Skocz do zawartości

Lakierowanie motocykla.


GaCek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filozof o gustach sie nie dyskutuje' date=' ale skad u licha wytrzasnales taki nijaki kolor....

:mrgreen:[/quote']

 

Jaki nijaki? :P Co ja się namęczyłem żeby z wielkiej księgi kolorów w lakierniczym wybrać jakiś kolor. Jeszcze mnie kusił wypłowiały seledynowy albo jakiś odcień szarości... Ale w końcu wygrała zieleń w półmacie...

Jak już gość składał kolor do kupy, mądry komputer oznajmił mu że w ten kolor były malowane tylko jedne samochody. Trabanty... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!

jestem nowym na tym forum..Kupiłem nie dawno motor ktory jest przerobiony streata. Juz mam czesci i chce go przerobic na normalnego. ale do tego jest pomalowanie całego motoru wszystkie owiewki i bak. Powiedzcie mi na jaki kolor mam pomalowac???myslalem ze na zolty.a ile mnie to bedzie kosztowało???? :banghead: :buttrock: aha i mam zdzierac farbe z owiewek???chyba dam do lakiernika.. a tak ile zabierze za robote???/dziex i Pozdro....zdjecia motorku na e-maila..bo tu nie wiem jak mam wsadzic zdjecia..

Edytowane przez blades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrobić jakiś oddzielny dział o lakierowaniu ?

 

Jaki pistolet zakupić na początek? chciałbym sie troszkę pobawić w lakierowanie :buttrock: moglby ktoś coś wskazać np. na allegro?

Edytowane przez nufry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym polakierować owieki w mojej Gilerze. Coś w rodzaju kabiny lakierniczej posiadam, ale bez wyciągu, czy jest on konieczny? Jaki rozcieńczalnik stosować? W jakich proporcjach? Jakie ciśnienie powinienem utrzymać? Dodam, że zakupiłem już lakier akrylowy z utwardzaczem. Potrzebne są do tego jakieś plastyfikatory? Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytac w sklepie gdzie kupowalas farbe badz przeczytac na opakowaniu jaki rozcienczalnik jest zalecany. Odnosnie cisnienia, to ja stosowalem okolo 5 bar, ale to juz musisz dobrac sobie do pistoletu i rozpylajacych dysz jak i wlasnych umiejetnosci i tego przy jakim bedzie ci najladniej sie malowalo. Nie maluj od razu najpierw przetestuj na jakims detalu i sprawdz przy jakich parametrach uzyskasz najladniejszy efekt...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Czy jest ktoś tutaj kto pomógł by mi odnośnie lakierowania? Na lakierowanko.pl nie wiem jak założyć nowy temat więc zwracam się tutaj.

Używaj szukajki, potem czytaj istniejące tematy a później zadaj konkretne pytanie bo w zasadzie nie wiadomo na czym ma ta pomoc polegać.

Przeczytaj od początku temat.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używaj szukajki, potem czytaj istniejące tematy a później zadaj konkretne pytanie bo w zasadzie nie wiadomo na czym ma ta pomoc polegać.

Przeczytaj od początku temat.

No to ten no, czy na zmatowany akryl papierem p800 moge położyć baze lub akryl bez podkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...