Skocz do zawartości

Actevo SAE 10W40 do s. biegów - odpowiedni?


nsr125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie - czy w/w olej będzie odpowiedni do skrzyni biegów/przekładni w NSR125? Mam pewne wątpliwości, gdyż na butelce tego oleju jest napisane: "Olej przeznaczony do 4-suwowych silników motocyklowych", ale również jest napisane: "zapewnia dobre smarowanie mokrych sprzęgieł i przekłani" (v jakoś tak). Tak więc, czy mogę go śmiało wlać, czy też zastosować jakiś inny? Jeśli tak - to jaki?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest za rzadki olej i nie nadaje się do skrzyni. To jest olej do cztrerosuwów (jeden olej smaruje skrzynie, sprzęgło i silnik) a NSR to dwusów, więc masz tylko olej do skrzyni i sprzęgła. Typowe oleje do skrzyni to 80 W 90.

 

[ Dopisane: 04-01-2006, 18:50 ]

Ja zawsze lałem ELFa 80 W 90 do przekładni i był OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc masz tylko olej do skrzyni i sprzęgła. Typowe oleje do skrzyni to 80 W 90.

Oleje o tej gęstości chyba nie nadają sie do sprzegieł mokrych. Tak pisze na opisie. Sam mam ten i własnie zastanawiam się czy go wymienić. Możesz napisać czy miałes jakies przygody ze sprzegłem ? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszm a na zimnym silniku nie ciągnie Ci sprzęgło ?

 

 

Właśnie o dziwo nie ciągnęło, pomimo tak dużej gęstości oleju.

 

nsr125: najlepiej zobacz sobie jakiej gęstości olej zaleca producent do Twojej Hondy i wszystko będzie jasne :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej o gestosci 80w90 ma zastosowanie tylko do przekladni a nie do sprzegla jest duza szansa ze przekladki beda sie sklejac i sprzeglo bedzie ciagnac na takim oleju ale moze byc ok, tego castrola actevo mozesz nalac bez problemu do 2t nawet jak wezmiesz serwisowke do jakiegokolwiek 2t zalecany jest olejj do skrzyni 10w30 lub 10w40 klasy SE np motul transoil specjaly do przekladni i sprzegla mokrego ma lepkkosc 10w40 a wiec jakikolwiek olej do motorow 4t bedzie pasowal do skrzyni co innego samochodowe maja za duzo czynni9kow zmniejszajacych tarcie co moze sie objawiac poslizgiem sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak jabylem kupic olej to kolesm i powiedzial ze 80W90 nie jest przeznaczonych do silnikow ze sprzeglem mokrym i powiedzial ze sprzeglo sie po chwili zatrze. Kupilem wiec 10W40 i trzeba bedzie go sprawdzic. Generalnie lepiej kupic 10W40 bo masz pewnosc ze silnik przezyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...