Skocz do zawartości

1/4 mili - co o tym sądzicie?


Rolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że nie ma u nas jeszcze typowo przygotowanych motocykli na 1/4 .

Chodzi mi o typowo dragsterowy kształt.

Czyli dłuższy wahacz obniżony praktycznie na maksa i z dużym kapciem a tyłu

W chwili obecnej motocykle bez przeróbki ramy nie mają już szans z samochodami – oczywiście tymi poważnymi jednak pion przy starcie nie wpływa dobrze na czas :P

Sam też chętnie bym coś zmajstrował na taki wyścig ale niestety kasy za dużo nie ma a przecież nie będę przerabiał aktualnego sprzęta na wyścigi

Mam nadzieje, że już niebawem pojawi się motocykl rozgramiający katamarany.

np takie

http://www.cyclemax.ca/images/Drag%20bike%20zx-12.jpg

http://www.zx-12r.org/Motorcycle_info/Moto...boMuzzyLogo.jpg

http://www.allamericancycle.com/05_imgs/07...405-wheelie.jpg

 

Hehe Proc nie jest tak źle - na allegro można już znaleźć takie sztuki:

 

http://www.allegro.pl/item89441404_suzuki_...ny_egzempl.html :) :D :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 mili to impreza dla dzieci i przedszkolaków. Podnieta suchymi danymi na papierze i rezultatami z dokładnością do tysięcznej części sekundy. Konkurencja, w której zdecydowanie rządzi kasa. Jeśli ktoś uważa, że technika też jest potrzebna, to ogranicza się to do gwałtownego ruszania. Idealny "sport" dla kogoś kto nie umie jeździć na gumie i dla kogoś kto uważa, że fajna trasa to ta, która nie ma zakrętów.

 

Co z tego, że jeden motocykl przyspiesza w 0,1 sekundy szybciej niż drugi? Takie to istotne? Zauważalne dla oka? To tak jak zawody car-audio i konkurencja dB drag, gdzie wygrywa najgłośniejszy. Jak dla mnie prostactwo i pozerstwo.

 

Prestiż z wygranej w takich wyścigach jest mniej więcej taki jak poziom trudności w utracie dziewictwa na Berlińskiej Paradzie Miłości. Ale :icon_razz: co kto lubi.

 

Szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 mili to impreza dla dzieci i przedszkolaków. Podnieta suchymi danymi na papierze i rezultatami z dokładnością do tysięcznej części sekundy.

 

I ch*j, a ja się tam podniecam i podniecać póki co będę.

 

Ale jak mi z tym dobrze to nie masz pojęcia a!ntek. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/4 mili to impreza dla dzieci i przedszkolaków. Podnieta suchymi danymi na papierze i rezultatami z dokładnością do tysięcznej części sekundy. Konkurencja, w której zdecydowanie rządzi kasa. Jeśli ktoś uważa, że technika też jest potrzebna, to ogranicza się to do gwałtownego ruszania.

 

motorkiem startowac nie bede ale popatrzec i pogadac z qmplami zawsze fajnie. Sam kiedys startowalem jak jeszcze w miare szybkie auto mialem i jak ktos mowi ze to tylko kasa i nic wiecej to tak samo jak na torze to tylko dobre opony i szybkie moto i jestes mistrzem..... jak w kazdym sporcie kasa jest bardzo wazna ale to nie wszystko. W zweszlym sezonie sciagneli profi dragstera do polski i mial wszystkim zloic tylki koles z kasa, i co?? porazka bo jezdzic nie umial.... a koniuf mial ze hej. Wyscig trwa kilkanascie sekund, na olimpiadze sa skoki do wody ktore trwaja krocej wiec to zaden argument. Chcesz zeby ciebie szanowano to szanuj innych a nie wrzucasz wszystkich do 1 worka.... GS ktory jest w czolowce zliol by ci tylek na kretym torze nawet gdyby jechal 2 x slabszym autem. A jezeli twierdzisz ze technika ogranicza sie tylko do gwaltownego ruszania to znaczy ze nigdy nie byles na kresce. A co do tego prestizu to juz troche przegioles, dla ciebie moto jest zycie dla innych przyspieszenie, dla jeszcze innych mocne uderzenie basu, sa tez ludzie dla ktorych ladne zdjecie wazniejsze jest niz nowa R1 ale jak ktos jest ograniczony to poprostu tego nie zrozumie.

 

pozdro

Edytowane przez yezoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam interesuje mnie jakie predkosci osiagacie na 1/4 mili tzn na maxa ile od 0 rozpedzicie wasze maszyny ja swoja aprilie rs do 150 rozpedze na 1/4 mili a wasze sprzety do ilu dociagnal ?

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

WITAM.NIE WIEM CZY TAKI TEMAT JUZ KIEDYS BYL.ALE .. OD NIEDAWNA ZACZAŁEM INTERESOWAC SIE SCIGANIEM NA ĆWIERĆ MILI. :icon_mrgreen: I SZUKAM NAMIAROW NA TAKIE ZAWODY. JAK TO SIE ODBYWA? GDZIE I KIEDY? JAKIE SA WYMOGI?KLASY MOTOCYKLI?.TUNINGI? ITD..?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rou wiele sie zmieniło, gdyż główny organizator SSS już nie organizuje Mistrzostw Polski, a jedynie własny puchar. Jezeli chcesz więcej info to wejdź na stronke www.dragbike.pl

 

Pozdro

ps. zawody są za 1,5 tygodnia (18maja w Kamieniu Ślaskim)

LTD34 SUSPENSION WORKSHOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1\4 mili to wyscig dla na prawde szybkich i raczej stuningowanych (pod rasowanych ) moto :)

Jakos bardziej wole wyscig na odcinku np 10km w tym zakrety... Moze mniej bezpieczenie ale po prostej kazdy głupi umie jedzic a na zakretach nie zawsze :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...