Skocz do zawartości

Cieknie z pompy wody !


baqoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

eh... nie miała baba kłopotu, to motocykl chłodzony cieczą kupiła :roll:

 

...dziś podjechałam odwiedzić dryndy i zauważyłam pod CBR niby niewinną malutką kałużę (co ciekawe o kolorze raczej wody, niż płynu chłodniczego) - jakby ktoś zostawił ślad buta w śniegu i ten śnieg się rozpuścił, ale... zadziwiło mnie to, że na oponach samochodu obok śnieg się nie topił (garaż nie jest ogrzewany). Rozpoczęłam więc z tatą śledztwo... nie udało się niestety zdjąć owiewek (przez jedną dziwnościową śrubkę, której nie mieliśmy czym odkręcić :D ) i zobaczyć dokładnie co się dzieje, ale odkryliśmy, że cieknie z okolic pompy... zrobiłam więc po omacku kilka fotek od dołu i oto jedna z nich:

 

img0627a4dl.jpg

 

...czy to znaczy, że mam szukać nowej (używanej?) pompy :?: ;( ...czy może jest szansa, że gdy się ociepli (przypominam, że motocykl stoi w nieogrzewanym garażu) wszystko wróci do normy i przestanie ciec :?:

 

 

pomocy :!: buuuu ;(

 

Aguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie jak cieklo z tego otworu to wymienilem uszczelki pompy koszt 80 zl ale w *ondzie :D to pewnie cala pompa do wymiany :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy może jest szansa' date=' że gdy się ociepli (przypominam, że motocykl stoi w nieogrzewanym garażu) wszystko wróci do normy i przestanie ciec [/quote']

nie ma takiej szansy.

Pompa jest do wymiany :? wyraźnie cieknie z reperaturki na tym zdjęciu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszkodzenia uszczelniaczy często zdarzają się po zimie, gdy w garażu jest zimno guma twardnieje przykleja się do nieprzemieszczanych się przez długi czas elementów, a po nagłym ruszeniu pęka. Jeszcze gorzej jest gdy w układzie chłodzenie nie ma cieczy chłodzącej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryliśmy' date=' że cieknie z okolic pompy... zrobiłam więc po omacku kilka fotek od dołu i oto jedna z nich:[/quote']

 

Mnie osobiscie sie wydaje że zdjecie przedstawia termostat wodny :D

I jestem wiecej niż pewien :lol:

Bo rozbieralem to pieronstwo w swojej cb500 ,bo tez lalo sie jak z kaczej du*u .

Pompa jest do wymiany wyraźnie cieknie z reperaturki na tym zdjęciu

 

To raczej nie pompa jest do wymiany ,tylko gumowy uszczelniacz termostatu,acz kolwiek po zdjeciu można takze wywnioskować że mozliwe że cieknie takze z weża .

Gdzie ty tam widzisz reparaturke :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryliśmy' date=' że cieknie z okolic pompy... zrobiłam więc po omacku kilka fotek od dołu i oto jedna z nich:[/quote']

 

Mnie osobiscie sie wydaje że zdjecie przedstawia termostat wodny :D

I jestem wiecej niż pewien :lol:

Bo rozbieralem to pieronstwo w swojej cb500 ' date='bo tez lalo sie jak z kaczej du*u .

Pompa jest do wymiany wyraźnie cieknie z reperaturki na tym zdjęciu

 

To raczej nie pompa jest do wymiany ,tylko gumowy uszczelniacz termostatu,acz kolwiek po zdjeciu można takze wywnioskować że mozliwe że cieknie takze z weża .

Gdzie ty tam widzisz reparaturke :?:

 

Od kiedy termostat ma osłonę wałka i otwór w tej osłonie ? To na sto procent jest pompa cieczy chłodzącej. Pozatym z rozmowy tel. dowiedziałem się, że znajduje się toto po lewej stronie na dole silnika. Fakt, w okolicahc węża wudać nalot, ale to dość częste nawet podczas normalnej eksploatacji. Wyraźnie widać, że cieknie z otworu...

 

[ Dopisane: Poniedziałek 13 Luty, 2006 ]

Pozatym, to co powiedział Idaho (zresztą zgodne z moimi dotychczasowymi poglądami) potwierdza, że warto w zimie odpalać moto - wszelkie uszczelniacze będą miały okazję trochę popracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...