Skocz do zawartości

Kurtka, buty, rekawice - dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

NIe mówiłbym że npo. rękawice są ważniejsze od butów!!! Według mnie ( i chyba nie tylk mnie ) te wszystkie rzeczy są bardzo ważne!!! Np. jak jedziesz sobie drogą spokojnie i uderzy do ciebie auto w bok i jak nie masz butów to może ci uszkodzic noge bardzo poważnie, a tak jak masz te buty to te obrażenia są znacznie mniejsze..., tak samo jak jedziesz w spodniach DŻinsowych to gdy zaliczysz szlifa to one ci się przedrą i będziesz miał przypalony choćby tyłek, mój kumpel raz na crrosie przeleciał jak jechał na gumie i miał spodnie dżinsowe i miał całe ośladki zdarte :/:/ ( nie jest to za fajny widok :/!) Więc moim skromnym zdaniem wszystkie części ubioru są bardzo ważne, a co do Twoich rękawic to znajdziesz na allegro nowe za tą kwote ( ja mam rękawiczki BUSE i są bardzo wygodne )

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na www.moto-akcesoria.pl jest wybór rękawic za 99 zł. osobiście uważam, że za te pieniądze da się kupić naprawdę fajne. sam używam

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....&products_id=81

i bardzo je sobie chwalę. po sezonie jeżdżenia mają co prawda lekkie (naprawdę minimalne) prucie, ale poza tym luz. no i gdy zbliżała się zima, to marzłem strasznie :buttrock: nie wiem jak w tej kwestii spisują się inne.

powiedzmy, że polecam je na wiosnę i jesień, latem, to tylko na chłodniejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na www.moto-akcesoria.pl jest wybór rękawic za 99 zł. osobiście uważam, że za te pieniądze da się kupić naprawdę fajne. sam używam

 

i np takie http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....&products_id=81

teraz kosztują 129>99, a przed tą promocją było 129>89 :lol:

 

trzeba uważać na te promocje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....&products_id=81

i bardzo je sobie chwalę. po sezonie jeżdżenia mają co prawda lekkie (naprawdę minimalne)

Mam takie na zimne dni i uwazam, ze nie sa za ciekawe. Ich glowna zaleta jest to, ze sa tanie (ja dalem 17 euro) i cieple. Niestety, podszewka slabo wykonczona i malo wygodna. Same rekawice sa grube, przez co srednio sie czuje w nich przelaczniki (trzeba sie przyzwyczaic). W zwiazku z gruboscia w lapki jest cieplo, jednak ma to tez swoje wady - nie wyobrazam sobie jazdy w tych rekawicach w temp. powyzej 15 st. Po prostu strasznie sie w nich dlonie poca. A, no i dla mnie najwieksza wada: rekawice nie "oddychaja". Po raptem dwoch miesiacach jazdy te rekawiczki smierdza mi tak okrutnie, jak zadne inne ktore wczesniej mialem, nawet po roku-dwoch uzytkowania. Fetor jak z murzynskiej chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też spytam co polecacie? Planuje zakup Suzki SV.W większości do latania po mieście i krótkich wypadów za miasto.Do tego fajnie było by latać chociaż od marca do końca października.

Tak więc pytanie: -co no plecy i nogi?(tex'y czy skóra [która mi sie bardziej podoba-np 2 cz. kombinezon skórzany)

-jakie rękawice (sport czy turystyczne)

-jakie buty (pw.)

Kask mam już upatrzony i decyzji nie zmienie :Airoh SV55

 

Ostatnie pytanie:czy w 600 euro w louis'ie da rade wszystko kupić (poza kaskiem oczywiście)?

Pozdrawiam.

 

P.S.Ale znowu skóra zimniejsza a i jak wypadnie mi raz w sezonie wypad na 700km to też chyba skórka przegra z tex'em:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-co no plecy i nogi?(tex'y czy skóra [która mi sie bardziej podoba-np 2 cz. kombinezon skórzany)

To zalezy' date=' czy bardziej lubisz Wielkanoc czy Boze Narodzenie. Ja bym bral skore.

-jakie rękawice (sport czy turystyczne)

Sportowe bezpieczniejsze

-jakie buty (pw.)

j.w.

Ostatnie pytanie:czy w 600 euro w louis'ie da rade wszystko kupić (poza kaskiem oczywiście)?

Letkim dydem. Za 600 euro ja bym bral:

- buty Sidi B-One (tansze) albo B-two (ok. 190 EUR). Udany kompromis miedzy wygoda a bezpieczenstwem

- rekawice Vanucci Chalenger (80 EUR)

- za reszte kombinezon (jaki sie podoba), kominiarke i pas nerkowy.

