Skocz do zawartości

jak dobrze kupic motor zima?


Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic suzuki gsx f 600, z 89 roku, wczoraj bylem go ogladac, na poczatku nie chcial odpalic :/ (podobno nie odpalany 2 miesiace, co jest w 99,9% prawda, a na 100% nie odpalany w dniu ogledzin) koles zalozyl przy mnie nowe swiece (tamte sie zalaly i w ogole) , po tym odpali od 1 zakrecenia, silnik chodzi ladnie (nie grzechotka) no i ogolnie podoba mi sie (ale nie jestem napalony, choc z trudem mi to przychodzi)

Wymienione : zestaw napedowy, opona tył, i akumulator.

cena dosc okazyjna bo 4500 (na sile szukam w tym podpuchy, bo nie lubie napalac sie niska cena)

 

jest tylko jeden feler, jak kazdy widzi co jest za oknem, wiec o jezdzie probnej nie ma mowy :P

 

wiec mam pytanie do starszych stażem czy kupowaliscie motory zima i jak je ogladaliscie?, tzn na co zwrocic uwage kupujac motor bez mozliwosci jazdy probnej?

 

ps

mam nadzieje ze snieg ten stopnieje choc troche zeby móc sie ciut przejechac, choc o wchodzeniu w zakrety z normalna predkoscia i tak nie ma mowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja kupowałem moto podobnie całkiem niedawno :P Tu nie chodzi o to, zeby było +15 stopni i sprawdzić czy maszyna idzie obiecane 200km/h i czy da się zamykać oponkę w zakręcie. Chodzi o mały kawałeczek suchej drogi, żeby się powolutku przejechać i zobaczyć czy moto nie sciaga i czy hamulce graja tak jak powinny, czy z silnika nie dochądzą jakieś niepokojace stuki no i czy ze skrzynką jest wszystko oki...Najwrazliwsze za zwyczaj są w motocyklach dwójki także, odkreć na dwójce gaz ostro a później odpuść manetke...Przy okazji po krótkiej przejażdzce zobaczysz czy silnik nigdzie się nie spocił...A nasze zimy sa jakie są, także dzisiaj jest po kolana sniegu, jutro chlapa, a po jutrze suchutka droga :D Takze wybierz dobry moment, podjedź jeszcze raz, przejedź sie kawałek i bedzie już wiele jasniej. Oczywiscie wszystkiego niegdy sie nie dowiesz...To taka wstepna instrukcja :)

 

Także powodzenia w zakupie i pochwal sie jak już maszynka bedzie stała w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro wyjezdzam na 10 dni i po powrocie mam nadzieje ze nie bedzie juz tyle tego cholerstwa lezalo na drodze :mrgreen: wiec mam 10 dni na ochloniecie i przemyslenie, a po powrocie obczaje to znowu

 

ps

a przejmowac sie mocno tym ze nie chcial odpalic a na nowych bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się tym nie przejmuj... Jak są swiece zjaechane to własnie tak to wygląda...Zajechane swiece szczególnie wychodzą własnie zima bo moto wtedy ciezko pali...Na pocieszenie powiem Ci tylko tyle, ze moje roczne moto jak przyjechłaem je ogladać tez nie bardzo kwapiło się do zapalenia bo było wczesniej(parę dni temu) odpalane dla innego kupca i zaraz zgaszone, a w ten sposób starsznie zajeżdza sie swieczki. Takze jeśli po wymiane moto zapaliło od pierwszego to jest oki :P Zresztą zobaczysz jak teraz pali na nowych swieczkach jak pojedziesz jeszcze raz ją oglądać. Ale nie zrażaj sie bo nei zawsze moto w zimie pali rewelacyjnie...może troszkę pokichac, poparskać ale zapalić powinno...

 

Powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dogadaj się z gościem żęby Ci przetrzymał sprzeta aż trochę śnieg zejdzie , chociaż na tyle żeby był kawalek suchego asfaltu Powiedz mu żę jesteś poważnie zainteresowany itd. Jeśli jest normalny to Ci przetrzyma te kilka dni. Ja tam bym poczekał na suchą nawierzchnię żeby kawałek się przejechać. Wiele może Ci sprzęt powiedzieć po takej rundce :P Po co masz póżniej pluć sobie w brode .

 

PS. Apropos sprzeta to silniki a szczególnie skrzynie w tych sprzetach są bardzo wytrzymałe . Dobry olejak z dobrą skrzynią . Moich dwóch kolegów ma gsx-f-y te starsze własnie to bardzo chwalą (bazawaryjnie zaliczają sezony) w którymś nr. Swiata motocykli jest opisany ten sprzęt po 80 tysiącach km . Kolesie którzy rozbierali skrzynie (podczas tego testu) po takim przebiegu ocenili praktycznie ZERO zużycia elementów skrzyni biegów . Fakt że sprzet miał jednego własciciela który dbał o wymiany i przeglady , ale mimo wszystko to świadczy o duuużej trwałości tych motocykli .Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przejazdzki nie kupie :P z reszta tak jak pisalem wyjezdzam na narty i licze ze bedzie juz sucho na drogach

 

ps

nie wiem jak u was, ale u mnie pada juz deszcz a to co spadlo przez 2 dni juz sobie plynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko płynie (północna Polska). Czekam na swoje moto bo w połowie stycznia ma przyjechać do mnie w busie z Anglji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: też bym się ucieszył na jakiś kawałek suchego asfaltu :lol: odpalił swoją nową zabawkę i przetestował jak jeździ :P :D :)

 

PS. Aha (myslę , że mogę się pochwalić :) ) to bedzie też jeden z rodziny olejaków GSF 600 S Bandit 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem już drugi motocykl bez odbycia jazdy próbnej z powodu warunków pogodowych. Z FZ nie było większego problemu, gdyż ma centralkę, dzięki której łatwo można sprawdzić wszelkie luzy (wahacz, dźwignia, koła, główka ramy) oraz można sprawdzić czy wszystkie biegi chodzą bez problemu. Z TRXem nie było tak różowo, co prawda podstawiliśmy stojak pod tylny wahacz i sprawdziliśmy biegi, ale niemożliwe jest sprawdzenie luzów na dźwigni i wahaczu gdy jest podparty. Jedno co mnie pociesza, to fakt iż motocykl został wyprodukowany w 98r a jego ogólny stan (wytarcia lakieru, dźwigienek, podnóżków) wskazuje na rzetelność przebiegu po którym wiele nie powinno się wydarzyć.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no juz wrocilem z nart ;) ale pogoda dalej uniemożliwia sprawdzenie podczas jazdy :D

 

IGŁA napisałeś, ze zaznaczyles brak jazdy próbnej na umowie, co to w teorii daje ? (rozumiem ze mozna sie tym podeprzec przy ew roszczeniach co do stanu motocykla, typu wady ukryte itd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...