Skocz do zawartości

Prosze o poradę!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napisze że bardzo dziękuję osob które mi pomoga w podjęciu decyzji!

 

Zaczne od tego że zaczynałem jazde o komarka, simson potem ETZ 250. Na kursie kilka tych godzinek na 500 i na tym koniec.

 

ponieważ moim marzeniem było zawsze mieć motor a teraz mam okazje go kupić tylko nie bardzo wiem jaki byłby dla mnie najlepszy!

waham sie pomiędzy taki modelami

1)yamaha fz6 2005

2)kawasaki ER 6f 2006

3)suzuki gsr 600 2006

4)honda cb 600f hornet 2005

5)suzuki gs500f k4

 

czytałem trochę i wedłgu mojej obecnje wiedzy najlepszym wyborem bedzie numer 5 suzuki gs500f k4 , które można kupić za 17,900 w salonie.

 

http://www.suzuki.pl/moto/moto2/pakietgratis.html

 

oczywiście mówie o motorach nowych!!

czy mój wybór jest dobry. szukam motoru nie typowo sportowego ścigacza ale takiego sportowo turystycznego mierze 183cm i waże 70kg ale to chyba nie ma znaczenia. najbardziej podoba mi sie suzuki gsr 600 model 2006 jest extra ale niewiem czy dam sobie rade z taka maszyna ona ma 100km a suzuki gs500f ma 40-50km to az dwa razy mniej??? jeszcze raz dziekuje za pomoc pozdrawiam serdecznie tra

czekam też na różne sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To morze i ja wtrące swoje 3 grosze .... jak troche sie rozjeździłeś na wcześniejszych sprzętach, to GS moze sie szybko znudzic zwłaszcza do turystyki (Ja posiadam XJte i przyznam ze w 2 osoby + bagaz jest juz stanowczo za slaba). Wiec tez jestem za tym, bys jak tylko masz mozliwosc spelnial marzenia :) I tylko caly czas pamietal o sprawdzaniu poziomu oleju... tego w glowie... zwlaszcza jak jedziesz za kims i Cie odchodzi przy wyjsciu z winkla... ( nawet XJta potrafi zrobic powerslide'a wiec trzeba sie pilnowac :) ).

Pozdrawiam i zycze tyle samo powrotow co wyjazdow, oraz dobrego asfaltu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głową Panowie z Głowa ;P

Najlepiej przysiąść sie do sprzęta, może nawet udało by sie wynegocjować jazdę próbna :) Jeżeli motocykl ma służyć do turystyki, to musi być wygodny :) Jeżeli do turystyki z pasazerem, o tym też trzeba pomysleć, żeby sie później nie zatrzymywac co 100km z powodu marudzącego plecaczka :) I żeby nie męczyć sie na zakrętach... Owiewka też jest ważna, ale można sie przyzwyczaic bez, albo dokupic szybę akcesoryjną... Jednak żadne rady nie zastąpią bezpośredniej konfrontacji z wymarzoną maszyna :) Kwestia również ceny, zerwisu i wyposażenia :(

Mam nadzieje,ze coś pomogłem, a nie zamotałem jeszcze ;P

Ciasnych winkielków życzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chlopy pomocy mam metlik w głowie

 

staneło na tym że albo kupie suzuu gsr 600 albo yamaha fz6 koszt 29tys

oba maja po 100KM

 

 

ale kilka osob mi powiedziało że 100KM na początek to za dużo stanowczo

 

powiedzało kuić kawasaki ER5 albo suzuki gs500F k4 oba kosztuja około 17tys! i co zrobić??

 

na dodatek fajny jest tez suzuki SV650S koszt 25,5tys wiec jak mam kupić to to juz dołoze 5tys i kupie ktorych z nowych modeli 2006!

 

co warto kupić? wybrac z jeden model z 100KM czy kupić najpierw er5 albo gs500f a potem zmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno motocykla to dla wiekszosci z nas ogromny wydatek. I tu mam na mysli bardzo ogromny i dlatego czesto jezdzimy na takim sprzecie na jaki mamy kase. Dlatego jesli masz kase by kupic GSR-a to kupuj i sie nie zastanawiaj nad problemem 100KM. Jesli jednak masz kase by kupic teraz GS500F a za rok/dwa GSR-a to bierz GS-a.

Ja sam jezdze na starszej wersji GS500E i wiem ze motocykl to bardzo przyjemny, dajacy ogromna frajde z jazdy itd. Napewno nie pozalujesz jesli go kupisz. Ale jesli bardziej podoba ci sie GSR a kase masz tylko na jeden to bierz GSR-a. Jednak kwestia wygladu w przypadku pierwszego moto jest najwazniejsza. Nigdy nie wiesz czy za rok nie stwierdzisz ze chcesz jezdzic DragStarem :)

 

Pozdrawiam i zycze udanych zakupow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym radził FZ6, przy czym raczej Fazera, czyli z owiewką. Ja się na coś takiego zdecydowałem po dłuższych badaniach tej kwestii... po czym kupiłem TDM, bo tak wyszło :mrgreen:

Najrozsądniej byłoby kupić nieźle używaną GS, pojeździć sezon, a na następny kupić sobie już FZ, albo jak się uprzesz GSR.

Tylko kto powiedział, że trzeba robić rzeczy rozsądne :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...