 

Proste :) Sciagnij sobie ze strony www.louis.de nowy katalog i popatrz co ci sie podoba. Nikt ci nie pomoze, poki sam nie bedziesz mial chociaz troche sprecyzowanych gustow. Gotowke masz odpowiednia, wiec bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki.Katalog już mam-sęk w tym,że nie bardzo orientuje się jak z jakością oferowanych tam ciuchów.

Ogólnie zdecydowałem,że ma być skóra-najlepiej czarna lub czarna z wstawkami zółtymi (bo moja SV też ma być żółta :) ).Rękawice turystyczne już mam (te w których przelatałem całe 500km) więc kupie sportowe bo w mieście faktycznie bezpieczniej w takich (szukałem tylko potwierdzenia:) ).Buty sportowe.

Teraz tylko pytanie jak z wygodą w kombinezonie i sportowych butach-na koniu to pewnie fajnie ale czy da sie w tym chwile pochodzić czy po 5 minutach człowiek wysiada?(Pytam bo np w mojej skórce w której polatałem na SHL da sie bez problemu chodzić (tylko gorąco) a i poradzieckie oficerki dają rade podczas spacerów:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie jak z wygodą w kombinezonie i sportowych butach-na koniu to pewnie fajnie ale czy da sie w tym chwile pochodzić czy po 5 minutach człowiek wysiada?

Wszystko sie da, trzeba tylko chciec ;p Stary, kwestia wygody to jest naprawde bardzo subiektywna sprawa. Mi np. w Sidi Vertigo jest wygodnie, tak samo jak w kombi skorzanym - nawet jesli musze gdzies chodzic (miasto, uczelnia, wyjazdy itp.). Sa to jednak moje subiektywne odczucia i ktos na ten sam zestaw moze narzekac - normalka.

 

Skoro masz wiec kase, a do Lousia raptem jakies dwie godziny jazdy, to jedz i przymierzaj do woli! Nikt cie z tamtad nie wyogni, a nawet jeszcze doradzi fachowo :-) Kup to, co ci sie bedzie najbardziej podobalo, w czym sie bedziesz najlepiej czul, w czym Tobie bedzie najwygodniej i po sprawie. Wybor w Gigastore masz naprawde duzy, a jak czegos nie znajdziesz to zawsze mozna podskoczyc na Bundesallee, gdzie masz jeszcze dodatkowo Polo i HG.

 

Co do jakosci to roznie bywa... Najtansze produkty czasami nie bywaja najciekawsze (np. te najprostsze i najtansze kombinezony Cafe Racer - zenada), jednak ogolnie jest w porzadku, szczegolnie jesli dysponujesz troszke wieksza gotowka. Te buty (Sidi) i rekawice (Vanucci), ktore zaproponowalem sa naprawde bardzo porzadne. A kombinezon to juz sam sobie dobierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Jak poszalałem w polskim sklepie internetowym to wyszedłem sporo poza planowany budżet 3200zł za all. :oops:

Oto co oglądałem (ale wątpie czy kupie a napewno nie w polandii):

 

-Spodnie Probiker Speed męskie

-Kurtka Probiker Speed męska

-Kask szczękowy Airoh SV55 czarny

-Buty SIDI B-2

-Rękawice Vanucci Challenger

-Pas Nerkowy Vanucci Sympatex

 

3808,00zł

 

Qrka:(

A gdzie kominiarka i żłówik?

 

P.S.Aha-czy w lutym można liczyć jeszcze na jakieś dobre ceny w Berlinie czy już czuć w cenach zbliżający sie sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taniej to kurtki skorzane 400-700 mozna kupic ladne, spodnie 250-400, chyba ze bez ochraniaczy to ten dolny pulap, rekawice min 120 z ochraniaczami, buty roznie, zalezy czym sie jezdzi to od 100 do 500, kominiarka 15-30, pas 50-100.

 

Co do materialu to ja osobiscie wole skore i wszystko czarne, chociaz tex sa chyba bardziej funkcjonalne, wygodniejsze, tansze i raczej nie odbiegaja bezpieczenstwem bardzo. Ale skora to klimat 8)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz pewnie racje.Mi ciężko powiedzieć czy można taniej czy nie bo sie nie znam na firmach.Spojrzałem poprostu w oferte sklepu internetowego i wybrałem co mi sie podobało i co mi polecono:).

Ma ktoś jeszcze jakieś sprawdzone typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś sprawdzone typy?

Firma Motoandrzej z Mikolajek Pomorskich. Jak nie zalezy Tobie na tegorocznych modelach, ani nie masz super wymagan odnosnie kolorystyki-to znajdziesz tam wszystko, w bardzo dobrych cenach. Tylko od Ciebie to kawalek drogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...