Skocz do zawartości

świece w cebrze F3


nr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie. Jak najłatwiej sie do nich dobrać? Zdejmować zbiornik i cały airbox? Czy jest moze na to jakis patent? Jedną juz wykręciłem (ta najlatwiejsza niestety).

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu zbiornika i airboxu należy poluzować świece a później dopasowć sobie ok. 30 cm węża gumowego pasującego ciasno na izolator świecy. Patent pozwalający na wykręcenie starej i wkręcenie noewj świecy w głębokiej studni CBRa. Innych sposobów nie znam.

Większy problem jest w F4 bo trzeba bardzo uważać na cewki zapłonowe.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj sie za to zabrałem, zdjąłem zbiornik, airbox i aby wyjąć sam dolot do airboxu musiałbym zdejmowac chłodnice. Troche sie wqrwiłem i pokombinowałem bez wyjmowania tego dolotu... Okazuje sie, ze mozna spokojnie wykręcic te swiece bez demontowania czego kolwiek! To tak dla tych, co beda to robili w przyszłosci. Wziąłem nasadke do świec - 16, przegub i przetyczke. Włożyłem kazdy element odzdzielnie do kazdej "studni" zmontowałem ten zestaw juz w "studni" i odkreciłem kolejne swiece... Nastepnie, dzieki patentowi z gumowym wezem (dzieki) wyjałem je bez problemu. Jedyne co musiałem zrobic, to odkrecic 4 sruby od tych "kratek" w owiewkach.

 

Morał jest taki, ze nie taki diabel straszny, jak go malują. Po wqrwie związanym z demontażem zbiornika i airboxu (nie potrzebnie) troche mi przeszlo, bo pomyslalem, ze w takim razie pobawie sie troche gaznikami - nie ma tego zlego....

 

pozdro i szczesliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...