Skocz do zawartości

Świece...świeczki.. świeczuszki :)


Rekomendowane odpowiedzi

do gs500e  

 

sygnaturka świec: DPR8EA-9

 

Bosch'owski zamiennik to świeca XR 5 DC (nr kat. 0.242.145.500)

Cena w sklepie motoryzacyjnym ok. 12,50 za sztukę. Porównywalna cena, wiec cena z Allegro to żadna rewelacja. Trzeba tylko sprawdzić i ewentualnie ustawić odstęp elektrod zgodnie z danymi serwis. motocykla (Bosch ma 0.6mm)

 

PZDR.

 

czyli bosha są lepsze od ngk, ze warto go wziąć?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sam nie iwem co mam myslec o swiecach. KUpilem RG ze swieca "iskra" i chodzilo ale postanowilem zmienic na NGK. Kupilem odpowiednia zamontowalem i ... lipa. Iskra na ngk o wiele gorsza wiec wsadzilem z porotem Iskre i hulam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bosha są lepsze od ngk, ze warto go wziąć?

 

nie posunę się tu do stwierdzenia czy są lepsze... stwierdzam że nie są gorsze! Ja jeżdzę i jest ok. NKG po zalaniu trafiły na śmietnik.

W końcu BMW jeździ fabrycznie na Bosch'u i raczej trudno zarzucić, że sa to złe lub awaryjne motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A japonskie jezdza na NGK i moze samotocyklami awaryjnymi?

 

Halo! Kwestią podstawową nie było, czy japończyki sie pierdzielą, tylko skąd wzięłą się zła opinia o świecach Bosch?

..skoro wychodzi że NGK pierdzielą się tak samo lub bardziej, tudzież Bosch nie jest wcale gorszy od NGK!

 

Ostatnio jakiś "oświecony" powiedział mi, że NGK ma najdłuższą tradycję w produkcji świec i jeździ na nich Ferrari! No rozwalił mnie! :)

Pomijając fakt, że to Bosch wymyślił świecę zapłonową (bodajże w 1906r. kiedy NKG nawet nie srało jeszcze w pieluchy), to z kwestia która firma czyje świece wkręca jest kwestia polityczną. Bo najczęsciej jest tak, że do części modeli "idzie" Bosch a do części NGK, żeby nie byc uzależnionym od jednego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh byłem dziś na zakupach :)...

 

w salonie suzuki własnie im sie skonczyły swiece do mojej zabawki(a chcieli 14zł/szt) za rzeczone wyzej ngk.

 

za to okazało się,że w larssonie mieli(mimo ze na stronce pisze ze nie ma- tj nie pisze ,że są ;):P:P ), na dodatek po 12,70 hihi...

 

mam nadzieję,ze to nie podróby :>

 

przy okazji pytanko,może i głupie,ale wole zapytać i wyjsc na gupka niż coś zmarnowac- czy sa przeciwskazania żebym teraz zmienił świece? czy czekać do wiosny? (ja z tych co co tydzien-dwa odpalają :P )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...