Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem w tej sprawie do ROMETA. I czekam na odpowiedź. Zresztą według mnie powinni jakieś info zamieścić na stronie. Ja od sprzedawcy się dowiedziałem, że na modele z 2007 będą rabaty. W styczniu. Sprzedawca coś tam gadał, że w przyszłym roku wchodzą modele EURO3, ale nie skojarzyłem tego z normami emisji spalin bo byłem zajęty oglądaniem sprzęta, ale coś typ wspomniał o tym, że ta modyfikacja jest robiona pod kątem uzyskania homologacji. Myślałem, że chodzi mu o jakieś oznaczenie handlowe i sprawy związane z np. jakością niektórych podzespołów. No bo kiedy EURO 3 weszło? I co ma gaźnik tak naprawdę do emisji spalin u sprzęta, który spala raptem ok. 2,5 litra na 100km.

 

Mój Romet palil ponad 6 l.na stówe

Pozdrawiam marian00 :flesje: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest bo moj kuzyn jeszcze ma takiego Rometa i pali mu nieduzo mniej!! :buttrock:

Coś musicie mieć, że tak powiem, powalone w ustawieniach.

Ja na 250-tce jeżdżę baaardzo nieekonomicznie, ale nie spala mi więcej jak 4-4,5 l. na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w nowym oby jeszcze lepszym roku :rolleyes:

 

Przy okazji wyjazdów świątecznych odwiedziłem siedzibę Rometa koło Dębicy.

Odczucia mam mieszane bo spodzewałem się jakiegoś ładnego sklepu firmowego z wystawionymi sprzętami a to dwie duże hale z jednej strony drogi a z drugiej też ni to hala ni to biurowiec. Koło hal stoi sporo ciężarówek z napisem Arcus Romet a to o czymś świadczy.

Znalazłem w końcu servis koło składu celnego i tam stało trochę tego sprzętu ale wszystko przykurzone tak jak by stało w magazynie a nie na wystawie. Reszta była w skrzyniach jeszcze nierozpakowana a skrzyń było sporo.

W servisie chciałem dostać uszczelkę pod dekiel od strony sprzęgła ale niestety nie mają. Są pod głowice, pod cylindry i wszelkie inne ale tej akurat nie ma. Nadzieja jednak jest bo ma przyjść duża dostawa części na początku raoku i kazali pytać.

Trochę miałem niesmak, że taka duża firma a jednak nie mają głupiej uszczelki i jak nie będzie rady to poprostu sobie ją wytnę z papieru.

Pooglądałem resztę sprzętów Rometa i muszę przyznać, że prezentują się całkiem interesująco, nawet nabrałem ochoty na crosa Rometa a najbardzieh mi się spodobał romet z silnikiem V. Jest ładny i duży, nie to co komarek Kingway z takim silnikiem. Romet V-ka ma też oba hamulce tarczowe i chyba zintegrowany tłumik.

Znalazłem również dwie 150-tki z napisami Jinlun na deklach :notworthy:

Z tego wszystkiego zapomniałem się zapytać, czy będą montować motocykle tutaj , w jednej hali widać, że się coś dzieje a w drugiej jeszcze ekipa remontowa pracuje pełną parą. Jedyne co widziałem to palety z ramami rowerowymi pomalowanymi tylko podkładem a więc rowery składają napewno.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

(...) a najbardzieh mi się spodobał romet z silnikiem V. Jest ładny i duży, nie to co komarek Kingway z takim silnikiem. Romet V-ka ma też oba hamulce tarczowe i chyba zintegrowany tłumik.

 

Czy to jest może to co było swego czasu sprzedawane jako JUNAK MILLENIUM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

To jeszcze wypowiedź jednego z biznesmenów z Polski na forum Money.pl, który trzepie interesy z Chinolami. Ta wypowiedź zadaje kłam twierdzeniom, że chinole potrafią robić tylko tandetę. Przytaczam w całości:

 

"Trzeba pojechac do fabryki. Spedzic tydzien, lub dwa na

spotkaniach. Trzeba zrozumiec bariery jezykowe, mentalne,

klopoty z tlumaczeniem, dobrze jest miec jakies wzory do

nasladowania jakosci i tlumaczyc kazdy detal. To zajmuje sporo

czasu ale warto. Pisze to hotelu z Chin. Jakosc to usrednienie

powyzszych wskazowek. Oni tez produkuja wyroby dla swiatowych

firm. To tylko kwestia wytlumaczenia.Jesli ktos z fabryki czegos

nie wie - zrobi po swojemu, tak ze rece opadna jak zobaczy sie

otwarty karton. Ja kurat tym razem bylem mile zaskoczony

produkcja wzorow . Po powrocie do Polski zrobie przedsprzedaz

wsrod moich klientow i ciut wyprzedze konkurencje w pewnym malym

segmencie. Menadzer produkcji bardzo pozytywnie odbiera mnie

jako osobe i postaral sie. Poprzednio narzekal na mojego

wyslannika, ktory obrazal ich. WIdzialem przelozenie tej zlej

relacji w ostatniej dostawie.. Jest sporo rzeczy do opisania....

