niż w sezonie. Pod koniec października zaczyna sie znowu zlot bydła ale na zimowe szleństwa. Pozatym wbrew pozorom mają tam świetne drogi i nawet po jesiennym deszczyku są o wiele bezpieczniejsze niż nasze gorskie w lecie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdogodniejszy termin to połowa września, początek października

spoko można już po sierpniu ze względu na koniec wakacjii w całej europie i masz większe szanse że nasza piękna aura nie odprowadzi cie deszczem do granicy

Pozatym wbrew pozorom mają tam świetne drogi

wbrew jakim pozorom.........przeca to nie kazachstan,w słowenii drogi są miodzio i porównywanie ich do naszych jest co najmniej nie na miejscu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly11 popieram Cie !, okreslenie wbrew pozorom mozna by użyc okreslenia co do Rosji, ale tam sie co prawda nie zdziwilem, drogi maja fatalne. Musiamy sobie zdać sprawe ze drogi mamy tragiczne, wyobrazcie sobie ze nawet poczulem ulge jezdząc po Litewskich czy Estońskich drogach. Co do Słowenii to wiem ze jest to kraj w miare bogaty, produkt krajowy na 1 mieszkańca maja ponad 2x wiekszy niz w Polsce stojac na poziomie mniej wiecej Grecji czy Portugalji co za tym idzi, wieksze koszta za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Pozatym wbrew pozorom mają tam świetne drogi

 

wbrew jakim pozorom.........przeca to nie kazachstan,w słowenii drogi są miodzio i porównywanie ich do naszych jest co najmniej nie na miejscu

 

Użyłem takiego stwierdzenia ponieważ kilkakrotnie spotkałem sie ze stwierdzeniem, że Slówenia to dziura zabita dechami. Duża część Polaków myśląc o Słwoweni ma przed oczami obraz Jugsławi zniszczonej przez wojne i lepianki stojące na zgoczu gór.

Absolutnie sie zgadzam , z tym że Słowenia w wielu przypadkach przewyższa Polskę pod względem rozwojówym.

Co do infrastruktóry, mają niewiele dróg (kraj 14 razy mniejszy od Polski), ale o nie dbają. Także bazy noclegowe są o wiele lepiej rozbudowane od polskich, przy każdej wiekszej wiosce i stacji paliw są campingi z bierzącą wodą i przysznicami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wstepnie byśmy już coś zaplanowali - tylko oczywiście termin i zdolności finansowe trzeba by okreslić ;)

moim zdaniem 10 dni starczy (tylko że moim savage przelotowa nie przekroczy 100 km/h :D

 

PS>

 

O Czarnogórę warto by chyba zahaczyć ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w słoweni 2 lata temu przepiękny kraj ( mała i biedniejsza szwajcaria) waluta to TOLARY ale wszedzie przyjmują ojro ,ceny podobne do chorwacji niekiedy nawyt wyższe ,nocleg na p.kw. ok 15-20e/os ale ja byłem w sierpniu (urlopy makaronów) polecam wam Krańską Gore i Planice (tam jest ten mamut co Małysz zawsze wszystkim dopie***ł) Krańska Gora była kandydatem do olimpiady zimowej razem z zakopanem ,jest na co popatrzec i jest gdzie posmigac,niewątpliwie wielką zaletą jest odległosc 650-700km spokojnie na raz sie machnie!Paliwo ok 4zł . a ludzie ? ..... jacys dziwni ...moze miałem pecha ,ale 2 razy trafiłem na totalnych buców !!! ale to był sierpien (zmęczenie od makaronów) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje S16, Slowency sa jacys dziwni. Bylem tam w zeszlym roku w polowie wrzesnia moja puszka (nie mialem jeszcze wtedy motoru) w rejonie Bledu. Jak ktos by juz sie tam znalazl to koniecznie polecam: Blaca i Sawica sa piekne. Niedaleko jest tez Predjama - warownia wykuta w zboczu skalnym. Cos pieknego! Sa mili i goscinni ale jacys austriacko -chyba- po prostu zimni. Ceny troche wysokie, ale serwis turystyczny na najwyzszym poziomie. Piekne drogi i piekne krajobrazy. No coz nic tylko czekac do wiosny i heja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rejonie Bledu

Ładny ten bled zwłaszcza to jeziorko z klasztorem(jest na wysepce)

co do noclegów to jesli wybieracie sie np. na majówke ,to zarezerwójcie sobie cos przez net albo poprostu przez inf.turystyczną bo jazda od domu do domu i łamanie jezyka z miejscowymi jest męczące i szkoda na to czasu!!! oj tez bym sie wybrał,ale chyba nie dam rady w tym roku (córeczka ma pierwszenstwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...