Mi to odpowiada...Chinska kuchnia, chinskie fabryki i chinskie

ceny...;-) pozatym tu sie buduje tyle fabryk i autostrad, ze

europa powinna sie wsytdzic..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Fajnie by było, gdyby marka ROMET uzyskała taki status wśród użytkowników w Polsce jak HD w Stanach albo przynajmniej URAL u Ruskich:

http://www.totalmotorcycle.com/photos/2008...s-Ural-Wolf.htm

 

Czy czasem ten Uralek nie jest na chńskich podzespołach? Myślę tu o ramie, widelcu - silnik nie bo to typowy Uralowy boxer, chyba zerżnięty z niemieckiej BeeMki z 2 wojny.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luca; narobiłeś mi smaku na tą V-kę. Nie mogę się skupić na robocie. :biggrin:

http://www.zipp.pl/pl/skutery/motocykle_roadstar250/

To nie ta V co na fotce. Ta co widziałem w Romecie robi wrażenie znacznie większego motocykla od tego.

Na zbiorniku był znak Rometa ale w internecie nie widzę go w ofercie.

Jak bym miał kupować jeszcze raz to zastanawiałbym się grubo, Romet rzędowy, czy V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

To nie ta V co na fotce. Ta co widziałem w Romecie robi wrażenie znacznie większego motocykla od tego.

Na zbiorniku był znak Rometa ale w internecie nie widzę go w ofercie.

Jak bym miał kupować jeszcze raz to zastanawiałbym się grubo, Romet rzędowy, czy V.

 

Dzwoniłem do tego Zippa w sprawie tego motorku z foty w linku. Wspomniałem o homologacji na EURO 3. Gość powiedział, że dostali od ministerstwa transportu tzw. "vacatio legis" na swój sprzęt i motorki z 2007 można u nich spokojnie kupować i rejestrować jeszcze przez cały 2008 rok. Więc chyba może kupię od nich tego Radstara z V-ką bo salon prawie w centrum na Dzielnej i powiedzieli, że w 48 godzin sprowadzą. No i fajne kolorki.

 

P.S.

 

Słuchajcie, co to znaczy: sprężanie 10/01 jak to należy rozumieć? Może mi ktoś to tak łopatologicznie wytłumaczyć bo nie znam się zbyt dobrze na tym? Czy to chodzi o mieszankę paliwa z powietrzem? Jak to należy rozumieć?

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oferta wygląda wielce obiecująco - nawet alarm dają. Chociaż mnie się podaoba ten typ: moto. Tylko dlaczego rok gwarancji skoro prawo unijne gwarantuje minimum dwa lata na nowe produkty? Lefthandy zapytaj się sprzedawcy - jak kiedyś w "Saturnie" kupiłem jakiś sprzęt AGD to tam też mi powiedzieli, że rok gwarancji a jak im powiedziałem, że przecież prawo unijne gwarantuje 2 lata to pan podbijający gwarancje powiedział, że jak się powołam na to prawo to oni to uwzględnią....

 

..

 

P.S.

 

Słuchajcie, co to znaczy: sprężanie 10/01 jak to należy rozumieć? Może mi ktoś to tak łopatologicznie wytłumaczyć bo nie znam się zbyt dobrze na tym? Czy to chodzi o mieszankę paliwa z powietrzem? Jak to należy rozumieć?

 

Tam masz napisane 10:01 a nie 10/01 (w sumie powinno być 10:1) co oznacza sprężenie/nacisk 10Atm na 1cm2 i z tego co mi mówił znajomy mechanik (motocyklista) to dobrze świadczy o silniku (jeśli trzyma ten parametr)

Edytowane przez CJT7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Lefthandy ten Zipp Roadstar to praktycznie to samo co ja mam.Wygląda dokładnie tak samo a z tego co widzę kosztuje znacznie więcej.Może nie powinienem bo posądzą mnie o reklamę ale sam sobie zobacz skoro już taki jesteś napalony i chcesz kupowaćKeeway Supershodow

 

Super sprawa. mi też się podoba to co wskazał CJT7, ale chodzi o te nieszczęsne EURO 3. Zipp wysępił odroczenie. Romet porejestrował wszystko co mu zostało. A ten Keeway, jak sam pisałeś pozbywał się na gwałt sprzętów. Więc...

 

 

Z tego cow wiem, to ruskie w ramach bratniej współpracy z z III Rzeszą, jeszce przed wojną dostali całą linię produkcyjną BMW w ramach licencji (również wiele innych). Resztę "dokupili" w 1945.

 

Ten motorek ma rekomendowaną prędkość ponad 100km/h. Ma też wsteczny bieg - być może pozostałość przełożeń do jazdy terenowej (możliwość napędu koła wózka bocznego i wsteczny bieg). Ponoć można dostatać do tych motocykli tzw. "szybki dyfer" dający maszynie większą prędkość.

 

Sprężanie ma 8,6:1 czyli jak rozumiem trochę gorsze od chińczyka.

 

Swego czasu dałem tutaj link do takiej chińskiej podróbki BMW dokłanie z takim samym lub podobnym silnikiem też boxer i też o pojemności ok. 750. No i obowiązkowo z bocznym wózkiem. Znalazłem przypadkowo. Teraz nie chce misię szukać.

 

O znalazłem: http://www.chang-jiang.com/bmw/welcome.html

 

 

To nie ta V co na fotce. Ta co widziałem w Romecie robi wrażenie znacznie większego motocykla od tego. (...)

 

No nie, Luca, litości nie masz za grosz :biggrin:

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mnie się podaoba ten typ: moto.

O właśnie coś takiego widziałem w Romecie. Różnił się tylko detalami, nie miał owiewki, lamp dodatkowych i co do tłumika nie jestem pewien ale chyba był jeden (może mi się tylko wydaje), no i felgi były inaczej stylizowane. Zbiornik, siedzenie, silnik, kierownica i rama wygląda mi na to samo.

Pewnie jest tak jak z resztą chińskich pojazdów, robi ta sama fabryka a detale zmienia w zależności od tego co kontrachent zechce, łącznie z logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...